Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

2007/2008

KUTNÁ HORA MŮŽE BÝT PYŠNÁ, ŽE MÁ TAKOVÉ SRŠNĚ

aneb hodnocení sezóny 2007/2008

  S právě skončenou sezónou musíme být spokojeni, a proto můžeme zaslouženě oslavovat. Dosáhli jsme mnoha úspěchů, ale především jsme produkovali hezký, kombinační hokej, na který bylo v mnoha případech radost se dívat.
  Letošní jarní přípravu jsme zpestřili o tréninky na ledě v Nymburce, které byly pro kluky jistě zajímavější, ale pro rodiče hodně náročné. Jinak příprava na suchu i letní soustředění mělo velmi dobrou úroveň a kluci trénovali svědomitě, čímž položili základ budoucímu úspěchu.
  Bohužel velkým nepřítelem letošní sezóny byla marodka a zranění. Opravdu sedm zlomenin (a ani jedna přitom nebyla z ledu) za jeden soutěžní ročník je hodně. Proto jsme taky z celkového počtu 56 utkání odehráli pouze čtyři v kompletní sestavě. Tento problém jsme museli často řešit doplněním o hráče z nižších věkových kategorií.
  Podzim pro nás začal loučením, kdy náš tým opustil jeden z jeho nejlepších hráčů Michal Bureš. Doufám, že Michal na roky strávené mezi námi bude vzpomínat dobře a my mu přejeme mnoho sportovních úspěchů v novém oddíle a především zdraví.
  Letošní mistrovská soutěž byla svojí úrovní průměrná a díky malému počtu týmu neatraktivní. Sehráli jsme 24 utkání, ale pouze s dalšími čtyřmi soupeři. Přestože jsme soutěž přesvědčivě vyhráli a mistrovský titul si zajistili, již několik kol před závěrem soutěže, hodně zápasů mělo velmi slušnou úroveň, kdy s námi soupeři dokázali držet tempo a vyrovnaný výsledek první dvě třetiny a zápasy se většinou lámaly v závěrečné části, kdy soupeři odpadali.
  Pro zpestření letošní sezóny jsme se hodně soustředili na pořádání turnajů a naší účasti na nich. Podařilo se nám odehrát mnoho velmi kvalitních utkání se špičkovými týmy z žákovské ligy, kdy jsme rozhodně nebyli za žádné hokejové trpaslíky a získali skalp nejednoho soupeře zvučného jména.
  Asi největší sportovní událostí byla naše účast na třídenním turnaji v Kadani, který svojí sportovní kvalitou převyšoval všechny ostatní. A přestože naše výsledky nebyly zrovna nejlepší, naše vystoupení, předvedená hra a porovnání se špičkovými týmy dopadlo velmi dobře. Kvalita našich hráčů byla se soupeři srovnatelná, bohužel nízký počet hráčů a hra pouze na dvě lajny vedli k tomu, že jsme ztráceli dobře rozehrané zápasy a vedení vždy v závěru poslední třetiny. Přesto tento turnaj byl výbornou tečkou za vynikající sezónou. Děkuji všem hráčům, rodičům a celému realizačnímu týmu, kteří se na úspěšné sezóně podíleli, a přeji mnoho dalších hezkých chvil prožitých v dresu kutnohorských sršňů.
 

 

TURNAJ V BÍLINĚ "BUCCANEERS CUP"

  Přestože jsme už čtrnáct dní nestáli na bruslích, rádi jsme přijali pozvání od Czech Buccaneers na jejich tradiční turnaj, který tentokrát pořádali v Bílině.
 
Sršni Kutná Hora – HC Baník Sokolov
0  :  4  ( 0:3, 0:1 )
  Vstup do zápasu jsme měli tentokrát dost vlažný a dlouhý tréninkový výpadek byl okamžitě poznat. Soupeř byl lepší v bruslení, kombinaci a hlavně fyzicky. Poprvé jsme kapitulovali v 8 minutě, kdy se sokolovští dostali do tempa a vzápětí přidali ještě 2 góly. Náš druhý útok tentokrát bohužel dvakrát neproměnil tutovky z breaků!
  Do druhé části jsme naší hru chtěli oživit změnou ve složení útoků, ovšem soupeř byl stále lepší a proto jsme inkasovali ještě jednou. Prohrou 0:4 jsme tak vstoupili do turnaje.

Sršni Kutná Hora – HC Nová Paka
4  :  4  ( 2:3, 2:1 )
  V letošní sezóně je to již po několikáté, co se setkáváme s tímto soupeřem a jelikož jsme vždy skončili na turnajích před nimi, chtěli nám v závěru sezóny umístění vrátit. Současně musím dodat, že se vždy jednalo o naprosto vyrovnaná utkání, hraná až na dno sil, přesto naprosto čistě, bez zbytečných nebo zákeřných faulů. I tentokrát se vedení přelévalo od jednoho týmu k druhému, přesto jsme na konci první části tahali za kratší konec … 2:3.
  Ve druhé části jsme měli jasný úkol - dát minimálně o dva góly víc než soupeř! Plán nám ovšem hatili novopačtí, když zvýšili na 2:4! Po pár minutách jsme snížili na 3:4 a napětí na střídačkách i na tribuně vzrostlo. Následně jsme si vytvořili slušný tlak a ostřelovali soupeřovu bránu. Necelé dvě minuty před koncem jsme přeci jen vyrovnali na 4:4. Do konce zápasu již gól nepadl a odcházeli jsme tak s jedním bodem do turnajové tabulky.
 
Sršni Kutná Hora – Czech Buccaneers
2  :  2  ( 0:2, 2:0 )
  Vstup do zápasu jsme neměli nejlepší. V 41. vteřině jsme po faulu hráli v oslabení a po pár vteřinách již prohrávali 1:0! Teprve poté jsme se rozehráli a byli tak vyrovnaným soupeřem bukanýrům. Někteří hráči soupeře byli individuálně velmi dobří, takže nás tím "donutili" k několika zbytečným faulům a díky tomu jsme přišli o hodně sil ve hře v oslabení. V 8. minutě pak přidali ještě 2. gól, kterým uzavřeli půlku zápasu.
  Pokud jsme chtěli pomýšlet na medailové umístění, další prohra už nepřicházela v úvahu. Nasazení do druhé části proto muselo být, a také bylo velké. Nejprve jsme snížili na 1:2, poté nás několikrát podržel gólman Sirotek a minutu před koncem jsme vyrovnali na 2:2. Tento stav vydržel až do konce zápasu a díky druhé remíze byl i druhý bod "doma".
 
Sršni Kutná Hora – HC ZVVZ Milevsko
5  :  1  ( 3:0, 2:1 )
  Nastupovali jsme proti dosud výsledkově nejslabšímu soupeři, a abychom získali medaile, potřebovali jsme vyhrát. Do zápasu proto bylo nutné "vlétnout" a nedat soupeři šanci. Po chvíli hry předvedla svoji sílu naše 1. lajna. Nejprve 1:0 a ve stejném střídání 2:0. Proti soupeři jsme byli lepším týmem a hlavně aktivnějším.
  Ve druhé části jsme přidali další dvě branky a přestože soupeř vstřelil také jednu, víc jsme mu už nedovolili.
  Po této sezóně je myslím, symbolické, že její poslední zápas jsme vyhráli a uzavřeli tak vítěznou mistrovskou sezónu.
 
Celkové pořadí turnaje
1. HC Baník Sokolov
2. Czech Buccaneers
3. Sršni Kutná Hora
4. HC Nová Paka
5. HC ZVVZ Milevsko
 
Sestava :
brankaři : Sirotek
obránci : Marvan, Švejda Pavel, Švejda Petr, Sádlo
útočníci : Tomčík, Filip, Kořistka, Jelínek Mates, Tvrdík, Jiráň, Lázňovský, Šváb, Jackovič
 
branky : Jiráň 5x, Kořistka 2x, Jelínek Mates 2x, Tomčík, Tvrdík
asistence : Kořistka 2x, Sádlo 2x, Švejda Petr, Švejda Pavel, Jiráň, Jelínek Mates, Tomčík, Filip
 
 
 

TURNAJ V KADANI "O POHÁR MAXIPSA FÍKA"

  Jako prvního ze závěrečných turnajů jsme se zúčastnili třídenního v krásném prostředí města Kadaně a jeho sportovního areálu. Jednalo se o velice kvalitně obsazený turnaj jedněmi z nejlepších týmu žákovské ligy, a proto jsme byli zvědaví na srovnání a především se těšili na pěkné zápasy.
 
