Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

2006/2007

HROZNY DÁVAJÍ NEJLEPŠÍ VÍNO, KDYŽ JSOU NEJVÍCE DRCENY

aneb hodnocení sezóny 2006/2007

   Pojďme tedy na to. Posledním únorovým dnem pro nás zápasem s HC Vimperk skončila Krajská liga mladších žáků pro rok 2006/2007 a náš tým skončil na velice solidním 2. místě. Ostudu rozhodně neudělal a naopak předvedl své kvality v plné parádě.
   Zajímavostí letošního ročníku byla účast týmů z Jižních Čech, čímž došlo rozhodně ke zkvalitnění a zatraktivnění soutěže. Při pohledu na tabulku se dozvíme, že hegemonii těchto týmů na prvních pozicích narušuje pouze náš tým, který se tímto stává nejlepším zástupcem středočeského kraje a tudíž jeho přeborníkem. O kvalitách našeho týmu vypovídá i fakt, že v průběhu celé soutěže jsme narazili pouze na jediného přemožitele, a to vítěze HC Vimperk. Tento tým rozhodně patřil k nejlepším a vítězný pohár si po právu zaslouží. Přesto si neodpustím výtku na obstrukce s několikerým odkládáním posledního a rozhodujícího utkání o první místo právě s námi. Problémy s marodkou, školními akcemi atd. jsme měli v průběhu sezóny i my a vždy to řešili doplněním hráči z nižších věkových kategorií. Vimperk tuto metodu bohužel nepraktikuje, a tak se odkládalo a překládalo, až mohli přijet v nejlepší sestavě a vyhrát. Výkonnostní výkyvy se samozřejmě nevyhnou žádnému kolektivu, přesto suma sumárum jsem byl s Vámi podávanými výkony nadmíru spokojen a druhé místo považuji za úspěch.
   Dalším měřítkem je zajisté vystoupení na turnajích. Účastnili jsme se dohromady šesti turnajů, z nichž jsme třikrát pili bublinky z nejcennějšího poháru a stejným počtem brali bramborové medaile. Sršňům se moc nepovedli turnaje v Nymburce a Novém Bydžově, ale naopak nešťastné čtvrté místo z Českého Krumlova beru jako velmi dobré a po hokejové stránce se jednalo rozhodně o nejhodnotnější akci letošní sezóny.
   Závěrem snad můžu napsat, že všichni Sršni, ať už zainteresovaní, či nadšenci z řad rodičů a fanoušci, musí být s uplynulou hokejovou sezónou mladších žáků nadmíru spokojeni.      Vyždímaní na kost, ale naplněni pocitem, že jsme byli letos opravdu zase dobří, můžete slavit a odpočívat.

< xml:namespace prefix = "o" /> 

 

 

TURNAJ EVROPSKÝCH HOKEJOVÝCH NADĚJÍ

ČESKÝ KRUMLOV

   Vrcholem letošních sezóny se pro kutnohorské hokejisty stal Mezinárodní turnaj evropských hokejových nadějí v Českém Krumlově, kam jsme byli pozvání na základě našich výborných výsledků a umístění v mistrovské soutěži. Do Krumlova jsme se všichni moc těšili, protože turnajové klání je něco jiného, co monotónní hokejovou sezónu osvěžuje a vlévá novou krev do žil. Začíná se od nuly a mistrovské výsledky vůbec nic neznamenají. Je to jako začátek nové sezóny, která však může velmi rychle skončit. Vyhrát nemusí jen kvalita, ale také srdce, odhodlání a maximální bojovnost. O to krásnější je pak pocit z vítězství.

 

HC ČESKÝ KRUMLOV – STADION KUTNÁ HORA
6 : 1 (4:1, 1:0, 1:0)
   Po dlouhé a únavné cestě jsme nastoupili k úvodnímu zápasu turnaje proti domácím Medvědům, kteří na nás od prvního střídání vlétli a byli naprosto věrni názvu svého týmu. Od začátku měli to, co my postrádali. Hlad po úspěchu, touhu něco dokázat a hlavně to srdce, které bylo pro jeden tým. Nás jejich nástup zjevně zaskočil a horko těžko jsme se s nimi snažili držet krok. V brejkové akci na konci 9.minuty byl však Tvrdík faulován a následné trestné střílení přetavil ve vedení. Tím jsme počáteční nápor soupeře alespoň částečně otupili. Bohužel pro nás, domácí dlouho zaskočeni nezůstali a po prakticky totožných brankách z okolí brankoviště, kdy jsme velmi laxně pokrývali protivníkovi hráče, otočili na 4:1 ve svůj prospěch po první třetině.
   Od začátku druhého dějství už existoval na ledě jen jeden tým a my jsme to rozhodně nebyli. Do konce zápasu se opakovaly stálé stejné chyby. Útočníci obráncům příliš nepomáhali a v podstatě jsme vyklidili střední pásmo, které soupeř s přehledem využíval k rozjíždění svých útočných akcí. Chybělo tomu nasazení, přihrávka a hlavně bruslení. Závěr už jsme prakticky vypustili a většina kluků už byla duchem v kabině.
   Krumlovští nás zaslouženě přejeli nečekaně hladce 6:1 a do dalšího zápasu jsme měli nad čím přemýšlet.

 

TSV TROSTBERG – STADION KUTNÁ HORA
2 : 8 (0:3, 1:2, 1:3)
   V samotném úvodu zápasu byla na našich hokejkách patrná jistá dávka nervozity, způsobená obavou z případných zbytečných chyb, které by mohly celé střetnutí rozhodnout. Postupem času jsme se však uklidnili, převzali iniciativu a hrou založenou na kvalitní defenzívě a celoplošném bruslení jsme dostali soupeře pod tlak. Ten začal chybovat, což vyústilo v několik branek v jeho síti. Od té chvíle jsme začali zápas kontrolovat a i přes protivníkovu viditelnou snahu o alespoň zdramatizování souboje jsme nakonec vítězství s přehledem uhájili. Po výsledku 2:8 bylo jasné, že se můžeme začít těšit na podvečerní zápas, který bude rozhodovat o postupujících do rozhodující bitvy o medaile

 

HHK VELKÉ MEZIŘÍČÍ – STADION KUTNÁ HORA
2 : 3 (1:0, 1:1, 0:2)
   Povzbuzeni naším dopoledním vysokým vítězstvím jsme věřili v solidní výsledek a postup do nedělního semifinále. Zápas však byl o poznání těžší a brankově chudší. Hrál se oboustranně svižný, kombinační hokej a obě mužstva sázela spíše na bezchybnou defenzívu, ze které vyrážela do rychlých kontrů. Meziříčtí na nás vyrukovali s rychlým důrazným hokejem a my jsme se měli co otáčet, abychom se jim v tom alespoň částečně vyrovnali. První přestávku bylo nakonec veseleji na soupeřově střídačce, protože se krátce před sirénou ujal vedení 1:0.
   Ve druhé části navázalo střetnutí plynule na průběh té první. Hokej nahoru dolů, při kterém hráli hlavní prim oba muži v maskách. Jelikož náš první útok se teprve dostával do provozní teploty podařilo se soupeři ve 28.minutě zvýšit svůj náskok na 2:0. Polovina utkání byla za námi a byl nejvhodnější čas na obrat. Obrana včetně gólmana se stabilizovala a útočníci si začali vytvářet stále slibnější šance, z nichž jednu ve 35.minutě proměnil Hynek. Tento gól nakopl celý tým a na hřišti se najednou proháněl úplně jiný celek.
   Napětí na stadionu houstlo a tempo zápasu nepolevilo ani v poslední třetině. Jakousi nadpřirozenou silou otáčet špatně rozehrané zápasy se prezentoval Jirka Tvrdík, který dvěma brankami přiklonil misky vah tohoto utkání na naší stranu. Najednou obránci rozjížděli jednu akci za druhou a i fanoušci se nenechali zahanbit a dohnali Sršně k dalšímu důležitému vítězství.
   Po takovém zápase pak byla ta správná chuť na regeneraci hráčů v místním bazénu a malé posezení rodičů, které se protáhlo až do ranních hodin.

 

HC MOUNTFIELD ČESKÉ BUDĚJOVICE – STADION KUTNÁ HORA
7 : 3 (3:0, 2:1, 2:2)
   V úvodním utkání posledního hracího dne nenechal náš soupeř dlouho čekat na svou pověst a dával jasně najevo, kdo si přijel do Krumlova pro pohár nejvyšší. Skvěle bruslil, jeho přihrávky nacházeli cíl a v obraně byl prakticky bezchybný. V této části utkání nás Adam v bráně několikrát podržel a dával nám šanci na přijatelný výsledek. My jsme se však za celou první třetinu dostali jen do nesouvislých útočných akcí a několika málo šancí, které jsme však trestuhodně zahodili.
   Ve druhé třetině soupeř začal hrát trochu víc na krásu než na účel, a proto se hra opticky částečně vyrovnala a my se stále častěji dostávali do zakončení. Chyběl nám však potřebný klid v koncovce. Jednou jsme již dokonce zvedali ruce nad hlavu, ale puk Jirkovi před odkrytou bránou sjel z čepele hokejky. Nakonec jsme se snížení, díky Burešovi, přeci jen dočkali, ale soupeř i nadále pravidelně točil kompletní čtyři lajny hráčů bez znatelného výkonnostního rozdílu mezi nimi, a proto také dvakrát skóroval.
   V závěrečné dvacetiminutovce, střetnutí již poněkud ztratilo tempo ze svého úvodu, a soupeři si evidentně šetřili síly na odpolední poslední a rozhodující duel. I přes prohru jsme ale byli Jihočechům důstojným soupeřem a mohli se vztyčenou hlavou opouštět ledovou plochu.

 

HC PŘÍBRAM – STADION KUTNÁ HORA
4 : 3 (1:0, 1:0, 2:3)
   Hned na úvod utkání o třetí místo skupince nejvěrnějších fanoušků zatrnulo. Soupeř se dostal do souvislého tlaku a Adam musel vytahovat jeden bravurní zákrok za druhým. První třetina zápasu se nesla zcela ve znamení Příbramáků, kteří nás převyšovali nejen urostlými postavami, ale i hokejově. Hráli jsme pasivně, ustrašeně, a tak přišel zákonitý trest v podobě jejich vedoucího gólu. Po první třetině tedy 1:0.
   Náš herní projev se od počátku druhého dějství stále podobal předchozímu, takže jsme se většinou bránili a snažili se zahrozit spíše brejkovými situacemi. Temné očekávání ze soupeřovy převahy se bohužel do puntíku vyplnilo a po krásné akci Příbramští rozvlnili síť za Adamem již podruhé.  V půlce utkání jsme se ale začali stále více osmělovat a vyrovnávat hru, takže ke konci druhé dvacetiminutovky chybělo několikrát jen trochu toho štěstíčka ke vstřelení kontaktního gólu, který by nám pomohl ještě víc rozvázat ruce a nohy.
   Poslední třetina začala opět v rychlém tempu. Akce střídala akci, když v jedné nás soupeř přečíslil a zvýšil již na 3:0. Poté konečně přišel i náš čas a z nenápadné přihrávky se vyřítil dopředu Hynek, ujel dvěma obráncům a nekompromisně skóroval - 3:1. Zanedlouho potom se prosadil i Tvrdík, takže sníženo na 3:2 a zpět do zápasu! A skutečně, zanedlouho Němec ujížděl po levé straně a se svou rukou v sádře srovnává na 3:3. Poslední minuty pak byly díky hře obou týmů ozdobou závěru turnaje a v době, kdy mnozí fanoušci již čekali na samostatné nájezdy, přišlo rozhodnutí. Pouhých 14 vteřin před poslední sirénou jsme prohráli vhazování v útočné třetině soupeře, Zíka na modré při rychlém obratu zavrávoral a byl z toho samostatný nájezd s vítěznou tečkou.
   Příbram byla dnes více než kvalitní a nám tentokrát scházela i trocha toho štěstíčka. Po celý zápas nás držel v bráně Adam, který soupeřovi útočníky přiváděl doslova k šílenství. Ve druhé polovině jsme odehráli vyrovnané utkání, které rozhodla jediná chyba. V šatně bylo zpočátku neskutečně tíživé ticho. Přiznám se, že mě to dostalo a musel jsem jít se slzou v oku ven.

 

CELKOVÉ POŘADÍ
1. HC Mountfield České Budějovice
2. HC Český Krumlov
3. HC Příbram
4. TJ Stadion Kutná Hora
5. Herlev Hornets
6. HHK Velké Meziříčí
7. HC Vyškov
8. TSV Trostberg

 

   Turnaj skončil zaslouženým vítězstvím HC Mountfield České Budějovice a po finále pro všechny účastníky pořadatelé nachystali společné slavnostní zakončení za přítomnosti ministryně školství Dany Kuchtové s vyhlášením výsledků. Po hokejové stránce jsme načerpali v Krumlově spoustu zkušeností a přesvědčení, že můžeme hrát vyrovnaný hokej i s těmi nejlepšími. Bohužel pro nedostatek štěstěny jsme cenný kov ze stupňů vítězů cinkat neslyšeli, pouze Adam bral cenu pro nejlepšího brankaře turnaje. A pak už jen zbývalo zabalit všechny hokejové věci zpět do „báglů”, vyklidit šatnu, hotelové pokoje a vše nacpat do zaparkovaných aut. Hluboce jsme se nadechli a vydali se na dlouhou cestu k domovu, kterou unavení hráči zaslouženě prospali.
   Nevyhráli jsme, leč ani nepodlehli.
 
Sestava:
brankaři: Sirotek, Rejna
obránci: Zíka, Pipková, Marvan, Draslar, Kadlec
útočníci: Tvrdík Jiří, Hynek, Macháček Matěj, Vítek, Němec, Bureš, Macháček Hynek, Tvrdík Jan, Kořistka
 
branky: Tvrdík Jiří 7x, Hynek 5x, Vítek 3x, Němec 2x, Bureš
asistence: Tvrdík Jiří 4x, Hynek 3x, Bureš 3x, Němec 3x, Vítek 3x, Kořistka, Zíka

 

 

 

KARLOVKA CUP

   Mistrovské soutěže skončili a přišel čas posledních turnajů před loučením s ledem. Naše první posezónní klání se uskutečnilo na ledě našeho tradičního soupeře v Novém Bydžově.
 
HC CHOCEŇ – STADION KUTNÁ HORA
7 : 1 (4:0, 3:1)
   Úvodní utkání turnaje začalo opatrně, ale již po čtyřech minutách svítilo na světelné tabuli skóre 2:0 v neprospěch Sršňů a souboj začal naplňovat nepříjemný scénář. Skóre se i dál postupně navyšovalo, až první část skončila hrozivým výsledkem 4:0.
   Na začátku druhého dějství soupeř mírně povolil a začal hrát výrazně více na krásu, čehož jsme využili a nadechovali se ke zvratu. Několik neproměněných šancí a hlavně chyb v obraně nás ale srazilo do kolen a soupeř v rychlém sledu zvýšil na 7:0. V závěru se nám pouze podařilo hrozivý výsledek zmírnit tvrdou střelou Němce na 7:1, a tímto výsledkem zápas také skončil.
 
LEV HRADEC KRÁLOVÉ – STADION KUTNÁ HORA
5 : 2 (3:1, 2:1)
   Krátké rozbruslení, rozchytání gólmana a halou mohl zaznít hvizd rozhodčího, kterým začalo další utkání turnaje. Útoky se přelévaly ze strany na stranu a oba brankaři měli hned od začátku plné ruce práce. O čisté konto první přišel ochránce naší svatyně, kdy nestačil na dělovou ránu hradeckého útočníka. Následovali i naše šance, ale ty se nám po hříchu nedařilo úspěšně zakončit, a tak zákonitě přišel další trest, rychlé přečíslení a bylo to 2:0. Naštěstí jsme na gól soupeře dokázali rychle odpovědět, ale jako by se do nohou našich hráčů vrazila únava z celé sezóny. Rázem na ledě existovalo jen jedno mužstvo, a to Hradec. Rychleji bruslili, najížděli si do volného prostoru a stále častěji se přesnou kombinací dostávali do vyložených šancí. A hlavně – stříleli branky.  Výraznější změnu nepřinesla ani přestávka, a tak Lvi vyhráli zaslouženě. Převyšovali nás pohybem, kombinací a bojovností.
 
STADION NOVÝ BYDŽOV – STADION KUTNÁ HORA
3 : 0 (1:0, 2:0)
   Po dvou matných výkonech jsme tentokrát věřili v obrat k lepšímu, který by oprášil naši mírně pošramocenou reputaci a zajistil nám alespoň třetí místo na turnaji. Hra domácích k tomu přímo vybízela, neboť jejich hokejový projev zatím ani zdaleka nepřipomínal tým bojující o medaile.
   Začátek zápasu byl však nemastný neslaný. Soupeř stavěl do hry jen dvě pětky svých nejlepších hráčů a my s tím měli znatelné problémy. Rozehrávka se nedařila a začalo být jen otázkou času, kdy budeme za svou ležérnost náležitě potrestáni. Co dlouho viselo ve vzduchu, se nakonec naplnilo. Hráčům Bydžova se podařilo po jednom rychlém brejku překonat našeho brankáře a první dvacetiminutovku vyhrát 1:0.
   Od začátku druhého dějství se domácí očividně zaměřili spíše na defenzívu, kdežto my se pevně chytali pomyslného stébla naděje a zvýšili svojí aktivitu. Dostali jsme se do několika velmi slibných střeleckých příležitostí a snažili se rychle otočit vývojem zápasu, ale nebylo nám přáno zvednout ruce radostně nad hlavu. A tak přišel další trest, přesně dle rčení nedáš-dostaneš a domácí zvýšili náš deficit ve skóre na světelné tabuli již na dvě branky. Do konce utkání jsme již nic zásadního nevymysleli a dohráli v křeči a s ještě jedním inkasovaným gólem.
 
CELKOVÉ POŘADÍ
1. LEV Hradec Králové
2. HC Choceň
3. Stadion Nový Bydžov
4. Stadion Kutná Hora
 
   Dravost a touha po vítězství je to, co mi dnes u nás nejvíce scházelo. Neřekl bych, že jsme soupeře vyloženě podcenili, ale přece jen jsme spoléhali na určité fluidum, které se nás prozatím úspěšně drželo. Kluci chtěli, to ano. Jenže to je někdy málo. Chyběly emoce a vůle jít až na doraz. Teď již ale není kam couvnout! Musíme v sobě najít ztracenou sílu a dát do závěrečného mezinárodního turnaje v Českém Krumlově vše co v nás ještě zbylo. Nehrajeme přece každý sám za sebe, ale hrajeme za tým. A s dnešním výkonem bychom tam rozhodně neuspěli.
 