Sršni Kutná Hora – IHC Písek
1  :  5  ( 0:3, 0:1, 1:1 )
  IHC Písek byl pro nás dosud neznámý soupeř a o to větší to byla výzva. Nástup do zápasu jsme měli velmi dobrý, prvních šest minut jsme byli hodně aktivní, více jsme stříleli, ale všechna snaha vycházela naprázdno. Pak jsme ovšem vteřinu před koncem 7. minuty dostali gól. Po dobrém začátku nás to zaskočilo, takže po 28 vteřinách se soupeř radoval podruhé!  Aby toho nebylo ještě málo, tak do třetice na to soupeř potřeboval už jen 16 vteřin!!! Během 44 vteřin jsme tak dokázali nabrat ztrátu 3 branek. Po tomto zdrcujícím ataku jsme však dokázali třetinu dohrát velmi dobře, rozhodně jsme byli aktivnější. Gól jsme však nedali.
  Druhá třetina byla podobná té první, od její poloviny se ovšem začala projevovat naše únava. Na celý turnaj jsme přijeli pouze s deseti hráči a jedním brankařem (Sedlecká pouť a zranění), kdy soupeř hrál na tři kompletní lajny. Gólově se tedy i tentokrát prosadil pouze Písek.
  Třetí třetina začínala za nepříznivého stavu 0:4, věřili jsme proto spíše v korigování výsledku, než v otočení zápasu. Sršni "jeli" i nadále na plno, nebyl totiž důvod dávat soupeři něco zadarmo. Bohužel to však byl opět soupeř, kdo skóroval. Dvě minuty před koncem jsme nakonec i my dokázali vstřelit čestný úspěch.
  I přes celkem jasný výsledek 1:5 je nutné zmínit, že vůbec neodpovídá obrazu hry. Byli jsme aktivnější, více jsme útočili, slušně fungovala i obrana. Pokud je však potřeba i štěstí, tak to nás v tomto zápase zcela opustilo. Zápas to byl kvalitní, a přestože nepřinesl body, vnesl jisté uklidnění do našich řad, že dokážeme s těmito soupeři držet krok a hrát vyrovnané zápasy.
 
Sršni Kutná Hora – HC Krkonoše
3  :  2  ( 0:0, 1:0, 1:2 ) po samostatných nájezdech
  S tímto soupeřem jsme se už jednou v letošní sezóně střetli na turnaji v Novém Pace a utkání to pro nás bylo tehdy vítězné. Nepochybovali jsme proto o chuti Krkonoš na odvetu a náš skalp.
  Od prvních minut byla zřejmá vyrovnanost hry. Důslednost na obou stranách v zakládání útoků, v poctivém bránění i čistota hry byla příkladná. Asi i proto byl po první třetině bezbrankový stav.
  Ve druhé třetině jsme to byli mi, kdo skóroval, a poprvé na tomto turnaji jsme se ujali vedení. Mužstvo to velmi nabudilo a náš výkon stále rostl.
  Krátce po zahájení třetí třetiny jsme skórovali podruhé a všechno nasvědčovalo tomu, že se k nám opět vrátilo i štěstí. Krkonošští si ovšem nepřipouštěli dvou brankový deficit a hráli stále ze všech sil. Toto úsilí se jim vyplatilo, jelikož dokázali nejprve snížit a po pár minutách srovnat stav na 2:2.
Jelikož do konce třetiny již nepadl žádný gól, museli rozhodnout trestná střílení - po jednom na každé straně.
  První série, ani jeden z týmů nedal, druhá, třetí a stále nic. Až ve čtvrté soupeř nedává a za nás nastupuje kapitán David Marvan… po kličce do beckhendu GÓÓÓL!!!
  Vítězství zajistilo nejen 2 body, ale zejména velkou pohodu do celé výpravy. Již v úvodu jsem zmiňoval čistotu hry obou mužstev, která byla téměř absolutní. V zápase byl vyloučen pouze jeden hráč, a to navíc za velký počet hráčů na ledě. To jasně ukazuje, že šlo o opravdovou hokejovou bitvu, bez negativních projevů. Poslední informací k tomuto zápasu je pochvala. Tu posílám hráčům IHC Písek, kteří celou 2. a 3. třetinu neúnavně fandili Sršňům. Díky.
 
Sršni Kutná Hora – HC Letci Letňany
4  :  5  ( 3:0, 0:3, 1:1 ) po samostatných nájezdech
  Ve třetím zápase, druhého hracího dne na nás čekal další, velmi silný soupeř - Letci Letňany. Burcovali jsme proto mužstvo k maximálnímu výkonu a o tom, že se bude jednat o neskutečně těžký zápas, nebylo vůbec pochyb.
  Tempo zápasu bylo od úvodního vhazování naprosto strhující. Nejenže jsme dokázali držet s Letci krok, v určitých fázích jsme je dokonce výrazně přehrávali. Domnívám se proto, že nás výrazně podcenili a následně nedokázali zachytit náš nástup. K velkému překvapení všech to byli Sršni, kdo vstřelil první branku! Překvapení tím ovšem zdaleka nekončilo - po další minutě 0:2 a za chvíli 0:3. Dokázali jsme dokonce přinutit Letňany k přerušení hry time outem už v první třetině!!! Skutečnost z říše snů.
  Do druhé třetiny jsme nastupovali v mírné euforii, kterou jsme se snažili na střídačce krotit a nabádali mužstvo k ostražitosti. Letňany ovšem přesto poprvé vystrčili drápky - 1:3. Jelikož se jedná o opravdu kvalitní tým, dostali se do tempa, "srovnali" se a dál pokračoval neuvěřitelný souboj. Hra se stále přelévala z jedné strany na druhou, oba gólmani měli stále plné ruce práce, tempo hry ani na okamžik neopadalo. Všichni hráči ze sebe vydávali při každém střídání naprosto všechno. Letňany však snížili na 2:3 a po chvíli srovnali na 3:3. Za tohoto stavu byla před námi poslední třetina. Zcela infarktové stavy při sledování tohoto zápasu jen dokreslují strhující tempo a psychickou vypjatost s jakou se museli vypořádat diváci, trenéři a samozřejmě hráči.
  Třetí třetina - tempo je stále brutální, po několika minutách hry dostáváme ránu. Z jasného vedení 0:3 pro Sršně, dokázali letňanští poctivou a důslednou hrou výsledek otočit na 4:3 ve svůj prospěch. Že nejsou Sršni slabým a zlomeným týmem, mohli poznat Letci 3 minuty před koncem - srovnáno na 4:4! Přes pokračující strhující tempo se už skóre neměnilo a druhý zápas po sobě, museli rozhodnout samostatné nájezdy.
  Tentokrát začínají Sršni, brankař Marvanův pokus chytá a Letňany proměňují…
  Prohra na nájezdy je určitě, vzhledem k průběhu zápasu zklamáním. Pokud by nám však někdo před tímto utkáním řekl, že budeme vést 3:0, přinutíme Letňany po 10 minutách k time outu a hrát na 2 lajny (přestože mají na střídačce dvacet hráčů), v základní době s nimi budeme remizovat, označil bych ho nejspíš za blázna. Slovy jednoho z rodičů doplním tento komentář "Nejlepší utkání sezóny a její naprostý vrchol". Tenhle zápas byl opravdu naprosto famózní a z naší strany pak zejména proto, že jsme ho sehráli 100% týmově. A jaký byl počet vyloučených z obou týmů - jeden jediný minutový trest. Za tento zápas posílám poděkování za odvedený výkon všem hráčům a to jménem svým i všech rodičů – Adamovi, Davidovi, Dominikovi, Matesovi, Jankovi, oběma Kubům, Alešovi, Petrovi, Jožanovi a Jendovi – DÍKY.
 
Sršni Kutná Hora – SK Kadaň
4  :  6  ( 3:1, 0:3, 1:2 )
  I domácí tým Kadaně je nám neznámý, ale podle jejich dosavadních výsledků v turnaji jsme počítali s reálnou možností zisku nějakého bodu. V úvodu utkání nebyla na hráčích poznat únava s předchozího utkání s letňanskými Letci a tím kdo tvořil hru, byli Sršni. Dokázali jsme i skórovat a první třetinu také zvítězit 1:3. V porovnání s dopoledním zápasem ovšem začalo docházet k nepřesnostem v nahrávkách a polevili jsme také v důslednosti.
  Druhá třetina proto byla gólově zcela v rukou pořádajícího týmu a díky třem inkasovaným gólům jsme přišli i o vedení.
  Třetí část - naše tempo začíná upadat. Po fyzickém i psychickém vypětí z předchozího zápasu začínáme množit chyby, útoky jsou častěji jen breakové výpady centrů, akce ve 2 či 3 hráčích, jsou spíše ojedinělé. Kadanští přidávají pátý gól, který sice ještě korigujeme naším čtvrtým, ale při odvolání brankáře dostáváme na konečných 6:4. I přesto, že gól padl z evidentního offsajdu je uznán! Jelikož do konce chybí jen 20 vteřin, nenacházíme již sílu na zvrat a po nevydařeném utkání věříme v šanci zisku bodů v prvním zápase posledního hracího dne nad Kometou Brno.
 
Sršni Kutná Hora – HC Kometa Brno
2  :  4  ( 1:0, 1:0, 0:4 )
  Tento zápas mohl být nejspíš poslední, kde můžeme pomýšlet na zisk bodů, proto jsme burcovali tým k maximálnímu odhodlání a 100% výkonu.
  Už z úvodu zápasu byla patrná silová převaha soupeře, přesto jsme byli více útoční a častěji jsme ohrožovali soupeřovu bránu. I přes zmíněnou silovou převahu soupeře, nedocházelo ke zbytečným nebo zákeřným faulům a snad i proto jsme hráli stále svoji hru, která nám umožnila získat vedení 1:0 po první části.
  Druhá třetina probíhala jako ta první a teprve podruhé v turnaji jsme dokázali vyhrát i druhou třetinu!
  Do poslední třetiny jsme už nastupovali s velkým úbytkem sil, proto získal soupeř velkou převahu a při přesilovce, kterou využil, snížil na 1:2. Vzápětí vyrovnal na 2:2 a získal tak více sil a chuti po vítězství, na které jsme už nedokázali odpovědět. Třetina skončila 0:4 a touha po vítězství tak vyšla na prázdno.
 