Sestava:
brankaři: Sirotek
obránci: Zíka, Draslar, Švejda Pavel
útočníci: Němec, Vítek, Bureš, Tvrdík, Tomčík, Švejda Petr, Sádlo, Kořistka, Ryšan, Jelínek
 
branky: Němec, Vítek, Tvrdík
asistence: Švejda Pavel, Tomčík, Bureš
 
 
 

Sršni Kutná Hora – HC Vimperk

3 :  8  ( 0:3, 1:3, 2:2 )

   V kabině před přímým zápasem o první místo a titul mistra panovala jako obvykle veselá nálada! Bohužel o dvě hodiny později už bylo všechno jinak......
   V první třetině jsme začali opatrně, ale naše sebevědomí se pozvolna začalo drápat směrem vzhůru. Bohužel dvě smolné branky obrátili skóre v náš neprospěch a začala se projevovat únava některých hráčů, kteří se dopoledne zúčastnili školních bruslařských závodů. V tísni jsme nedokázali zakládat plynulé akce, a proto na konci této části prohrávali již 0:3.
   Když pak soupeř ve druhé třetině při přesilovce odskočil na rozdíl čtyř branek, začala se nad námi stahovat černá mračna. Ve 35. minutě zachytil Němec na útočné modré čáře chybnou rozehrávku obránců Vimperka a k levé tyči upravil na 1:4. Snažili jsme se na střídačce ještě burcovat, ale posledních pár minut prostřední části nás definitivně srazilo do kolen. V rychlém sledu jsme obdrželi dvě branky a na světelné tabuli svítilo hrozivých 1:6.
   Ve třetí části už naše snažení přecházelo v křeč, kterou ukončila až závěrečná siréna. Přesto se nám podařilo odehrát aspoň výsledkově vyrovnanou třetinu.
   Je dobojováno! V očích všech je vidět podivná prázdnota! Nikomu se nechce věřit, že je konec a žádný reparát již nebude. To na co jsme se tolik těšili, jsme nezvládli. Než ale zapškle hodnotit celou sezonu podle jednoho nevydařeného zápasů, nechme radši hlavy vychladnout a mysl vše pořádně srovnat.
 
Sestava:
brankaři: Sirotek, Rejna
obránci: Zíka, Draslar, Kadlec, Marvan
útočníci: Vítek, Němec, Tomčík, Bureš, Binder, Filip, Jackovič, Kořistka, Ryšan, Sádlo, Švejda Petr,
 
branky: Němec 2x, Bureš
asistence: Vítek 2x, Němec
 
 
 

MEMOROIÁL JOSEFA JÍRY

   Oddíl ledního hokeje našeho klubu pořádá pravidelně na konci sezóny mládežnický turnaj „Memoriál Josefa Jíry“, k připomenutí zásluh tohoto bývalého funkcionáře o náš zimní stadion. Letošní ročník byl určen kategorii „Mladší žáci“, a tak za finanční podpory firmy „Prefabeton“ v čele s Tomášem Vítkem jsme přivítali soupeře z rozdílných krajů a soutěží.
 
TJ STADION KUTNÁ HORA – HC LEDEČ NAD SÁZAVOU
20 : 1 (11:0, 9:1)
   Zápas začalo naše mužstvo ve velkém stylu a prakticky jsme nenechali soupeře vůbec se rozkoukat. Od první minuty jsme ovládli celé kluziště, soupeře tak dostali pod tlak, kdy se dopouštěl mnoha chyb, které jsme dokázali trestat. Myslím, že výsledek 11:0 po 1. části je dostatečným komentářem k tomu, kdo byl na ledě v tuto dobu pánem.
   Druhé dějství začalo stejně, jako první skončilo. Jednoznačná převaha a z toho pramenící hokejová nuda a zase nuda. Alespoň malý náboj střetnutí dala čestná branka soupeře, po které jsme zase začali trošku hrát a zaokrouhlili skóre na neskutečných 20:1.
   Závěrem mohu jen konstatovat, že jsme rozdrtili slabší mužstvo.
 
TJ STADION KUTNÁ HORA – HC TELČ
11 : 3 (4:1, 7:2)
   Zápas začal ve velmi vlažném tempu, ve kterém v podstatě oba týmy pokračovaly s menšími výkyvy až do konce. Kluci z Telče od začátku vsadili na úpornou obranu a alespoň v první části se snažili o aktivní bruslení, ale jejich herní dovednosti je velmi rychle odsoudily do role převážně se bránícího týmu. Při vší úctě k soupeři, nedokázal nás pořádně prověřit. A nebýt některých ideálních přihrávek našich obránců přímo na protivníkovy hole v těsném okolí vlastního brankoviště, neměli by hráči Telče prakticky žádnou větší šanci. Zápas průměrné úrovně tak skončil výsledkem 11:3 pro Sršně a o vítězi turnaje měl rozhodnout až poslední match.
 
TJ STADION KUTNÁ HORA – HC HVĚZDA PRAHA
1 : 1 (0:1, 1:0)
   Již při rozbruslení vypadal soupeř velmi hokejově a osud tomu chtěl, že jsme to měli pocítit i v utkání samotném, které se díky vývoji turnaje stalo i finálovým. Dlouho se hrálo bez branek a gólman Sirotek držel svými jistými zákroky naději na úspěch až do doby, kdy hráči z Prahy využili otevřené obrany a ujali se vedení 0:1. Přestože utkání mělo vynikající kvalitu a hráči na obou stranách se dostávali do šancí mnohdy vyložených, skóre se v první třetině již neměnilo.
   O přestávce jsme se snažili namotivovat hráče k ještě většímu úsilí a snaze dosáhnout alespoň vyrovnávací branky, protože turnajová matematika hovořila pro nás, kdy i remíza činila vítěze z nás.
   Jak je poslední dobou zvykem, hráči Sršňů umí zabojovat. Chuť po vyrovnání byla zřetelná z každého pohybu a obdivuhodný nápor, který předvedli v úvodu druhé části, měl za následek snížení na 1:1 brankou Němce. Žlutočerná střídačka byla na nohou a začínalo se prakticky od znova. Hra se přelévá ze strany na stranu, ale psychická výhoda byla teď na návštěvě u Sršňů. Soupeř ale postupně navyšoval tlak a začal do nás bušit jak „hluchej do vrat“ a my se stali pasivními. Díky tomu, že jsme se  v závěru bránili i nedovolenými zákroky, byla převaha Hvězdy stupňována přesilovými hrami. Už se hrálo jen a jen u nás. Všichni doslova hypnotizovali světelnou tabuli a popoháněli vteřiny na hodinách. Při každé střele na naši bránu to s celou hráčskou lavicí cuklo, a pak následuvalo ulevné vydechnutí. Teď už jsme jen stěží odolávali finiši pražanů a začali kouskovat hru. Nikdy bych nevěřil, jak je 20 sekund dlouhá doba. Nakonec jsme to ubránili – 1:1 a vítězíme v turnaji.
 
CELKOVÉ POŘADÍ
1. Stadion Kutná Hora
2. HC Hvězda Praha
3. HC Telč
4. HC Ledeč nad Sázavou
 
   Takže celkové hodnocení. Zkrátil bych to asi do formulace – první dvě utkání jsme jednoznačně vyhráli celkovým skóre 31:4, ale radost z toho nemám – nebyl to zajímavý hokej. Vždy rozhodl náš aktivní vstup do utkání. Od tohoto okamžiku už nebylo pochyb o našem vítězství, a pak jsme už jen dojížděli v pohodě až do konce. Zcela opačnou kvalitu předvedl poslední zápas s Hvězdou, který se stal jednoznačným vrcholem turnaje. Aspoň jeden ze zápasů, kde se to muselo odmakat na „morál”.
 
Sestava:
brankaři: Sirotek, Rejna
obránci: Zíka, Marvan, Draslar, Kadlec
útočníci: Vítek, Bureš, Němec, Sádlo, Kořistka, Tomčík, Binder, Filip, Jackovič,
 
branky: Vítek 8x, Němec 7x, Bureš 6x, Kadlec 4x, Sádlo 3x, Draslar, Marvan, Jackovič, Zíka, Binder,
asistence: Vítek 7x, Němec 7x, Bureš 7x, Kořistka 5x, Tomčík 4x, Marvan, Kadlec
 
 
 

Sršni Kutná Hora – HC Slaný

6  :  4  ( 2:0, 3:2, 1:2 )

   Papírovým favoritem dnešního zápasu nebyl ani jeden z týmů, a tak se dal očekávat vcelku vyrovnaný a pohledný hokej.
   Utkání z naší strany začalo nečekaně výbušně a ve druhé minutě jsme již vedli 2:0. Tyto rychlé zásahy do černého nastartovaly celý tým a začali jsme si vytvářet šance jako na běžícím páse. Dílem výborný výkon soupeřova brankáře a částečně i naše střelecká nemohoucnost nám nedovolili vytvořit si větší náskok již v první třetině, takže po dvaceti minutách svítilo na světelné tabuli 2:0 pro Sršně.
   Do druhé části jsme bohužel poněkud polevili v nasazení a hra se opticky i gólově vyrovnala. Obdrželi jsme dvě branky a začali trošku zmatkovat. Soupeř nás několikrát zamknul v našem obranném pásmu a nám nezbývalo nic jiného než hrát systém, který nám není moc vlastní – brejky. To se ale ukázalo jako silná zbraň, a tak jsme se postupně opět ujali vedení, až ke konci třetiny skóre poskočilo na 5:2.                                                                                
   Před poslední částí jsme si řekli, že již nesmíme připustit obdobný výpadek koncentrace a jít úspěchu naproti aktivním přístupem. Hra Slaného se vstupem do poslední třetiny opět zrychlila, ale jejich střely a dorážky tentokrát nenacházely svůj cíl a co prošlo, pochytal s přehledem chytající Adam. Útoky se přelévaly ze strany na stranu, aby se nakonec paní Štěstěna usmála přeci jen na hosty a zanedlouho opět, kdy dokonce zdramatizovala závěr kontaktní brankou. Definitivní klid na naše hokejky přinesl až dvě minuty před koncem Kořistka.
   Dnešní duel se hrál ve velmi útočné atmosféře, což dokazuje konečné skóre, ale důležité je, že jsme to nakonec byli my, co doslova urvali 3 cenné body.
 
Sestava:
brankaři: Sirotek, Rejna
obránci: Zíka, Kadlec, Marvan, Sádlo
útočníci: Bureš, Tomčík, Vítek, Němec, Kořistka, Binder, Filip, Jackovič, Ryšan, Švejda Petr
 
branky: Bureš, Tomčík, Vítek, Němec, Zíka, Kořistka
asistence: Tomčík 2x, Kořistka 2x, Bureš, Vítek
 
 
 

Sršni Kutná Hora – HC Sušice

7  :  3  ( 1:0, 3:1, 3:2 )

   Střetnutí samo již nemohlo nic změnit na našem výborném druhém místě po základní části a některé pasáže hry tomu nepřímo odpovídaly. Ze začátku zápasu naši borci působili ospalým dojmem, který se vytratil v polovině utkání. V obranném pásmu jsme měli problémy s pokrýváním útočníků soupeře a naši forvardi si s vracením moc hlavu nelámali. Z toho vyplývala častá přečíslení a poněkud chaotické rozestavení bránících hráčů před naším brankářem. Soupeř nám však na oplátku nabízel také dost šancí ke vstřelení branky, takže se zápas nakonec vyvinul ve velmi zajímavou přestřelku. Okem nezaujatého diváka se mi hokej v provedení obou mužstev nesmírně líbil a velký počet branek mu jen přidal na zajímavosti. Na druhou stranu s podobným projevem v obranné fázi bychom měli v boji o první místo asi velké problémy.
 
Sestava:
brankaři: Sirotek, Rejna
obránci: Zíka, Draslar, Švejda Pavel, Kadlec, Marvan
útočníci: Bureš, Vítek, Němec, Ryšan, Tomčík, Kořistka, Binder, Filip, Jackovič, Ryšan, Sádlo, Švejda Petr
 
branky: Vítek 3x, Němec 2x, Zíka, Švejda Pavel
asistence: Vítek 2x, Ryšan 2x, Švejda Pavel, Tomčík, Kořistka
 
 
 

Sršni Kutná Hora – Slavoj Zbraslav

6  :  2  ( 1:0, 3:2, 2:0 )

   V dalším zápase Kutnohorští měli proti Slavoji Zbraslav zvláštní motivaci, protože v případě vítězství by již tři kola před koncem mistrovské soutěže získali jistotu minimálně druhého místa. V prvním zápase Zbraslavští Sršně velice potrápili, a proto jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého, zvláště poté, co jsme zjistili, že hosté dorazili posíleni o několik nových hráčů. Musím ale všechny kluky pochválit, že se nezalekli a potvrdili, že se sílou soupeře roste vlastní výkon.
   V prvních deseti minutách domácí hráli trochu zakřiknutě, jakoby zaskočení výškovou převahou soupeře. Postupně ale hru vyrovnali a začali si vytvářet tlak i šance, z kterých vyplynul úvodní gól. Němec potvrdil svůj tah na branku a puk za brankovou čáru donesl téměř na prsou 1:0.
   I druhá a třetí třetina byla ve znamení rychlého a vyrovnaného hokeje. Hra se přelévala od branky k brance a šance střídala šanci. Gólmani obou týmů měli možnost předvést mnoho hezkých a efektních zákroků. Přesto se mladým Sršňům postupně podařilo vedení zvyšovat a dovést zápas k zaslouženému vítězství 6:2.
   Musím dnes pochválit všechny hráče za nasazení a předvedený výkon. Obzvláště se nám dařilo aktivní napadání při oslabení, kdy jsme soupeře k ničemu nepustili. Na druhou stranu vlastní přesilové hry byly naší největší slabinou. Musíme se vyvarovat tak zásadních chyb, jako té, která předcházela druhému inkasovanému gólu, kdy hráči po prohraném buly zůstali stát a nepokryli soupeřovi hráče. Individuálně nejlepší výkony podali brankař Sirotek, hráči Bureš a Vítek, který se po několika zápasovém hledání opět zlepšil a Němec, jenž tentokrát velice dobře odehrál i naše oslabení na postu obránce.
 
Sestava:
brankaři: Sirotek
obránci: Marvan, Draslar, Zíka, Švejda Pavel
útočníci: Bureš, Vítek, Tomčík, Němec, Ryšan, Filip, Jackovič, Sádlo, Švejda Petr, Binder
 
branky: Bureš 2x, Vítek 2x, Němec 2x
asistence: Bureš 2x, Němec, Jackovič, Ryšan, Marvan
 
 
 

Sršni Kutná Hora – HC Neratovice

8  :  5  ( 2:1, 2:0, 4:4 )

   Rozsáhlá marodka citelně zasáhla do sestavy domácích, když v průběhu týdne postupně onemocnělo sedm hráčů a oba gólmani. Naštěstí jsme mohli doplnit sestavu o hráče a brankaře nižší věkové kategorie, bez kterých bychom nebyli schopní zápas vůbec odehrát.
   Zpočátku jsme se snažili dát ve hře stejný prostor všem a předpokládali, že hlavně hráči třetí lajny budou chtít přesvědčit svým nasazením a bojovností. To se ale bohužel nenaplnilo, a tak hned při prvním střídání třetí řady Kutná Hora inkasovala. Protože se výkon některých hráčů stále nelepšil, stáhli jsme sestavu na dvě řady, které přineslo oživení naší hře a postupný obrat skóre. V těchto chvílích naší hru táhli právě ti nejmladší, kteří ač nastupovali proti soupeřům o dva roky starším, hráli jednoduchý kombinační hokej a vytvářeli si krásné šance, které i dokázali proměnit.
   Do závěrečné třetiny šli domácí s tříbrankovým náskokem a opět začali hrát s pravidelným střídáním všech hráčů. Bohužel stejně jako na začátku výkon některých hráčů na soupeře nestačil, a tak Neratovice korigovali na rozdíl jediné branky. Naštěstí se nám vždy podařilo brzy odpovědět a uchovat bezpečný náskok. V této třetině herně a brankově dominovala naše první lajna, která začala podávat výkon, na který jsme od ní zvyklí.
   Při hodnocení jednotlivých hráčů bych chtěl vyzdvihnout všechny ty o dva roky mladší kluky: Jiráň, Tvrdík, Jelínek Mates, Švejda Pavel, Jelínek David, kteří ukázali některým našim hráčům, jak se bojuje. Dnes bych rád pochválil i Martina Zíku, který přišel po nemoci a přesto podal svůj tradiční poctivý výkon.
 
Sestava:
brankaři: Jelínek David
obránci: Marvan, Draslar, Zíka, Švejda Pavel, Sádlo, Švejda Petr
útočníci: Bureš, Kořistka, Tomčík, Jiráň, Jelínek Mates, Tvrdík, Ryšan, Jackovič, Binder
 
branky: Bureš 2x, Kořistka 2x, Jiráň 2x, Tvrdík, Jelínek
asistence: Jiráň, Jelínek Mates, Tvrdík, Jackovič, Marvan, Bureš, Ryšan, Tomčík
 
 
 

HC Soběslav  – Sršni Kutná Hora

2  :  4  ( 1:2, 1:1, 0:1 )

   Kutnohorští nastoupili na ledě soupeře, se kterým v prvním zápase doma nešťastně remizovali, poté co jim nebyl uznán regulérní gól v posledních vteřinách zápasu.
   V prvních pěti minutách utkání byli hosté pod stálým tlakem Soběslavi, která využila již svou druhou přesilovku. Naštěstí se Sršni brzy probrali z útlumu a vyrovnali hru i skóre po krásné kombinaci druhého útoku. Kořistka, Ryšan a Němec. Postupně jsme si vytvářeli větší převahu a tlak. Ten vyústil před závěrem první třetiny v naší vedoucí branku, která byla asi nejhezčím momentem zápasu.
   Druhá třetina se hrála ve velkém tempu a šance střídala šanci. Po zachycení rozehrávky domácích ve středním pásmu se Němec dostal do samostatného úniku, který proměnil bez zaváhání. V tu chvíli jsme vedli o dvě branky a soupeř se zdál být na kolenou. Ze dna jsme ale domácí zvedli sami nešťastnou vlastní brankou a mizerně odehranou přesilovkou. Hráči Soběslavi se v posledních pěti minutách druhé třetiny dostali do drtivého tlaku a jen zásluhou několika výborných zákroků gólmana Sirotka jsme si udrželi vedení do přestávky.
   Posledních dvacet minut byl bojem o každý puk a každý kousek ledu. Hra se musela líbit všem, kteří mají rádi dynamický a vyrovnaný hokej plný šancí na obou stranách s dramatickým napětím do posledních chvil. Minutu před koncem zápasu se ve skrumáži před brankou domácích nejlépe orientoval Tomčík a čtvrtým gólem rozhodl. Na stavu již nic nezměnila ani závěrečná hra soupeře bez brankaře.
   Na tento zápas jsme v posledních čtrnácti dnech čekali. Vyrovnaný a dramatický, který nás přinutí hrát téměř po celou dobu nadoraz a se šťastným koncem pro nás. Přestože pochvalu dnes zaslouží všichni, vyzvednul bych výkon útočníků Němce, Kořistky a Bureše, obránce Zíky a brankaře Sirotka.
 
Sestava:
brankaři: Sirotek, Rejna
obránci: Marvan, Draslar, Zíka, Švejda Pavel
útočníci: Bureš, Vítek, Tomčík, Němec, Kořistka, Ryšan, Filip, Sádlo, Švejda Petr, Binder
 
branky: Němec 2x, Zíka, Tomčík
asistence: Vítek, Bureš, Švejda Pavel, Marvan
 
 
 

Sršni Kutná Hora – HC Rakovník

12  :  0  ( 3:0, 5:0, 4:0 )

   V tomto duelu Kutnohorští zvítězili zcela jednoznačně, a protože soupeři v podstatě nic nedovolili, připsali si zaslouženě další vítězné body do tabulky.
 