Sršni Kutná Hora – HC Dukla Jihlava
0  :  2  ( 0:0, 0:0, 0:2 )
  Náš poslední zápas turnaje následoval po vysilujícím utkání s Kometou a navíc s největším favoritem turnaje. Pro naše dvě pětky dost nepříznivé zprávy. Nezbývalo, než se s nimi vyrovnat a bojovat. Už při předzápasovém rozbruslení nás trochu zaskočily posměšné pohledy jihlavských trenérů na naše mužstvo, snad i proto jsme do posledního zápasu chtěli dát to nejlepší, co v našem týmu je.
  Hned při prvním střídání předvedli naši beci ukázkovou práci tělem, když ani jeden z pronikajících útočníků nedojel dál, než k mantinelu, od kterého se "sebrali" a jeli střídat. Hra našich Sršňů a zejména jejich nasazení bylo příkladné. Útočili jsme ve dvou i třech hráčích, kombinovali jsme, beci předváděli to nejlepší, co umí, útoky se vraceli, aby obranu podpořili. Zkrátka za Sršně hrála jejich největší zbraň – týmový duch a soudržnost.
  I když to zní téměř neuvěřitelně, celé dvě třetiny nepadl ani gól. Jihlava, která "nasázela" soupeřům 4, 6, ale také 8 gólů, nedokázala za 30 minut hry najít jedinou škvírku ke skórování do branky Sršňů a to potřebovali nutně vítězství k získání prvenství v turnaji.
  Teprve ve třetí třetině se jim to podařilo a strhli tak vedení 0:1 na svou stranu. Co bylo však příjemné i pro nás byl fakt, že tak, jak se radovali z tohoto gólu proti nám, se neradovali z žádného jiného na turnaji. K radosti fanoušků kutnohorských Sršňů musím zmínit, že i po tomto gólu hráli Sršni snad ještě dravěji, než do té doby. Nebáli se dále kombinovat, útočili a oproti všem předchozím soupeřům Jihlavy, jen nestáli rezignovaně ve vlastní třetině. Inkasovali jsme ještě jednou a zápas jsme tak prohráli 0:2.
  Pro lepší orientaci nezúčastněných, ještě jeden statistický údaj. Jihlavu dokázali porazit jen Letňany, s kterými jsme dovedli zápas až do prodloužení a po Letňanech jsme odehráli s Jihlavou druhý nejlepší zápas. Nikdo další s nimi nedokázal hrát takhle vyrovnané utkání a inkasovat jen 2 góly. Vzhledem k této prohře a dalšímu vývoji turnaje, jsme na konec obsadili 7. místo. V takové konkurenci a s výkony, které jsme podali, se však nemáme za co stydět.
  Na závěr tohoto hodnocení doplním opět citát jednoho z rodičů, který nahradí sáhodlouhé závěry
"Kutná Hora může být pyšná, že má takové Sršně".
 
Celkové pořadí turnaje
1. HC Dukla Jihlava
2. HC Letci Letňany
3. HC Krkonoše
4. IHC Písek
5. HC Kometa Brno
6. SK Kadaň
7. Sršni Kutná Hora
 
Sestava :
brankaři : Sirotek
obránci : Marvan, Švejda Pavel, Švejda Petr, Sádlo
útočníci : Tomčík, Filip, Kořistka, Jelínek Mates, Tvrdík, Jiráň, Lázňovský
 
branky : Jiráň 5x, Tvrdík 4x, Kořistka 2x, Tomčík 2x, Marvan
asistence : Jelínek Mates 3x, Jiráň 3x, Tomčík 2x, Švejda Pavel 2x, Kořistka 2x, Filip 2x, Švejda Petr
 
 

HC Chrudim – Sršni Kutná Hora

4  :  0  ( 1:0, 2:0, 1:0 )

  Poslední přátelský zápas jsme si dohodli s Chrudimí, abychom se před turnajem v Kadani aspoň trochu sklouzli, když v Kutné Hoře led již nemáme. Bohužel, když jsme se sešli, či spíše nesešli na zimáku k odjezdu, zjistili jsme, že nemáme potřebný minimální počet hráčů. Naštěstí se podařilo přemluvit přípravkářku Johanku Jelínkovou a mohlo se jet.
  Přestože jsme si v okleštěné sestavě, nedělali velké ambice na slušný výsledek naše hra a nasazení bylo velmi dobré. Prohra v tomto přáteláku opravdu nemrzí, protože důležitější bylo, že jsme si mohli zahrát a potrénovat. No a nakonec z toho byl opravdu hezký zápas ve vysokém tempu, který nám dal víc než velká výhra nad slabším soupeřem.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek
obránci : Marvan, Švejda Pavel, Švejda Petr, Sádlo,
útočníci : Tomčík, Jelínková, Filip, Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík,
 
branky :
asistence :
 
 

 
Sršni Kutná Hora – HC Rakovník

8  :  0  ( 2:0, 5:0, 1:0 )

  Poslední mistrák letošní sezóny - šli jsme do něj s jednoznačným odhodláním zvítězit a završit tak skvělou "mistrovskou" sezónu. Soupeř mohl získat výhrou nad námi důležité 2 body, které by mu zajistili celkové druhé místo v soutěži - nebylo proto pochyb o tom, že uvidíme velmi zajímavý zápas.
  V první třetině byl soupeř velmi důrazný, vynikající gólman Sirotek jim ovšem nedal jedinou šanci ke skórování. Na druhé straně se nám podařilo dvakrát dostat puk do soupeřovi branky.
  Druhá část vyzněla gólově jednoznačně v náš prospěch, přesto nám rakovničtí nedávali nic zadarmo. V polovině zápasu jsme vystřídali gólmany a bylo skvělé, že na bezchybný výkon Adama Sirotka navázal i David Jelínek. Hned první zákrok v lehu na zádech s vykopnutím puku vztyčenýma nohama ještě víc nabudil fanoušky na tribuně, kterým vzápětí poděkovali hráči dvěmi vstřelenými brankami. Skvělou atmosféru pak dovršil ještě Kuba Lázňovský svým premiérovým zásahem, který odměnili diváci a zejména spoluhráči bouřlivými ovacemi.
  Třetí třetina začala naším náporem, kterým jsme definitivně soupeře zlomili. I přesto, že jsme vstřelili jen jediný gól, soupeř v podstatě jen stínoval naše hráče, kteří dnes předvedli, všichni bez výjimky, skvělý výkon.
  Před námi jsou ještě dva turnaje, ze kterých samozřejmě přineseme podrobné informace, už nyní chci ovšem poděkovat všem hráčům, celému realizačnímu týmu a rodičům za naprosto skvělou sezónu, ve které si získaný titul 100% zasloužíme.
  Jelikož byl tento zápas posledním mistrovským utkáním, spojili jsme ho s oslavou titulu a předáním dárků-čepic, které budou všem tuto sezónu připomínat.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek, Jelínek David
obránci : Švejda Pavel, Švejda Petr, Ryšan, Sádlo
útočníci : Tomčík, Šváb, Kořistka, Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík, Procházka, Pilný, Lázňovský
 
branky : Kořistka 3x, Ryšan 2x, Tomčík, Lázňovský, Jelínek Mates
asistence : Jelínek Mates 2x, Ryšan, Sádlo, Šváb, Švejda Pavel, Tvrdík, Tomčík
 
 


SK Černošice – Sršni Kutná Hora

4  :  6  ( 1:3, 2:2, 1:1 )

  Stálý nedostatek hráčů nás opět donutil k zapůjčení posil z mladších týmů, tentokrát jsme museli jít až do přípravky, protože elévové hráli svůj mistrák. Půjčili jsme si proto Johanku Jelínkovou a mohli jsme tak hrát alespoň na dvě pětky. Soupeř však řešil před zápasem podobné problémy, proto stejně jako my, nenastoupili se svým standardním týmem.
  Začátek zápasu začal opět našim útokem, opět Jenda Tvrdík ujel po pravé straně a opět nedal. Již několikátý zápas, stejný scénář pro začátky našich zápasů. Přesto jsme i nadále měli herní převahu, ale vzhledem k netradiční sestavě jsme však i hodně chybovali. Navíc jsme nebyli ani tím bojovným týmem a chvílemi se proto nelehce na tuto hru koukalo. V šesté minutě jsme to ale byli my, kdo dokázal poprvé skórovat. Hra byla ovšem stále výrazně neurovnaná, šancí jsme měli sice stále dostatek, ovšem neproměňování bylo trestuhodné. Přesto do konce třetiny jsme ještě skórovali a vytvořili si náskok.
  Druhá třetina byla velmi podobná té první, gólově se nám tentokrát soupeř vyrovnal na 2:2.
  Třetí třetina nepřinesla už žádný zvrat a přesto, že jsme domácí přehrávali, nedokázali jsme stále proměňovat šance, kterých jsme měli stále výrazněji víc než Černošičtí. Těšíme se již na příští zápas, který bude letošním posledním a který sehrajeme doma.
 
Sestava :
brankaři : Jelínek David
obránci : Švejda Pavel, Ryšan, Sádlo, Šváb
útočníci : Tomčík, Filip, Jelínková, Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík
 
branky : Jiráň 2x, Tomčík 2x, Tvrdík, Jelínek Mates
asistence : Jelínek Mates 2x, Tvrdík 2x, Tomčík, Filip, Jiráň
 
 
 

Sršni Kutná Hora – Tatran Sedlčany

10  :  6  ( 1:2, 6:2, 3:2 )

  Do zápasu jsme vstupovali jen s polovinou kmenových hráčů, museli jsme proto povolat z mladších elévů několik posil, abychom vůbec mohly začít hrát. Nemocnost a "školní" hory nám tak udělali spoustu starostí. Sedlčany jsou sice na konci tabulky, dokázali nás ovšem už jednou porazit. S našim značným oslabením jsme se proto obávali o výsledek, burcovali hráče a nechtěli se stát jen kořistí.    
  Hned z prvního vyhraného vhazování ujel po pravém křídle Tvrdík, hostujícího brankáře ovšem nepřekonal. Vzápětí jsme měli několik slibných akcí, všechny však končili nezdarem, právě po zásazích gólmana. Naopak v 6. minutě se uvolnil jeden ze soupeřů a prohrávali jsme 0:1. Po několika minutách hry jsme sice dokázali srovnat, ale další chyba a break soupeře nás opět vrátili do záporného skóre 1: 2.
  Do druhé třetiny jsme proto "vlétli" s odhodláním otočit stav a po několika slibných šancích jsme skutečně vyrovnali. Obě pětky šlapaly na plné obrátky, a proto jsme dokázali přidat další tři "slepené" góly a lehce otřást soupeřem. Ten sice chvíli tápal, přesto dokázal několikrát zahrozit před gólmanem Jelínkem a poměrně rychle se nám opět přiblížil dvěma brankami na 5:4. Síly nám naštěstí výrazně neubývaly, a také proto jsme dali na 6:4 a minutu před koncem třetiny ještě přidali sedmý gól.
  Před třetí třetinou jsme vyburcovali hráče k maximálnímu nasazení, abychom soupeři zasadili rychlý úder, který opravdu přišel. Ve druhé minutě jsme zvýšili na 8:4 a přinutili tak soupeře vybrat si oddechový čas velmi brzy. Protože jsme měli více ze hry, opět jsme to byli my, kdo skóroval - 9:4. Soupeř ovšem nehodlal nic vzdát, proto také přitvrdil ve hře a v 7. minutě ošklivě fauloval jeden z beků Láďu Švába. Ten se nejprve velmi těžce s pomocí spoluhráčů zvedal z ledu a kvůli bolesti ramene zápas už nedohrál. Bohužel, vzápětí, při naší přesilovce ujel jeden ze soupeřových hráčů do breaku a při vlastním oslabení snížil na 9:5. Po několika minutách hry, kdy jsme rozhodně byli lepším týmem, přišla další z chyb v obraně a soupeř snížil na 9:6. To však bylo to poslední, co předvedl a desátý gól chvíli před koncem, jen zpečetil naší výhru.
  I přes značné oslabení týmu, dokázala skórovat i druhá lajna vedená zkušeným Tomčíkem. Ten měl dnes opravdu hodně práce, ale odvedl jí dokonale a s maximálním nasazením. Přestože vyšel bodově naprázdno, rozhodně patřil mezi tahouny mužstva. Góly elévů Vlacha a Procházky jsou dobrým příslibem pro další sezónu. Při absenci téměř všech druhoročáků se role vůdčí první lajny zhostili prvoročáci a 8 vstřelenými brankami splnili úlohu na jedničku. Zejména pak Jiráň šesti góly. Po velmi emotivním průběhu vyhraného zápasu, tak kráčíme, již jako mistři, ke konci sezóny.
 
Sestava :
brankaři : Jelínek David
obránci : Švejda Pavel, Filip, Šváb, Macháček
útočníci : Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík, Tomčík, Procházka, Vlach, Lázňovský
 
branky : Jiráň 6x, Tvrdík 2x, Vlach, Procházka
asistence : Tvrdík 3x, Jiráň 2x, Filip 2x, Švejda Pavel 2x, Jelínek Mates
 
 
 

Slavoj Zbraslav – Sršni Kutná Hora

1  :  6  ( 1:2, 0:4, 0:0 )

  Soustředěnost mužstva na výkon není po předčasném zisku titulu tak velká, proto máme před posledními zápasy hlavní úkol, správně namotivovat mužstvo. Na Nikolajce jsme snad i proto oproti všem zvyklostem z předchozích zápasů, vedli velmi vyrovnanou a také bezgólovou bitvu až do poloviny první třetiny, kdy se dokonce domácí ujali vedení po využití přesilovky. Potom pokračovala hra opět velmi vyrovnaně až do 17. minuty, kdy jsme "slepili" dva rychlé góly a otočili stav zápasu.          
  Druhá třetina patřila jednoznačně Sršňům, nejen výsledkově - 4:0 v náš prospěch, ale zejména herní převahou.
  Ve třetí pak soupeř zahrozil několika akcemi, ale naši borci zůstali aktivnější. Ani soupeř, ani my jsme však již gól nedali, a tak konečný stav po šedesáti minutách zůstal 6:1 pro Sršně.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek, Jelínek David
obránci : Marvan, Švejda Pavel, Švejda Petr, Sádlo,
útočníci : Tomčík, Filip, Kořistka, Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík, Lázňovský, Macháček
 
branky : Tvrdík 2x, Jiráň 2x, Tomčík, Filip
asistence : Marvan, Jiráň, Kořistka, Švejda Pavel, Tomčík
 
 
 

TURNAJ V KUTNÉ HOŘE

  O víkendu 10.2.2008 jsme pořádali poslední kutnohorský miniturnaj, na který jsme si tentokrát pozvali zástupce žákovské ligy z jižní Moravy – HHK Velké Meziříčí a východních Čech – HC Dvůr Králové-Náchod.
 
Sršni Kutná Hora – HHK Velké Meziříčí
6  :  3  ( 3:2, 1:1, 2:0 )
  S VelMezem jsme se utkali na konci minulé sezóny na mezinárodním turnaji „Evropských hokejových naději“ v Českém Krumlově, kde se prezentovali jako velice kvalitní soupeř, a proto jsme se připravili na tvrdý boj odpovídající ligovému soupeři.
  Několik prvních minut hrála obě mužstva vyrovnaný hokej, potom se nám ale podařilo dát první gól. Hra tím získala větší náboj a k překvapení soupeře jsme zakrátko vedli již 2:0. Že se opravdu nejedená o slabého soupeře jsme měli zjistit po dalších třech minutách hry. Nejprve 2:1, po dalších dvou minutách 2:2! Našimi chybami, které soupeři využili beze zbytku jsme je "nakopli" k ještě větší aktivitě. Zbytek třetiny byl proto náročný na fyzičku. Uklidnění do našich řad přinesl gól na 3:2 ještě v závěru první části.
  V druhé třetině se nám podařilo dostat soupeře pod výrazný tlak. A ta, i přestože skončila vyrovnaným výsledkem 1:1, byla rozhodně pod naší taktovkou.
  Na soupeři byla již patrná únava a dalo se proto předpokládat, že vsadí všechno na poslední třetinu. Očekávaný tlak ovšem netrval až tak dlouho. Zvýšili jsme brzy dvěma góly na 5:3 a přes občasné výpady soupeře, bylo rozhodnuto. Šestý gól byl jen definitivní tečkou, první vítězství je naše.
 
HHK Velké Meziříčí – HC Dvůr Králové nad Labem-Náchod
1  :  12  ( 0:4, 1:3, 0:5 )
  Byli jsme zvědaví na utkání dvou ligových týmů, ale od začátku bylo patrné, že Dvůr ovládl ledovou plochu ve všech činnostech. Nastoupil se třemi pětkami, herně naprosto vyrovnanými, které s velkým přehledem kombinovali a přehrávali soupeře. VelMez dokázal překonat soupeřova brankáře pouze jednou, o to hezčí však byla kombinace, kterou gólu dosáhli.
 
Sršni Kutná Hora – HC Dvůr Králové nad Labem-Náchod
3  :  3  ( 0:0, 1:2, 2:1 )
  Po předchozím zápase a vzhledem ke vzájemné bilanci jsme očekávali velký boj, který také přišel hned od první minuty. Hra probíhala velmi svižně a proti prvnímu zápasu výrazně důrazněji. Byla proto také podstatně fyzicky náročnější. Přesto skončila první třetina smírně 0:0.
  Druhá třetina už byla i gólová, bohužel jsme ji prohráli 1:2.
  Protože jedinou šancí na celkové vítězství v turnaji byla výhra nad Dvorem, museli jsme do poslední části dát veškeré síly. Plány nám začali vycházet, když jsme dokázali vyrovnat a během několika minut získat i vedení. Do konce zápasu chybělo ještě 5 minut, které jsme museli ubránit. Stáhli jsme se ovšem až moc dozadu a dvě minuty před koncem jsme inkasovali. Jelikož jsme už nedokázali odpovědět, "odsoudil" nás Dvůr k druhému místu a remízou si zajistil vítězství v kutnohorském turnaji.
 