Sestava:
brankaři: Sirotek, Rejna
obránci: Marvan, Sádlo, Kadlec, Švejda Pavel, Zíka
útočníci: Němec, Vítek, Bureš, Tomčík, Kořistka, Ryšan, Filip, Jackovič, Binder
 
branky: Kořistka 3x, Tomčík 2x, Ryšan 2x, Bureš 2x, Sádlo, Švejda Pavel, Marvan
asistence: Bureš 4x, Tomčík 2x, Kadlec 2x, Filip 2x, Marvan, Kořistka
 
 
 

SK Černošice – Sršni Kutná Hora

1  :  12  ( 0:3, 0:5, 1:4 )

   K prvnímu mistrovskému zápasu v novém roce mladší žáci Kutné Hory nastoupili na ledě SK Černošice, který pro ně neměl být silným soupeřem. A přestože celkový výsledek hovoří zcela jednoznačně, je nutné uvést, že domácí proti Sršňům tentokrát postavili rozhodně kvalitnější mužstvo ze starších a lepších hokejistů než v prvním zápase.
   V první třetině se hrál zcela vyrovnaný a pohledný hokej, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou. Šance se střídaly na obou stranách a jen díky výbornému výkonu brankaře Rejny Sršni drželi čisté konto a postupně se z vypracovaných šancí ujali vedení.
   Obraz hry se změnil až v polovině druhé třetiny, kdy kutnohorské vedení narostlo na rozdíl několika branek a soupeř začal odpadat hlavně fyzicky. Od těchto chvil měli mladí Sršni zřetelnou herní převahu, kterou korunovali dalšími brankami. Ke cti soupeře nutno podotknout, že do posledních chvil hrál aktivně a zápas rozhodně za nepříznivého stavu nevzdal.
   V našem mužstvu zaslouží zvláštní pochvalu brankař Rejna, útočník Němec za vstřelené branky, ale především za disciplinovaný výkon a přesné plnění taktických úkolů, dále pak hráči Marvan, Kořistka a Tomčík.
 
Sestava:
brankaři: Rejna
obránci: Marvan, Draslar, Zíka, Sádlo, Kadlec, Švejda Pavel
útočníci: Vítek, Bureš, Tomčík, Němec, Ryšan, Kořistka,
 
branky: Němec 4x, Kořistka 2x, Tomčík 2x, Vítek, Zíka, Ryšan, Bureš
asistence: Vítek 3x, Marvan 2x, Němec, Bureš, Ryšan, Kadlec, Draslar, Tomčík, Kořistka
 
 
 
 

VÁNOČNÍ TURNAJ V NYMBURCE

   Vyvrcholením vánoční přestávky našeho týmu měl byl jednoznačně kombinovaný turnaj v hokeji a sálové kopané v Nymburce, který se konal od 30. do 31.12.2006. Punc mezinárodního mu pak dodávala účast výběru Kanadské oblasti Ontário. Všichni účastníci turnaje byli velkými favority na zisk vítězné trofeje, a tak se dali očekávat kvalitní zápasy.
 
HC KRALUPY – STADION KUTNÁ HORA
3 : 1 (1:0, 1:0, 1:1)
   V úvodním utkání celého turnaje jsme nastoupili proti kvalitnímu týmu HC Kralupy. Hra byla od počátku plná rychlosti a nasazení, utkání v téměř celém průběhu vyrovnané, ale soupeř měl bohužel ve svém středu o jednoho šikovnějšího hráče navíc, a ten nás vždy poslal do kolen.
 
STADION NYMBURK – STADION KUTNÁ HORA
4 : 3 (2:1, 1:1, 1:1)
   Hra našeho celku se proti úvodnímu zápasu nijak radikálně nezměnila. Hrál se dobrý hokej, leč my jsme pořád pouze dotahovali jednobrankový náskok hostitelského týmu, a to brankami Němce a Bureše. V poslední části zápasu nám ale soupeř unikl na rozdíl dvou gólů 4:2. Vyrovnání se zdálo být téměř zázračné, ale střelec posledních zápasů Vítek ještě zdramatizoval stav na 4:3. Soupeř však v posledních minutách zápasu udržel jednobrankový rozdíl a asi po právu zvítězil 4:3.
 
CANADA – STADION KUTNÁ HORA
6 : 0 (2:0, 3:0, 1:0)
   Posledním našim představením na turnaji byl zápas s týmem Kanadského výběru, který stejně jako my prohrál zatím všechna svá dosavadní utkání.
   Do utkání jsme vstoupili neskutečně pasivně a s nevídaným respektem. Neuměli jsme si nahrát, neuměli jsme si najet, nebruslili jsme a většina našich útoků končila již na útočné modré čáře. V 10.min. jsme již prohrávali 2:0 a vypadalo to opravdu zle. Začali jsme se sice více pohybovat, střílet ze všech možných pozic, vytvořili si tlak v obranné třetině domácích, ale bohužel bez brankového efektu.
   O přestávce jsme burcovali k semknutí, bojovnosti a do druhé třetiny jsme na Kanaďany, jak se říká, vletěli. Našim snahám - střelám, ale chyběla přesnost a důrazné zakončení. Když po několika našich neproměněných šancích opět dvakrát skóroval soupeř téměř z ničeho, bylo prakticky po zápase. Naopak hráči javorového listu čtyři minuty před závěrem druhé třetiny ještě zvýšili na 5:0.
   Do závěrečného dějství jsme šli s tím, že nemáme co ztratit, a tak se pokusíme alespoň o zkorigování výsledku. Kanaďané ale hráli velice dobře. Bránili střední pásmo, a když už jsme se dostali na dostřel jejich brány, důrazná obrana si hravě poradila s pokusy našich hráčů. Nervozita a rezignace na hokejkách našich hráčů byla znát s každým kontaktem. Ta nakonec  vyústila i v poslední porážku na turnaji 6:0.
   Co pak chceme ještě hrát a proti komu? Na tento debakl je potřeba co nejrychleji zapomenout, oklepat a do příštího utkání přijít na jiné myšlenky.
 
CELKOVÉ POŘADÍ
1. Stadion Nymburk
2. HC Kralupy
3. Canada
4. Stadion Kutná Hora
 
   Náš tým bohužel skončil po dvou dnech bojů poslední bez zisku jediného bodu. Možná se Vám všem zdá, že jsem až příliš kritický, ale asi je to dáno určitým zklamáním po turnaji. Rozhodně si nemyslím, že jsme, až na poslední zápas, hráli vyloženě špatně, ale nějak mi tam tentokrát chybělo to srdce,  které nás vždy zdobilo, a které nám pomáhalo vyhrát i ta trošku méňě povedená utkání. No, každý den není posvícení a my musíme opět zabrat a jít štěstí trošku víc naproti.
 
Sestava:
brankaři: Sirotek, Rejna
obránci: Zíka, Draslar, Marvan, Kadlec, Švejda Pavel,
útočníci: Němec, Vítek, Bureš, Kořistka, Ryšan, Jackovič, Jelínek, Tomčík, Švejda Petr, Sádlo, Filip, Binder, Tvrdík
 
branky: Němec, Vítek, Bureš, Zíka
asistence: Bureš 2x, Vítek, Kořistka
 
 
 

SPEKTRUM CUP

   Přiblížily se svátky vánoční a jako jejich tradiční součást i hokejové turnaje. Ten první jsme odehráli ve Skutči, kde se nám poslední roky daří a rádi se tam vracíme.
 
HC UNIČOV – STADION KUTNÁ HORA
0 : 6 (0:3, 0:3)
   Úvodní utkání turnaje nám postavilo do cesty pro nás zatím nepoznaný tým z Moravy HC Uničov. Soupeř od začátku výborně bruslil a brzy začalo být jasné, že dnes si to budeme muset perně vybojovat. Naše mužstvo se rozjíždělo pomaleji, ale postupně se zlepšovalo a začalo vystrkovat růžky zhruba po pěti minutách hry, kdy se jako první střelecky prosadil Jirka a vzápětí zvýšil Oťas na 2:0. Při dalším střídání se prosadil opět Jirka. Zpočátku nevýrazný výkon, pak skvělá třetina. Tak přesně takový byl průběh prvního dějství.
   I druhá část nabídla zajímavou podívanou. Na začátku se hosté pokoušeli trochu víc útočit, ale výsledkem jejich snahy byly pouze dobré zákroky Adama. Hosté s postupujícím časem částečně rezignovali, a tak přišel čas pro naše střelce, kteří navýšili skóre až na závěrečných 0:6.
   Úvodní utkání jsme zvládli na jedničku a vyhráli drtivým rozdílem šesti branek, při zachování čistého konta. Přesto musím o týmu Uničova mluvit s respektem, protože výsledek neodpovídá kvalitě soupeře.
 
HC OPOČNO – STADION KUTNÁ HORA
3 : 5 (1:2, 2:3)
   Utkání začalo ve velmi svižném tempu a oba soupeři naznačili, že berou jenom vítězství. Lépe jsme však přece jen odstartovali my a díky dvěma zásahům Tvrdíka z nás spadla počáteční nervozita 0:2. I nadále však bylo třeba zachytávat rychlé protiútoky soupeře a svižným přístupem k protivníkovým hráčům minimalizovat šanci na případný brejk. Tato taktika nám vydržela až do konce první části, kdy jsme po malém zaváhání ve středním pásmu přece jen inkasovali. I po této brance v naší síti jsme však nadále hráli svoji hru, za což jsme byli odměněni na začátku druhého dějství dvěma zásahy do soupeřovy sítě 1:4. Taktická bitva pokračovala i nadále, ale na hokejkách Opočenských začala pozvolna přibývat nervozita, neboť čas se krátil a Adam v bráně měl svůj den! Přesto se jim znovu podařilo přiblížit se nám na rozdíl dvou branek a za chvíli dokonce pouze jedné, ale to bylo z jejich strany všechno. V závěru už vsadili vše na jednu kartu a nám tak zbývalo více prostoru na nebezpečné brejky. Jeden z nich proměnil Hynek a dal tak výsledku konečnou podobu 3:5.
 