Celkové pořadí turnaje
1. HC Dvůr Králové nad Labem-Náchod
2. Sršni Kutná Hora
3. HHK Velké Meziříčí
 
Sestava :
brankaři : Sirotek, Jelínek David
obránci : Marvan, Švejda Pavel, Ryšan, Sádlo
útočníci : Tomčík, Filip, Kořistka, Jelínek Mates, Tvrdík, Jiráň, Lázňovský, Jackovič, Šváb, Švejda Petr, Jestříbek
 
branky : Filip 2x, Jelínek Mates 2x, Kořistka 2x, Jiráň, Tvrdík, Tomčík,
asistence : Tvrdík 3x, Tomčík 2x, Švejda Pavel, Kořistka, Filip, Jiráň, Jelínek Mates
 
 
 

Tatran Sedlčany – Sršni Kutná Hora

2  :  1  ( 0:0, 1:1, 1:0 )

  Do druhého utkání tohoto víkendu nastupovali naši hráči s jistotou vítězství v soutěži, ale s odhodláním podat znovu kvalitní výkon jako v minulém zápase. Bohužel sestava byla opět nekompletní a na soupisku našich marodů přibyl ještě Jelínek.
  Od začátku se hrál velice svižný, rychlý hokej na obě strany se spoustou šancí, který se musel líbit fanouškům obou táborů. Hlavními postavami svých týmů se stali brankaři, kteří si tentokrát opravdu zachytali a předvedli velké množství krásných zákroků. Naši hráči postupně získávali herní převahu, hezky kombinovali, byli aktivnější a počet šancí a střel na sedlčanskou bránu značně narůstal. Bohužel v tomto zápase jsme ale nenašli recept na výborně chytajícího brankaře.
  Na začátku druhé třetiny jsme zbytečně a zbrkle ztratili puk na útočné modré a soupeř již několikátý samostatný únik tentokrát využil. Po zbytek třetiny jsme stále hráli aktivní hokej a z mnoha šancí se podařilo v 18. min. konečně srovnat Filipovi.
  Do poslední třetiny jsme nastupovali s chutí a velkou snahou tento zápas vyhrát, bohužel obraz hry se nezměnil a naše bojovnost a herní převaha ztroskotávala na obětavě hrajícím soupeři a výborném brankaři. Ve 45.min. při naší přesilové hře, kdy jsme soupeře sevřeli v jeho obranné třetině, sedlčanský útočník vystihl naší přihrávku a se štěstím proměnil další únik. A přestože jsme dále bojovali, soupeř ucítil velkou šanci a s obětavostí jí udržel. Naše snaha se pomalu měnila v křeč a i závěrečná hra bez brankaře na výsledku nic nezměnila.
  Přestože jsme prohráli, musím své hochy pochválit, protože odehráli nádherný zápas ve velkém tempu s mnoha šancemi na obou stranách, který se musel líbit. A jako trenér jsem velice hrdý na své kluky, že v zápase kde jim po soutěžní stránce o nic nešlo, hráli s plným nasazením až do konce a nechali na ledě všechno, i když dnes se od nich sportovní štěstí trochu odvrátilo.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek
obránci : Švejda Pavel, Švejda Petr, Sádlo, Ryšan
útočníci : Tomčík, Filip, Kořistka, Jiráň, Tvrdík, Jackovič, Lázňovský
 
branky : Filip
asistence : Kořistka
 
 
 

HC Rakovník – Sršni Kutná Hora

3  :  5  ( 3:0, 2:0, 0:3 )

  Tento zápas byl pro nás finálovým, jelikož bychom si případným vítězstvím zajistili mistrovský titul v soutěži. Stejně jako v několika předchozích zápasech i dnes jsme neměli kompletní sestavu. Čekal nás tedy boj na dvě pětky.
  Začátek zápasu ovšem vyšel skvěle. Hned z prvního útoku jsme dokázali ve 23. vteřině zápasu dát vedoucí gól. Ve čtvrté minutě pak přidala druhá lajna další trefu, která zajistila naši velkou herní pohodu. A snad i proto jsme do konce první části stačili přidat ještě jeden gól.
  Druhá třetina bylo podobná té první, měli jsme jednoznačnou převahu a rakovničtí se před naší branku dostávali pouze sporadicky. Přesto měl při některých z nich Adam v naší brance plné ruce práce.
  Třetí třetina je v Rakovníku téměř vždy pod vedením domácích, také dnes nás o tom přesvědčili. Nejen, že dokázali dávat góly, také zlepšili hru a znatelně ožili. Bohužel, ožili až moc, takže i přitvrdili, což korunovali v 55. minutě velmi hrubým faulem na Jelínka v naší obranné třetině. Faulující dostal 5 minut + trest do konce utkání, Jelínek putoval na vyšetření do nemocnice.
  Výkon mužstva byl dnes velmi dobrý, navíc musím zmínit výkon Kuby Filipa, který hrál jako proměněný, a přesto že nedokázal proměnit několik šancí, byl velmi aktivním hráčem. Stejně tak jistě a bez chyb, navíc s chutí útočit hrál také Petr Švejda, který předvedl několik pěkných průniků z vlastního pásma až k soupeřově brance. I přes závěr poznamenaný zraněním Matese, jsme odehráli pěkné a hlavně vítězné utkání a tím si zajistili s předstihem šesti kol před koncem sezóny
titul MISTRA !!! Ať žijí SRŠNI.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek
obránci : Švejda Pavel, Švejda Petr, Sádlo, Ryšan
útočníci : Tomčík, Filip, Lázňovský, Jackovič, Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík
 
branky : Tvrdík 2x, Tomčík 2x, Jelínek Mates
asistence : Jiráň 3x
 
 
 

Sršni Kutná Hora – SK Černošice

4  :  2  ( 1:0, 2:1, 1:1 )

  Po jednokolové pauze nás čekal soupeř z Černošic, tedy jediný tým, který může ohrozit naše celkové vítězství v soutěži. Nastupovali jsme s chutí do hry, sestava však byla opět lehce nabourána. Chyběl kapitán Marvan, po úrazech se vrátili Jelínek a po měsíční pauze Ryšan. Tým jsme proto doplnili mladšími hráči z elévů.
  Začátek zápasu byl velmi svižný, oba týmy hrály hokej, se šancemi na obou stranách. Nejvíce vzruchu, už téměř tradičně, vnesli do zápasu rozhodčí, kteří vylučovali jak na běžícím pásu a navíc zmatečně. Žádnou z početních výhod jsme ovšem ani my, ani soupeř nevyužili. Pak ale po pravé straně, z hlouby vlastního pásma raketově vyrazil Tvrdík, dnes vedoucí sršně jako kapitán, který po kličce nedal gólmanovi jedinou šanci.
  Do druhé části jsme udělali několik změn v sestavě, kdy se mimo jiné Ryšan z postu centra třetí lajny posunul do obrany a po několika minutách hry dokázal švihem od modré zvýšit na 2:0. Opět několika "upísknutími" vládli na ledě rozhodčí. Hráči obou týmů se tím naštěstí nenechali unést a produkovali i nadále celkem pohledný hokej. V půlce zápasu jsme vystřídali gólmany, Adam odcházel s čistým kontem po několika velmi těžkých a také efektních zákrocích. Soupeř ovšem stále věřil v otočení zápasu a po samostatném úniku, který byl jak přes kopírák Tvrdíkovi akce, černošický Vyštejn snížil. Pak ale při jednom z mála založení útoků třetí lajny ujel Šváb a z pravého kruhu prostřelil ukázkovou střelou ke vzdálené tyči černošického gólmana.
  Ve třetí části už soupeř neměl na zvrat, a to ani při přesilovce 5 na 3, takže po vyrovnané třetině, herně i gólově jsme získali další cenné vítězství na cestě za mistrovským titulem v soutěži.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek, Jelínek David
obránci : Švejda Pavel, Švejda Petr, Sádlo, Ryšan, Filip
útočníci : Tomčík, Vlach, Kořistka, Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík, Šváb, Jestříbek, Lázňovský
 
branky : Jiráň, Ryšan, Šváb, Tvrdík
asistence : Sádlo 2x, Jelínek Mates
 
 
 

Sršni Kutná Hora – Slavoj Zbraslav

2  :  0  ( 0:0, 1:0, 1:0 )