HC SKUTEČ – STADION KUTNÁ HORA
4 : 5 (2:2, 2:3)
   Rychlého otevření skóre jsme se dočkali zcela netradičně od Tvrdíka a do poloviny střetnutí se přestřelka na obou stranách odehrávala v duchu, dali-vyrovnali, ale s přibývajícím časem se skóre začalo kumulovat spíše na naší straně, aby po závěrečném hvizdu svítilo na světelné tabuli 4:5 v náš prospěch
 
CELKOVÉ POŘADÍ          
1. Stadion Kutná Hora
2. HC Uničov
3. HC Skuteč
4. HC Opočno
 
   A opět jsme vystoupali na pódium. Chtěl bych pochválit celý náš tým, který na tomto turnaji předvedl dobrý a disciplinovaný výkon. Převaha Sršňů byla zřejmá a vítězství zasloužené. Svědčí o tom i plný bodový zisk a celkové skóre 16:7 v náš prospěch. I přesto bych vyzdvihl výkon všech našich soupeřů, protože diváci museli být dnes spokojení, hrál se dobrý hokej a padalo dost branek.
 
Sestava:
brankaři: Sirotek, Rejna
obránci: Zíka, Draslar, Marvan, Kadlec
útočníci: Tvrdík, Hynek, Vítek, Švejda Petr, Němec, Tomčík, Sádlo, Bureš, Jackovič, Binder, Filip
 
branky: Tvrdík 8x, Hynek 6x , Němec, Vítek,
asistence: Tvrdík 7x, Hynek 5, Němec 2x, Vítek 2x
 
 
 

HC Ledeč nad Sázavou – Sršni Kutná Hora

0  :  18  ( 6:0, 8:0, 4:0 )

   Mladší žáci využili soutěžního volna k sehrání přátelského utkání s pro ně dosud neznámým týmem z Ledče nad Sázavou. Soupeř bohužel nestačil našim hráčům v žádné z hokejových dovedností, a tudíž průběh zápasu byl až příliš jednoznačný a nudný. Sršni neustále útočili a úspěchem soupeře bylo, když dostal puk z obranné třetiny. Kladem zápasu rozhodně bylo, že si mohli zahrát všichni hráči rovným dílem a někteří méně vytěžovaní v mistrovských utkáních měli možnost ukázat, že si zaslouží větší prostor i při hře s těžším soupeřem. Hlavně bych pochválil Aleše Sádla, který hýřil aktivitou a zápas odehrál velmi dobře. Jinak jsme utkání dohráli v tréninkovém tempu a zjednodušeně se dá říct, že si dobře zastříleli.
   Na závěr bych rád využil příležitost a popřál všem hráčům hezké Vánoce, splnění všech štědrovečerních přání a mnoho úspěchů během vánočních turnajů.
 
Sestava:
brankaři: Sirotek, Rejna
obránci: Draslar, Sádlo, Zíka, Kadlec, Švejda Pavel, Švejda Petr
útočníci: Vítek, Bureš, Filip, Tomčík, Němec, Ryšan, Jackovič, Binder
 
branky: Vítek 4x, Tomčík 3x, Němec 3x, Filip 3x, Zíka, Bureš, Ryšan, Kadlec, Švejda Pavel
asistence: Vítek 3x, Němec 3x, Bureš 3x, Filip 2x, Kadlec 2x, Ryšan 2x, Binder, Zíka, Draslar
 
 
 

HC Slaný – Sršni Kutná Hora

5  :  7  ( 3:3, 1:3, 1:1 )

   Domácí se v poslední době posílili o hostující hráče z Kladna, čímž podstatně zlepšili kvalitu svého mužstva. To potvrdil i začátek zápasu, kdy na nás vlétli s velkou chutí. I když jsme hráče upozorňovali na kvality soupeře, zpočátku jen staticky přihlíželi, co se kolem nich děje. V těchto chvílích, ale i v průběhu celého zápasu nás podržel svými, někdy až akrobatickými zákroky brankař Sirotek. Kutná Hora se dostala do utkání po 5.minutě a po ukázkovém řešení situace jeden na jednoho. Vítek vstřelil první gól Stadionu a za chvíli přidal po skrumáži před brankou další Bureš. Hráči Slaného se ale vedením hostů nenechali zaskočit a i nadále, zvláště první pětka, výborně bruslili a z šancí, které si vytvářeli, se jim podařilo rychle otočit průběh zápasu třemi rychlými brankami na 3:2. V těchto chvílích naši hráči prožívali asi nejhorší okamžiky, když museli překousnout zklamání ze ztráty vedení a začít znovu bojovat. To se jim také podařilo a do konce třetiny srovnali na 3:3.
   Ve druhé části hosté podali obdivuhodný výkon. Nasazením a vůlí získali zpět vedení, které se jim tentokrát podařilo udržet až po poslední přestávky.
   Ve třetí třetině bylo vidět, že oběma mužstvům vzal hodně sil předcházející velmi rychlý a silově náročný hokej. Šance se střídaly na obou stranách a kombinační hokej vystřídal boj o každý kousek ledu. Do poslední minuty se hrál dramatický a strhující zápas, který velmi intenzivně prožívali nejen hráči na ledě, ale i obě střídačky a diváci v hledišti. Ke konci utkání hosté ještě neproměnili trestné střílení, ale na závěrečné radosti z vítězství v krásném zápase jim to neubralo.
   Všichni hráči podali kolektivní výkon, za který je velmi chválím. Nejvíce bych vyzdvihl obránce Zíku, který hrál, stejně jako v několika posledních zápasech s velkým přehledem a aktivně se zapojoval do útočení. Přitom v obraně ani jednou nechyběl a svým přístupem k zápasu byl příkladem ostatním. Dále zvláště chválím útočníka Němce, který si vzal tentokrát k srdci výtky z nedávné doby a podal jeden ze svých dosud nejlepších výkonů.
 
Sestava:
brankaři: Sirotek, Rejna
obránci: Marvan, Draslar, Zíka, Kadlec, Švejda Pavel
útočníci: Vítek, Bureš, Kořistka, Tomčík, Němec, Ryšan, Filip, Sádlo, Švejda Petr
 
branky: Němec 3x, Vítek, Bureš, Zíka, Kořistka
asistence: Tomčík 2x, Vítek 2x, Bureš, Němec, Švejda Pavel
 
 
 

Sršni Kutná Hora – HC Vimperk

3  :  5  ( 1:0, 0:3, 2:2 )

   V dalším kole krajského přeboru mladších žáků na sebe narazily dosud neporažené týmy soutěže a naplnily očekávání kvalitního, rychlého hokeje se šancemi na obou stranách.
   První třetina vyšla lépe domácím, kteří po skrumáži před brankou vstřelili úvodní gól zápasu
   I druhá třetina přinesla kvalitní hokej, avšak domácí kolem páté minuty polevili a nechali se zatlačit do vlastní obranné třetiny, ze které se v těchto chvílích jen těžko dostávali. Soupeř ze svého tlaku vytěžil obrat skóre na 1:2. Ke konci třetiny se Sršňům opět podařilo vyrovnat hru, ale v samém závěru přišel nešťastný gól do šatny.
   O přestávce jsme udělali malé změny v sestavě, které přinesly oživení a počáteční tlak v závěrečné části. I přes mnoho šanci se však z vítězství na konci radoval soupeř.
   Chlapci si zaslouží velké poděkování za výkon a nasazení, se kterým zápas odehráli, a budiž pro ně ponaučením, že i dočasná ztráta plného nasazení a koncentrace s takovým soupeřem se těžko napravuje. Zvláště bych chtěl pochválit Zíku, Vítka a Bureše
 
Sestava:
brankaři: Sirotek, Rejna
obránci: Marvan, Draslar, Zíka, Kadlec
útočníci: Vítek, Bureš, Kořistka, Němec, Tomčík, Ryšan, Jackovič, Filip, Švejda Petr, Sádlo, Švejda Pavel, Jiráň
 
branky: Bureš, Němec, Tomčík
asistence: Vítek, Němec, Kadlec
 
 
 

Slavoj Zbraslav – Sršni Kutná Hora

4  :  6  ( 1:0, 1:3, 2:3 )

   Od začátku si mladší žáci Kutné Hory udržovali herní převahu, kterou přes velké množství šancí nedokázali proměnit v brankové vedení. A tak přišel v 10.minutě trest z proměněného brejku soupeře. Obraz hry se ani nadále nezměnil. Sršni útočili, nedávali i zásluhou výborného brankaře góly z vyložených šancí a soupeř hrozil jenom z nebezpečných, ale ojedinělých protiútoků.
   Na začátku druhé třetiny domácí opět udeřili ze samostatné akce a zvýšili své vedení již na 2:0. Mladí Sršni se však nedali a prokázali, že kromě herních kvalit mají také bojovné srdce. Postupně vývoj zápasu otočili a dotáhli do vítězného konce.
   Pochvalu za předvedený výkon, bojovnost a vůli po vítězství si zaslouží všichni hráči, jen je příště potřeba nejenom si šance vytvářet, ale také proměňovat.
 
Sestava:
brankaři: Sirotek, Rejna
obránci: Marvan, Draslar, Zíka, Švejda Pavel
útočníci: Vítek, Bureš, Filip, Tomčík, Němec, Ryšan, Jackovič, Kořistka, Švejda Petr
 
branky: Vítek 2x, Bureš, Marvan, Němec, Kořistka
asistence: Bureš 2x, Vítek, Němec, Tomčík, Kořistka
 
 
 

Sršni Kutná Hora – HC Sušice

8  :  5  ( 6:1, 1:2, 1:2 )

   Zápas mladších žáků rozhodla první třetina, ve které domácí plnili výborně všechny úkoly. Soupeře zaskočili větším pohybem, bruslením, kombinační hrou a postupně získali po některých velice hezkých akcích až pětibrankový náskok.
   S nástupem do druhé třetiny kutnohorští zasáhli do sestavy s cílem dát více prostoru ve hře hráčům do té doby méně zařazovaným, což mělo za následek ztrátu herní převahy Sršňů. V obraně se projevila u některých dvojic menší sehranost a útok jako by ztratil motivaci dál bojovat o vítězství. A tak Kutná Hora udržovala přijatelný brankový rozdíl a v poklidu dohrála zápas.
   Velice dobrý výkon dnes podali obránce Marvan a Draslar, výborný a pochvalu zasluhující Zíka a Vítek.
 
Sestava:
brankaři: Sirotek, Rejna
obránci: Marvan, Draslar, Zíka, Švejda Pavel, Sádlo, Švejda Petr
útočníci: Vítek, Bureš, Kořistka, Němec, Tomčík, Ryšan, Jackovič, Filip, Jiráň, Jelínek, Tvrdík
 
branky: Vítek 4x, Tomčík, Němec, Bureš, Ryšan
asistence: Bureš 2x, Němec 2x, Tomčík 2x, Švejda Pavel, Filip
 
 
 

HC Neratovice – Sršni Kutná Hora

4  :  14  ( 0:4, 2:5, 2:5 )

   Po úvodním oťukávání jsme  převzali otěže zápasu do svých rukou a až do konce už je vlastně nepustili. Skvělá kutnohorská útočná vozba v čele s Dominikem, Michalem, Markem, Jožanem a dalšími tvořivými hráči nádhernými akcemi rozebírala obranu Neratovic až ke zcela jednoznačnému výsledku první třetiny 0:4.
   Ve druhé třetině se naše hra poněkud zklidnila a začalo se klasicky vymýšlet co nejpěknější zakončení dané akce. Bohužel soupeř se mírně oklepal z úvodní části a pomalu, ale jistě začal vystrkovat růžky. My jsme však dál hráli svoji hru, do ničeho výrazného je nepustili a naopak postupně navyšovali skóre. Stav 0:7 se zdál pro domácí až příliš krutý a hráči tohoto celku se začali snažit alespoň o čestný zásah do branky žlutočerného mužstva. Nakonec si dva puky našly svou cestu do naší sítě, ale výsledek po druhé třetině 2:9 byl i tak slibný.
   Závěrečná část se dohrávala v téměř exhibičním tempu, přesto postupně začal soupeři docházet dech a zákonitě se to projevilo i na rostoucím počtu branek v jejich síti. Zvláště první útok předváděl oku lahodící kombinace, které většinou obranu Neratovic rozebraly do posledního šroubku a na zakončujícího hráče většinou zívala zpola odkrytá brána. Poté se dostal ke slovu i dvakrát soupeř, ale to bylo do konce utkání vše. Poklidná třetí třetina přinesla pět gólů v síti Neratovic a uzavřela skóre celého utkání 4:14.
   Ne moc hokejový, ale za to velmi zarputilý soupeř nechtěl dát svou kůži na trh zadarmo. Svým výkonem nepřispěl k hokejové kráse a jeho zákroky byly často na hranici faulů. Naše vítězství bylo po stránce gólové famózní a i s předvedenou hrou můžeme být spokojeni.
 
Sestava:
brankaři: Sirotek, Rejna
obránci: Zíka, Draslar, Kadlec, Marvan
útočníci: Vítek, Bureš, Němec, Tomčík, Filip, Sádlo, Ryšan, Jackovič, Binder, Švejda Petr
 
branky: Bureš 5x, Němec 4x, Tomčík 3x, Filip, Vítek
asistence: Vítek 3x, Bureš 2x, Němec 2x, Sádlo 2x, Ryšan, Jackovič, Kadlec, Marvan, Zíka
 
 
 

Sršni Kutná Hora – HC Soběslav

2  :  2  ( 0:1, 1:1, 1:0 )

    V úvodu utkání nebyl náš celek schopen přenést pohodu z kabiny na své hokejky, dát si několik přihrávek a prověřit soupeřova gólmana. Proto přišel zákonitý trest v podobě rychlého gólů do naší sítě. Za tohoto stavu bylo jasné, že Sršni nemají svůj den a budou rádi, když uhrají aspoň nějaký bod. Soupeřova brána však pro nás byla prakticky zakletá. Útočným choutkám Soběslavi statečně odolávalo celé mužstvo. Adam byl v plné permanenci a Sršně v této části vydatně podržel.
   Ani vstup do druhé třetiny Sršňům herně nevyšel úplně podle jejich představ. My se k ničemu nebezpečnému bohužel nedostali, a tak ve 25.min. udeřil soupeř podruhé. Přišla polovina zápasu a ta signalizovala zlepšenou motivaci Sršňů. Začali jsme zvyšovat obrátky a hned ve 31. minutě utnul střeleckou nemohoucnost Sršňů kontaktním gólem Vítek a vnesl do našich řad alespoň částečný klid.
   Do třetí třetiny vstoupilo do hry úplně jiné domácí mužstvo. Sršni zmobilizovali všechny síly a opět se táhlo za jeden provaz a z toho pramenil tlak a šance. Po třech minutách se dostal do brejku Marek a srovnal na 2:2. V této fázi utkání se bylo opět na co dívat a převaha Sršňů se stupňovala. Blížil se konec zápasu a my cítili šanci na rozhodnutí střetnutí. Vytoužený gól nakonec padnul 4 vteřiny před zazněním závěrečné sirény. Domácí střídačka a ochozy byly v euforii, hosté naopak neskutečně smutní, ale ne na dlouho. Rozhodčí, který celou situaci pozoroval na brankové čáře HC Soběslav, jednoznačně signalizací uznal branku, ale druhý sudí, který stál až na naší modré čáře, a nemohl tudíž situaci objektivně posoudit, rozpažil. Co nastalo, nechci komentovat, ale napíšu jen slova udiveného trenéra Soběslavi: „Takhle zaříznout rozhodčí domácí tým, jsem ještě neviděl“.
   Pravda neprohráli jsme, ale na jazyku a mysli zůstává určitá pachuť z velké křivdy. Objektivně musím uznat, že konečný výsledek odpovídá průběhu utkání, ale na to se nehraje a my dnes dali o jeden regulerní gól víc jak soupeř. Myslím, že rozhodčím schází společná komunikace, a to by se nemělo stávat ani v mládežnických soutěžích.
  
 
 
Sestava:
 
brankaři: Sirotek, Rejna
obránci: Švejda Pavel, Zíka, Marvan, Kadlec, Draslar
útočníci: Ryšan, Němec, Bureš, Vítek, Jackovič, Sádlo, Tomčík, Kořistka, Švejda Petr,
 
branky: Vítek, Němec
asistence: Bureš, Ryšan
 
 
 

Sršni Kutná Hora – HC Skuteč

4  :  2  ( 2:2, 1:0, 1:0 )

   Třetí přátelský zápas, i když již v rozběhnuté sezóně jsme sehráli s tradičním a kvalitním soupeřem ze Skutče. Větší rozehranost díky dřívějšímu začátku soutěže a již několika odehraným mistrovským zápasům byla od začátku zřetelná na naší straně. A tak v 6. minutě na tabuli svítilo již 2:0 v náš prospěch. Toto vedení jakoby nás ale ukolébalo a soupeř nás dokonale zaskočil dvěma slepenými góly. Naši hráči však vzali opět otěže zápasu do svých rukou a dvěma brankami strhli skóre zápasu na svou stranu 4:2.
 
Sestava:
brankaři: Sirotek, Rejna
obránci: Zíka, Draslar, Kadlec, Marvan
útočníci: Vítek, Němec, Bureš, Tomčík, Kořistka, Binder, Filip, Jackovič, Ryšan, Sádlo, Švejda Petr
 
branky: Kořistka 2x, Bureš, Vítek
asistence: Vítek, Bureš, Němec, Tomčík
 
 
 

HC Rakovník – Sršni Kutná Hora

1  :  13  ( 0:3, 0:5, 1:5 )

   Naše mužstvo začalo utkání ve velkém stylu a během několika střídání vedlo 0:3, po dvou brankách Němce a jedné Bureše. Protože do konce třetiny se již mezi střelce nikdo nezapsal, mohlo se jít za velice optimistického stavu do kabin.
   Ve druhé části nám sice zpočátku zvlhl střelecký prach, ale v některých chvílích jsme předváděli pěkný kombinační hokej. Soupeř zjevně rezignoval na výhru a jeho jediným cílem tak zůstalo vstřelení čestného úspěchu. V závěru druhé třetiny jsme opět našli střeleckou mušku a třemi zásahy upravili na průběžných 0:8.
   Ve třetí dvacetiminutovce už se utkání v podstatě dohrávalo a obrany obou týmů už neměly vyhlášený nejvyšší stav pohotovosti. Přesto byla tato část také zajímavá, neboť padlo hodně gólů a některé moc pěkné.
   Závěrem bych chtěl říci, že jsme hráli alespoň chvílemi skutečný hokej. Byly k vidění zajímavé kombinace, svižné bruslení i snaha o pozornou hru v obraně. Pravda, se vší úctou, soupeř nás až tak příliš neprověřil, ale předvedená hra i výsledek nás můžou potřebně nakopnout do dalších bojů o body.
 
Sestava:
brankaři: Sirotek, Rejna
obránci: Zíka, Draslar, Marvan, Kadlec
útočníci: Vítek, Bureš, Tomčík, Němec, Kořistka, Filip, Ryšan, Binder, Jackovič, Sádlo, Švejda Petr
 
branky: Němec 4x, Vítek 2x, Kořistka 2x, Bureš, Tomčík, Filip, Zíka, Marvan
asistence: Vítek 3x, Bureš 2x, Tomčík 2x, Němec, Ryšan, Marvan, Sádlo, Kořistka, Draslar
 
 
 

Sršni Kutná Hora – SK Černošice

13  :  0  ( 4:0, 3:0, 6:0 )

   Pro první mistrovské utkání nové sezóny nám los určil tým SK Černošice, který však lesku premiéře moc nepřidal.
   K zápasu jen krátce, protože není v podstatě moc co psát. Hned od úvodních minut tým Sršňů vzal otěže utkání pevně do svých rukou. Lépe bruslil než soupeř a využíval častých oken v jeho obraně. Naštěstí jsme se ani netrápili v koncovce a v pravidelných intervalech navyšovali skóre, které se nakonec zastavilo na stavu 13:0 v náš prospěch.
 