  Do zápasu s pražským soupeřem jsme šli bez obránce Ryšana, který má nohu v sádře a stále chybí Lázňovský s otřesem mozku. Proto jsme povolali tři hráče z elévů na doplnění třech kompletních útoků.
  Začátek zápasu byl poměrně vyrovnaný, a tak nejvíce rozruchu do hry vnesli rozhodčí několika spornými rozhodnutími a vyloučeními. Hra přesto plynula poměrně v klidu, kdy nevynikal žádný z týmů. Naše mírná převaha byla znatelná, ale nikterak výrazná. Třetina proto skončila smírně, bez jediného gólu.
  Ve druhé třetině byla patrná začínající únava soupeře a náš výkon se postupně zlepšoval. Přesto jsme nedokázali proměňovat šance, ať už se jednalo o náznaky kombinací, nebo občasné breaky. Po jednom ze závarů u zbraslavské branky nejprve neprotlačil puk do brány Tomčík, ale vzápětí již skóroval Kořistka. Do konce třetiny pak hra bohužel postupně sklouzla do nijak výrazného průměru.
  Ani poslední třetina nepřinesla nijak oslnivý výkon obou mužstev. A tak jediný, kdo dokázal soupeře překonat, byl opět pouze Janek Kořistka, který uzavřel skóre dnešního zápasu na konečných 2:0. Oba naši gólmani, kteří se vystřídali v půlce zápasu, dnes dokázali udržet čisté konto a především oni si zaslouží pochvalu za dnešní výkon.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek, Jelínek David
obránci : Marvan, Švejda Pavel, Švejda Petr, Sádlo, Šváb, Jestříbek
útočníci : Tomčík, Filip, Kořistka, Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík, Beran, Pilný, Jackovič
 
branky : Kořistka 2x
asistence : Tomčík, Filip
 
 


Sršni Kutná Hora – HC Rakovník

6  :  2  ( 2:1, 1:1, 3:0 )

  Do prvního zápasu druhé půlky sezóny jsme nastupovali velmi oslabení, protože nemocnost a hory nám udělali čáru přes rozpočet. I proto jsme doplnili sestavu o přípravkářku Jelínkovou, abychom měli alespoň drobnou rezervu v kádru. První gól Tomčíka dal ovšem všem jasně najevo, že nedáme soupeři nic zadarmo. Hra byla ale vyrovnaná a rakovničtí se dostávali také do šancí. Ve 13 minutě jednu z nich dokázali proměnit ve vyrovnávací gól. Do konce třetiny jsme přesto dali ještě jednu branku, a tak do druhé části měli drobný náskok.
  Druhá třetina pak byla herně velmi vyrovnaná, z obou stran se jednalo spíš o breakové akce, než kombinační postup do třetiny. Třetina skončila za stavu 3:2.
  Do poslední části jsme nastupovali s velkým úbytkem sil, chtěli jsme proto hrát na jistotu, abychom zbytečně neinkasovali a nepřipravili se tak o všechny síly. Naopak jsme to ale byli my, kdo dokázal skórovat a do konce třetiny pak ještě dvakrát. Soupeř na to nedokázal ničím odpovědět a naše první vítězství v roce 2008 už neměl sílu odvrátit.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek, Jelínek David
obránci : Marvan, Švejda Pavel, Švejda Petr, Sádlo
útočníci : Tomčík, Filip, Kořistka, Jelínek Mates, Šváb, Tvrdík, Jelínková
 
branky : Filip 3x, Tomčík, Tvrdík, Jelínek Mates
asistence : Kořistka 2x, Tomčík, Tvrdík
 
 
 

VÁNOČNÍ TURNAJ V NOVÉ PACE

  Pro vyplnění vánočních svátků jsme dne 29.12. sehráli další turnaj, tentokrát v Nové Pace. Účast potvrdili ještě týmy HC Krkonoše a HC Nový Bydžov. Herní systém byl připraven na "každý s každým", 3x 15 minut.
 
Sršni Kutná Hora – HC Krkonoše
5  :  3  ( 1:1, 1:1, 3:1 )
  O tomto soupeři jsme věděli jen to, že se jedná o účastníka žákovské ligy. Byli jsme proto připraveni na velmi kvalitního soupeře, s kterým pravděpodobně ztratíme mnoho sil, před dalším zápasem, který měl následoval hned po tomto. Od samého začátku bylo tempo opravdu veliké. Sympatické však bylo, že se Sršni soupeře nezalekli a dokázali s ním držet krok. Jelikož hráči soupeře, byli až na výjimky, spíše menší, nebyla jejich hra příliš tvrdá. O to lepší bylo jejich bruslení, práce s hokejkou, pukem a zejména průniky do naší obranné třetiny byly velmi precizní. Vzrůstem jeden z nejmenších, výkony však jednoznačně nejlepší byl hráč Marx, který nás při svých "kličkovaných" celým hřištěm několikrát zručně vyškolil. První dvě třetiny byly opravdu vyrovnané, což dokazují i výsledky 1:1, 1:1. Ve třetí se pak ujali soupeři vedení 3:2, čímž ovšem zcela vystříleli svůj prach a góly jsme pak dávali už jen my. Výsledek třetí části 3:1 je toho důkazem. S ohledem na respekt, s kterým jsme do utkání nastupovali, bylo toto vítězství velkým povzbuzením před dalšími zápasy. Ke zhodnocení pak zcela jistě patří pochvala za výkon všem hráčům a zejména pak Jožanovi, který sám dal čtyři góly.
 
Sršni Kutná Hora – HC Nový Bydžov
10  :  2  ( 3:1, 4:0, 3:1 )
  Tento soupeř byl určitě nejlehčí, přesto jsme s ním museli nejen vyhrát, ale vzhledem k vysoké výhře novopackých právě nad N. Bydžovem, bylo potřeba zvítězit i velmi vysoko. Od samého začátku bylo jasné, že porazit je dokážeme, jelikož hráli velmi rezignovaně, bez zřejmé snahy kombinovat a útočit. Pro dokreslení snad jen doplním fakt, že první gól jsme si dali sami! Již výše zmíněný Jožan byl dnes střelecky opravdu hodně potentní. Po krásné teči zmátl vlastního gólmana a umístil puk přesně k tyči. Už výsledky jednotlivých třetin pak dávají tušit, že naše převaha byla zcela jednoznačná. Druhý gól jsme dostali jen proto, že náš brankař byl kvůli naprosté nevytíženosti zcela ztuhlý. Vzhledem k vítězství nad HC Krkonoše a nyní vysoké výhře nad Bydžovem, jsme šli do posledního zápasu s vědomím na možný zisk celkového vítězství v turnaji.
 
Sršni Kutná Hora – BK JTC Nová Paka
4  :  5  ( 1:2, 2:1, 1:2 )
  Pozorní čtenáři si jistě všimli, že právě Novou Paku jsme porazili na turnaji v Chotěboři před dvěma dny a navíc až po nájezdovém dramatu. Jejich nabuzení na nás a chuť nám porážku vrátit nikdo z nás rozhodně nezpochybňoval. Po dlouhé mezi zápasové pauze jsme ovšem začali utkání neskutečně pomalou a nepřesnou hrou, a také proto jsme se dostali pod tlak, kterému bylo jen velmi těžké se bránit. Netrvalo dlouho a inkasovali jsme. Až v polovině první části začala být naše hra koukatelná a také ne tak jednoduchá pro soupeře - srovnali jsme na 1:1. Díky chybám, kterých jsme se nedokázali zcela vyvarovat, jsme ovšem v zápětí opět prohrávali o gól.
  Druhá třetina byla velmi dobře sehraná nejen od soupeře, ale už také od nás, a zápas tak nabral velmi ostré tempo, z kterého jsme více těžili my - vyhráli jsme ji 2:1.
  Do třetí části jsme vstupovali za nerozhodného stavu 3:3. Pokyny na střídačce proto byly mířeny hlavně na beky a poctivou hru do zadu. Bohužel po další chybě jsme opět prohrávali a navzdory pokročilé hodině (mezi 17 a 18 hodinou), tempo pořád stoupalo. Hlasivky trenéra už také dosáhly téměř vrcholu a některé jeho pokyny byly spíše vysýpané než srozumitelné (podobně jako štěkot němého vlčáka). Protože jsme chtěli turnaj vyhrát, nemohl nikdo polevit, snažili jsme se útočit a skóre opět srovnat. Po několika minutách obléhání novopacké brány, jsme opravdu dokázali vyrovnat - 4:4. Bohužel v samém závěru soupeř opět střílel přesně - 4:5. Jelikož i tento stav nám umožňoval získat prvenství v turnaji, vzali jsme si okamžitě time out a připravili hráče na několik posledních desítek vteřin striktního bránění s jednoznačnou snahou o bezchybný výkon. To se nám také podařilo a přes nejtěsnější prohru v tomto zápase jsme získali ZLATO.
 
Celkové pořadí turnaje
1. Sršni Kutná Hora
2. BK JTC Nová Paka
3. HC Krkonoše
4. HC Nový Bydžov
 
Sestava :
brankaři : Sirotek
obránci : Marvan, Švejda Pavel, Ryšan, Sádlo
útočníci : Tomčík, Filip, Kořistka, Jelínek Mates, Tvrdík, Jiráň, Šváb, Švejda Petr
 
branky : Tomčík 4x, Kořistka 4x, Jiráň 4x, Jelínek Mates 3x, Marvan 2x, Filip, Tvrdík
asistence : Tomčík 3x, Jiráň 3x, Filip 3x, Kořistka 2x, Ryšan 2x, Jelínek Mates, Marvan, Švejda Pavel, Švejda Petr
 
 
 

VÁNOČNÍ TURNAJ V CHOTĚBOŘI

  Na 27.12. jsme přijali pozvání na turnaj, pořádaný klubem HC Chotěboř. Kromě týmu domácích a Sršňů, se ho účastnili, ještě TJ Lanškroun, BK JTC Nová Paka, HC Metuje a HC Skuteč. Turnaj byl hrán na dvě skupiny, z nichž se následně utkala mužstva podle umístění proti sobě.
 
Sršni Kutná Hora – HC Chotěboř
2  :  2  ( 2:2, 0:0 )
  Zápas jsme začali velice dobře. Dařila se nám rozehrávka, kombinace i střelba. Dokázali jsme i bránit útočné snahy soupeře, a také proto jsme rychle vstřelili dva góly. Nejprve zásluhou Jiráně a následně Jelínka. Netrvalo však dlouho a dvěma slepenými góly nás Chotěboř dotáhla. V druhé části jsme už ani mi, ani soupeř nedokázali překonat gólmany, a tak zápas skončil remízou 2:2.
 
Sršni Kutná Hora – TJ Lanškroun
3  :  4  ( 1:1, 2:3 )
  Abychom mohli pomýšlet na vítězství ve skupině, museli jsme porazit tým Lanškrouna. Už z úvodu první části bylo patrné, že tempo bude o poznání vyšší než v předchozím zápase. O to více potěšitelný byl gól Filipa, který nás dostal do vedení. V úplném závěru třetiny však soupeř dokázal srovnat a přesto, že na časomíře svítil čas 15:01!!!, byl rozhodčími uznán!!! Druhá třetina tedy znamenala nový začátek. Nasazení hráčů bylo stále vysoké a začali také padat další góly. K naší škodě jsme však stále tahali za kratší konec provazu a jen dotahovali soupeřův náskok. Nejprve snižoval Jelínek na 2:3, po dalším inkasovaném gólu ještě stejně odpověděl Jiráň. Se stavem 3:4 jsme ovšem už nedokázali udělat nic. Díky skóre jsme skončili na druhém místě ve skupině a čekal nás zápas o bronzové medaile s mužstvem Nové Paky.
 
Sršni Kutná Hora – Nová Paka
3  :  2  ( 1:0, 2:2 )
  Jediné, co pro nás nyní existovalo, bylo vítězství v zápase, kterým bychom si zajistili 3. medailové místo. I přesto, že je vždy těžké do zápasu o bronz mužstvo dobře namotivovat, hráči určitě medaili chtěli, protože hráli velmi dobře. Navíc jsme dokázali skórovat po střele Tvrdíka. Novopačtí ovšem souboj nevzdávali, byli stále draví, dobře hráli tělem a hlavně dali gól. Chvíli na to, po nahrávce Tvrdíka, ujel po levé straně Jelínek a opět jsme vedli. Dvě minuty před koncem jsme však znovu inkasovali, a protože se už skóre dále nezměnilo, bylo jasné, že jsou před námi samostatné nájezdy. Nejprve 3 nájezdy z každého mužstva a v případě shody další série po jednou z každé strany.
  Snad proto, že byl zápas vyrovnaný, měla nerozhodnost pokračovat i v nájezdech, a tak rozhodla až pátá série - v téměř absolutním tichu vyráží hráč soupeře proti našemu Adamovi, který mu ale nedává jedinou šanci a střídačka bouří nadšením. Mates Jelínek je dalším hráčem, kterého posíláme na led. Velkým obloukem vlevo k mantinelu nás a nejspíš i brankáře mírně znervóznil, před ním pak rychlá klička na forhend a GÓÓÓL. Sršni jsou na třetím místě.
 
Celkové pořadí turnaje
1. HC Metuje
2. TJ Lanškroun
3. Sršni Kutná Hora
4. BK JTC Nová Paka
5. HC Skuteč
6. HC Chotěboř
 
Sestava :
brankaři : Sirotek, Jelínek David
obránci : Marvan, Švejda Pavel, Ryšan, Sádlo
útočníci : Tomčík, Filip, Kořistka, Jelínek Mates, Tvrdík, Jiráň, Jackovič, Švejda Petr, Šváb
 
branky : Jelínek Mates 4x, Jiráň 2x, Filip, Tvrdík
asistence : Tvrdík 4x, Tomčík, Filip, Marvan
 
 
 

SK Černošice – Sršni Kutná Hora

3  :  9  ( 1:2, 0:2, 2:5 )

  I přesto, že jsme již Černošicím "vrátili" prohru z předchozího kola, stále zůstává toto mužstvo jediným, které nás letos překonalo. Také proto chceme podat vždy nejlepší výkon.
  Začátek byl tentokrát ve znamení vzájemného "oťukávání". Soupeř vynikal velmi dobrým bruslením a zvláště využíval hru tělem. Nám se však dařilo více kombinovat, a tak jsme měli více ze hry a po první části vedli.
  Druhá třetina nebyla zejména od nás tak důsledná. Dělali jsme dost chyb, špatně rozehrávali a v osobních soubojích byl soupeř stále lepší. Zejména druhá lajna si chvílemi nahrávala v útočné třetině, víc než bylo nutné a spálila tak několik velmi dobrých šancí.
  Třetí třetinu jsme zahajovali za stavu 1:4. Černošičtí však rozhodně nenastupovali se svěšenými hlavami. Naopak stále hráli důrazně a dokázali nám dát další dvě branky. Po několika minutách hry ovšem začali ztrácet tempo a naši útočníci začali konečně využívat svoje šance. Třetina tak skončila 2:5. Dalším vítězstvím jsme tak vstoupili do vánoční přestávky, ve které sehrajeme dva turnaje.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek, Jelínek David
obránci : Marvan, Švejda Pavel, Ryšan, Sádlo
útočníci : Tomčík, Filip, Kořistka, Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík, Šváb, Jackovič, Švejda Petr
 
branky : Jiráň 4x, Kořistka, Tvrdík, Jelínek Mates, Filip, Švejda Petr
asistence : Tvrdík 3x, Ryšan 2x, Jiráň, Jackovič, Kořistka, Švejda Petr,
 
 
 

Sršni Kutná Hora – Tatran Sedlčany

6  :  1  ( 3:0, 2:1, 1:0 )

  Dnes jsme nastupovali téměř s kompletním mužstvem, doplněným o dva hráče mladší věkové kategorie, takže jsme měli tři kompletní pětky. S tímto soupeřem jsme předchozí utkání vždy dovedli do vítězného konce, a proto jsme chtěli uspět i tentokrát.
  Od prvních okamžiků jsme měli více ze hry, soupeř však tentokrát přivezl velmi dobrého gólmana. V první třetině jsme ho sice překonali třikrát, ovšem nevyužitých šancí bylo několika násobně více.
  Druhá třetina byla koukatelná zhruba prvních pět minut. Pak jsme si bohužel nechali vnutit soupeřovu neuspořádanou a takticky nedisciplinovanou hru. Nejen, že jsme dali pouze dva góly, ale navíc jsme i inkasovali.
  Třetí třetina byla svou kvalitou podobná spíše té druhé, i když jsme byli celou dobu lepším týmem. Jen jeden vstřelený gól ale dokládá, že jsme toho již moc nevymysleli. Zápas tak plynul sice k vítěznému konci, rozhodně však nezůstane v paměti ničím výjimečným.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek, Jelínek David
obránci : Marvan, Švejda Pavel, Ryšan, Sádlo, Švejda Petr, Šváb
útočníci : Tomčík, Filip, Kořistka, Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík, Procházka, Beran, Jackovič
 
branky : Tvrdík 3x, Jelínek Mates, Kořistka, Tomčík
asistence : Jiráň 2x, Tvrdík, Švejda Pavel, Kořistka, Marvan
 
 
 

Slavoj Zbraslav – Sršni Kutná Hora

0  :  13  ( 0:4, 0:8, 0:1 )

  Po týdenní pauze nás čekal soupeř, kterému se v posledních zápasech moc nedařilo. Přesto jsme se snažili nepodcenit ho a připravit hráče na tvrdý boj. Tentokrát ovšem bylo vše jinak. Po prvním střídání nastoupila druhá pětka: první akce = 1:0, druhá akce = 2:0.
  Ve druhé třetině jsme pak viděli velkou kanonádu, výsledek 8:0 snad ani nepotřebuje další komentář.
  Do třetí části jsme nastupovali s téměř neuvěřitelným náskokem 12:0 a nakonec slavili letošní nejvyšší výhru.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek, Jelínek David
obránci : Marvan, Švejda Pavel, Ryšan, Sádlo
útočníci : Tomčík, Filip, Kořistka, Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík, Švejda Petr, Macháček
 
branky : Jiráň 5x, Kořistka 3x, Filip 2x, Jackovič, Jelínek Mates, Tvrdík
asistence : Marvan 3x, Tvrdík 3x, Jelínek Mates 2x, Švejda Petr, Jiráň, Kořistka, Sádlo, Tomčík

 
 

TURNAJ V KUTNÉ HOŘE

  Na víkend 2.12. jsme si vzhledem k volnému "oknu" v mistrácích, domluvili turnaj na domácím ledě.
Jako soupeře jsme si tentokrát pozvali dva silné týmy - SK Telč a Czech Buccaneers (ročníkový výběr hráčů z klubů České republiky).
 