Sestava:
brankaři: Sirotek, Rejna
obránci: Zíka, Draslar, Kadlec, Marvan
útočníci: Vítek, Bureš, Němec, Tomčík, Sádlo, Jackovič, Binder, Filip, Švejda Petr
 
branky: Němec 4x, Vítek 3x, Bureš 3x, Zíka, Sádlo, Jackovič
asistence: Vítek 3x, Bureš 2x, Němec 2x, Tomčík 2x, Kořistka, Zíka, Ryšan, Marvan
 
 
 

 

 TURNAJ V KUTNÉ HOŘE    Jako generální zkoušku na novou sezónu jsme uspořádali předsezónní turnaj. Nakonec se z mnoha oslovených týmů představili zástupci Východočeského kraje - HC Polička a HC Moravská Třebová.
 
TJ STADION KUTNÁ HORA – HC POLIČKA
5 : 3 (3:1, 2:2)
   První část úvodního zápasu začala lehkým oťukáváním, z něhož jsme bohužel nevyvázli s čistým štítem a hned v úvodu zápasu jsme nabrali jednogólové manko. Hra byla nadále vyrovnaná, ale na našich hokejkách se přece jen usadila menší nervozita. Vzpruhu nám přinesla až závěrečná pětiminutovka, ve které jsme třemi rychle po sobě jdoucími zásahy otočili skóre ve svůj prospěch. Tím jsme sice položili dobrý základ, ale do konce zbývalo ještě dlouhých 20 minut.
   Druhé dějství bylo z naší strany o poznání opatrnější a základní snahou bylo udržet dvoubrankové vedení, nepouštět zbytečně soupeře do šancí a vyvarovat se nedovolených zákroků, ze kterých by plynula hra v oslabení. Přes všechnu snahu si však nakonec jeden z vystřelených puků našel cestu za záda našeho bránkáře a začínalo se schylovat k dramatu. Bylo jasné, že jen bránění výsledku by pro nás mohlo mít nedozírné následky, takže nezbývalo nic jiného, než se vrátit k úspěšné hře ze závěru první části, založené na lepším bruslení a zkrácení intervalu střídání. Tlak soupeře otupilo až vyloučení jednoho z jejich hráčů a následné využití naší přesilovky. Bohužel pár okamžiků po této trefě do soupeřovy sítě, byli zároveň vyloučeni dva naši hráči a Poličským se tak naskytla dlouhá přesilovka pět na tři, při které následně rozebrali naši bránící trojici a potřetí rozvlnili síť v naší bráně. Víc už jim ale tentokrát velmi dobře hrající obrana Sršňů nedovolila, a tak i díky velmi šťastnému zásahu pár vteřin před závěrečnou sirénou, skončilo utkání výsledkem 5:3 pro nás.
 
TJ STADION KUTNÁ HORA – HC MORAVSKÁ TŘEBOVÁ
1 : 1 (1:0, 0:1)
   Zápas „Kdo z koho“, tak lze asi nazvat přímý souboj o první místo dvou neporažených týmů turnaje.
   První část začala tradičním oťukáváním, aby se následně do první šance střetnutí dostal již ve čtvrté minutě protivník. Náš brankař Adam však s bravurou sobě vlastní zasáhl a dopřál tím ostatním potřebný klid. První vlaštovkou k úspěchu byla šestá minuta zápasu, kdy jsme se po nátlakové hře ve třetině ujali vedení. Střelecký účet v první části hry byl sice už uzavřen, přesto si oba týmy tvořily další šance a předváděli pěkný hokej.
   Ve druhé části jsme pozvolna pustili otěže utkání z rukou a výsledkem byla korekce soupeře a srovnání na 1:1. Tato část hry se nesla v režii hostů, kteří získali iniciativu a začali dorážet na naši klec, kde nás ale podržel velmi dobře chytající brankař, na kterého dnes bylo spolehnutí. Posledních deset minut zápasu nezbývalo než dřít, dřít a nic než dřít! To byla jediná cesta, která vedla k úspěchu, což bylo prvenství v turnaji. I přes shodný bodový zisk a brankový rozdíl, vzhledem k většímu počtu nastřílených branek určoval stav 1:1 i po závěrečné siréně vítězem turnaje Sršně.
   Jestliže bych měl jmenovat nejlepší hráče zápasu, byli to rozhodně brankáři obou týmů. I přes závěrečný nerozhodný stav, však byli Sršni o něco lepší a hlavně jejich houževnatost byla dnes rozhodující
 
CELKOVÉ POŘADÍ
1. TJ Stadion Kutná Hora
2. HC Moravská Třebová
3. HC Polička
 
   Hra v dnešních zápasech chvílemi dosahovala velmi vysoké úrovně a vedle pozitivních hokejových momentů je důležité, že nikdo z našich hráčů nebyl zraněn, což je před začátkem sezóny podstatné. Za předvedené výkony byli hráči náležitě pochváleni a oceněni, a tak jediným stínem dnešního turnaje zůstává organizační zádrhel. Propozice zcela jednoznačně nevykládaly vzniklou situaci ohledně rovnosti bodů a brankovém podílu s rozdílem. Vzniklé dohady nás mrzí a jsou ponaučením pro příští pořadatelství.
 
Sestava:
brankaři: Sirotek
obránci: Draslar, Zíka, Kadlec, Marvan, Švejda Pavel
útočníci: Sádlo, Tomčík, Ryšan, Němec, Kořistka, Jackovič, Jelínek, Vítek, Bureš, Tvrdík
 
branky: Něměc 2x, Vítek 3x, Bureš
asistence: Vítek 2x, Ryšan, Němec, Bureš, Tomčík
 
 
 

Sršni Kutná Hora – HC Nový Bydžov

8  :  2   ( 3:1, 2:1, 3:0 )

   Jako další přijal pozvání na přátelské poměření sil tým Nového Bydžova. Do samotného utkání jsme nastoupili ve svižném tempu a soupeř, který přijel s minimálním počtem hráčů, byl nucen hned od úvodu zaměřit svoji hru spíše na defenzívu, ze které vyrážel k občasným a rychlým protiútokům. Naštěstí se nám však několikrát podařilo obranu Bydžova přečíslit a z následných šancí si vystřílet uklidňující náskok 3:0. Bohužel od té chvíle jsme přestali bruslit a naše hra upadla do šedého průměru. Skóre se postupně měnilo na obou stranách, aby v jednu chvíli na tabuli svítilo 4:2, později 6:2, až po konečných 8:2.
   Nedá se říci, že by se nám zápas vyloženě povedl, ale můžeme ho zařadit spíše k těm pohodovějším, které jsme sehráli, zkrátka přátelák.
 
Sestava:
brankaři: Sirotek, Rejna
obránci: Švejda Pavel, Zíka, Marvan, Kadlec, Draslar
útočníci: Tvrdík, Jackovič, Tomčík, Švejda Petr, Kořistka, Jelínek, Němec, Ryšan, Jiráň, Filip, Vítek, Bureš
 
branky: Vítek 3x, Bureš 2x, Tomčík, Jiráň, Kořistka
asistence: Němec 2x, Vítek 2x, Kořistka, Jiráň, Draslar, Tomčík
 
 
 

Sršni Kutná Hora – HC Chotěboř

5  :  5  ( 2:1, 1:1, 2: 3 )

   Brána do nové sezóny se tentokrát otevřela přátelským zápasem proti týmu Chotěboře. V obranné hře to ještě docela šlo a dostali jsme jen 5 gólů, ale skřípalo nám to v útoku. Ovšem pěkně popořádku.
   Zápas jsme začali v poměrně slušném tempu s lehce vyčkávací taktikou. Soupeř zvolil podobnou strategii, a tak se šance na obou stranách rodily poměrně těžce. Přesto si dovolím tvrdit, že s přibývajícím časem jsme začínali mít více ze hry, což se následně projevilo i na samotném skóre a zaslouženě jsme se ujali vedení 2:0. Bohužel v dalším průběhu třetiny jsme zahodili několik slibných šancí na pojištění náskoku a soupeř z ojedinělého protiútoku zaznamenal kontaktní gól. Nadále jsme se snažili o nátlakový hokej s maximální snahou o navýšení skóre, bohužel koncovka byla tentokrát naší velkou slabinou.
   Ve druhé třetině jsme zhruba z metrového ofsajdu dostali vyrovnávací gól a nevypadalo to s námi zrovna nejlépe. Ovšem po brance Vítka se ještě jednou překulilo skóre na naši stranu 3:2.
   V závěrečné části byla hra a skóre jak na houpačce, přesto jsme v 50. minutě gólem Bureše šli do vedení 5:3 a zdálo se, že je jasné, kdo bude vítěz. To by proti nám ale nemohl stát soupeř z Chotěboře. Po pár nenápadných akcích se opět dostal do zápasu, aby nejprve snížil na 5:4 a o chvíli později po naší chybě v obranném pásmu vyrovnal na 5:5. I přes naši úpornou snahu se nám už vítěznou branku vstřelit nepodařilo. Zápas tedy skončil remízou
 
Sestava:
brankaři: Sirotek, Rejna
obránci: Zíka, Draslar, Marvan, Sádlo
útočníci: Vítek, Bureš, Němec, Tomčík, Binder, Filip, Jackovič, Švejda Petr
 
branky: Vítek 2x, Bureš, Němec, Zíka
asistence: Vítek 3x, Bureš 2x

 

TOPlist