Sršni Kutná Hora – SK Telč
4  :  4  ( 0:0, 3:2, 1:2 )
  Do zápasu jsme vstupovali s přesvědčením, že máme velkou šanci na dobrý výsledek. Během několika prvních střídání jsme však poznali, že dobrý výsledek nemusí být jen výhra. První třetina tak po velmi vyrovnaných výkonech skončila 0:0.
  Začátek druhé se nám pak vydařil, když jsme dokázali dát dva "slepené" góly. Vyrovnanost utkání, však soupeř potvrdil okamžitě vyrovnáním na 2:2. Během pěti minut tak padly 4 rychlé góly. Do konce třetiny se nám však podařilo dát ještě jeden gól, a tak jsme do poslední části měli mírnou výhodu.            
  Netrvalo ale dlouho a z vedení 3:2 byl najednou stav 3:4! Pár minut před koncem jsme si zajistili alespoň 1 bod, když jsme vstřelili čtvrtý gól, na konečných 4:4.
 
SK Telč – Czech Buccaneers
6  :  3  ( 0:3, 4:0, 2:0 )
  Papírovým favoritem byl před tímto utkáním tým Czech Buccanners a první třetina se podle toho také odvíjela. Celkem jednoznačně si telčské hráče bukanýři rozebírali, výrazně lepší byli v bruslení a zejména některé technické prvky stáli za to. I proto skončila první třetina 0:3.
  K velkému zvratu se však odhodlali hráči Telče ve druhé třetině a po několika minutách hry to začali dokazovat. Postupně začali nejen herně, ale také gólově soupeře dotahovat, aby na konci druhé třetiny vedli už 4:3 !!!
  Když jsme všichni očekávali tlak bukanýrů v třetí třetině, opět nás a zejména pak je samotné překvapil pokračující tlak telčských a dalšími dvěma góly si zajistili celkem přesvědčivě vítězství 6:3.
 
Sršni Kutná Hora – Czech Buccaneers
5  :  1  ( 2:0, 3:1, 0:0 )
  Po předchozím utkání bylo jasné, že chceme-li pomýšlet na vítězství v turnaji, musíme bukanýry nejen porazit, ale porazit je rozdílem 4 gólů! Snažili jsme se hráče připravit na tento nesnadný úkol, kteří dobře naladěni ho vzali za svůj a už od začátku zápasu podle toho hráli. Šance byly v úvodních minutách na obou stranách, ale nám se podařilo dostat dvě z nich za záda soupeřova gólmana.
  Druhá třetina byla stále bojovná. Bukanýři mírně přitvrdili ve hře, až jeden ze zákroků byl natolik tvrdý, že bukanýr Martin Weinhold za něj dostal osobní 10 minutový trest. I díky tomuto oslabení soupeře jsme dokázali dát v této třetině další tři góly a byli tak na dosah vítězství v turnaji. Bohužel ale přišlo mírné polevení, ztráta koncentrace a několik minut jsme nechali více prostoru bukanýrům, kterým se podařilo snížit na 5:1.
  Před třetí třetinou jsme tedy měli jednoznačný cíl - udržet náskok na potřebných čtyřech brankách. Jelikož jsme už ani mi a hlavně ani soupeř nedokázali dát další gól, zajistili jsme si tak nejen vítězství v tomto zápase, ale zejména v celém turnaji.
 
Celkové pořadí turnaje
1. Sršni Kutná Hora
2. SK Telč
3. Czech Buccaneers
 
Sestava :
brankaři : Sirotek, Jelínek David
obránci : Švejda Petr, Švejda Pavel, Draslar, Sádlo
útočníci : Tomčík, Filip, Kořistka, Jelínek Mates, Tvrdík, Lázňovský, Drahota
 
branky : Filip 3x, Jelínek Mates 2x, Drahota 2x, Tomčík, Draslar
asistence : Tvrdík 4x, Tomčík, Drahota, Draslar
 
 
 

HC Rakovník – Sršni Kutná Hora

2  :  6  ( 1:1, 1:4, 0:1 )

  V dnešním dvojzápase (mladší a starší žáci) hráli nejprve starší žáci, proto jsme nastupovali, v pro nás nezvyklém čase, až od 13 hodin.
  Na začátku zápasu se nespíše podepsala i tato skutečnost, když naši nedůslední beci hned v úvodních minutách zcela „propadli“ a domácí hráč se dostal do brejku, z kterého se nemýlil. V první třetině jsme sice dokázali vyrovnat ukázkovým gólem Tomčíka, ovšem hra našeho týmu dozadu stále vykazovala spoustu chyb. Jen během několika minut jsme nechali jet soupeře ještě 4x osamoceného na gólmana Sirotka, který však již žádnou střelu nepustil.
  Během přestávky jsme důrazně upozornili hráče na chyby, kterých jsme se dopouštěli, poupravili složení útoků a šli jsme na ně. Rady to byly tentokrát účinné, protože naše hra se zlepšila a byla kompaktnější. Slušná rozehrávka, razantní útočení a hlavně výrazně lepší bránění. Všechna tato pozitiva tak zapříčinila naše vysoké vítězství ve 2. části 1:4.
  Do 3. třetiny jsme vstupovali nejen s náskokem, ale hlavně s velkou herní pohodou a už i disciplínou. I přesto jsme dokázali vstřelit pouze jeden gól, ale poprvé neinkasovali. Přes poměrně jasný výsledek 2:6, však nemohu říct, že bychom byli výrazně lepším týmem. Rakovník se opět držel velmi houževnatě a také tradičně zde bylo velmi málo vyloučených.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek, Jelínek David
obránci : Marvan, Švejda Pavel, Ryšan, Sádlo
útočníci : Tomčík, Filip, Kořistka, Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík, Šváb, Jackovič, Jestříbek
 
branky : Jiráň, Kořistka, Tomčík, Jestříbek, Ryšan, Filip
asistence : Jiráň, Kořistka, Jackovič, Tomčík, Filip, Tvrdík
 
 
 

Sršni Kutná Hora – SK Černošice

7  :  0  ( 2:0, 3:0, 2:0 )

  Sršni k tomuto zápasu přistoupili v naprosté pohodě, přesto ovšem s respektem k soupeři. Hráli disciplinovaně, s minimálním počtem chyb, a proto už po první třetině vedli 2:0.
  I v dalším průběhu jsme byli jednoznačně lepším týmem a zcela zaslouženě v tomto utkání přesvědčivě zvítězili.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek, Jelínek David
obránci : Marvan, Švejda Pavel, Ryšan, Sádlo
útočníci : Tomčík, Filip, Kořistka, Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík, Švejda Petr, Šváb, Jackovič
 
branky : Tvrdík 2x, Jelínek Mates, Jiráň, Marvan, Kořistka, Tomčík
asistence : Jiráň 2x, Tvrdík, Švejda Pavel, Kořistka, Tomčík, Marvan
 
 
 

Tatran Sedlčany – Sršni Kutná Hora

2  :  11  ( 0:5, 0:2, 2:4 )

  Již od úvodního vhazování bylo zřejmé, že to pro Sršně nebude příliš těžký zápas. Hráli disciplinovaně, s minimálním počtem chyb a také proto první část vyhráli 5:0.
  V dalším průběhu zápasu naše nasazení samozřejmě pokleslo, ale vývoj celého utkání jsme měli ve svých rukou pevně až do konce.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek, Jelínek David
obránci : Marvan, Švejda Pavel, Ryšan, Sádlo
útočníci : Tomčík, Filip, Kořistka, Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík, Švejda Petr, Šváb, Jackovič, Lázňovský
 
branky : Marvan 3x, Jiráň 3x, Kořistka 2x, Tvrdík 2x, Jelínek Mates
asistence : Tvrdík 4x, Jelínek Mates 2x, Tomčík, Filip, Jiráň, Filip
 
 
 

Sršni Kutná Hora – Slavoj Zbraslav

3  :  0  ( 1:0, 0:0, 2:0 )

  Zápas jsme tentokrát začali ve velmi svižném tempu. Hráli jsme dobře a hlavně s velkým sebevědomím. Soupeř však s námi dokázal bruslit a přesto, že jsme více útočili my, dokázal nás ubránit. Urputné ostřelování branky Zbraslavi nám vyneslo ale pouze jediný gól.
  Jestliže první třetina byla urputná, pak druhá snad ještě urputnější, ovšem změnu na stavu zápasu nepřinesla.
  Vstup do poslední třetiny nám vyšel skvěle a rychle jsme zvýšili na 2:0. Soupeř se však ani potom nevzdával. Několik našich vyloučení nám sice ubralo hodně sil, přesto jsme hosty nepustili do výraznější akce a v závěru zápasu potvrdili naše vítězství další vstřelenou brankou.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek, Jelínek David
obránci : Marvan, Švejda Pavel, Ryšan, Sádlo
útočníci : Tomčík, Filip, Kořistka, Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík, Švejda Petr, Šváb, Lázňovský
 
branky : Kořistka, Tomčík, Filip
asistence : Marvan, Kořistka, Švejda Pavel
 
 
 

TURNAJ V KUTNÉ HOŘE

  Jelikož jsme měli tento víkend plánované další volno v soutěži, uspořádali jsme mini turnaj, s dalšími dvěma soupeři, tentokrát – HC Chotěboř a BK JTC Nová Paka.
Sršni Kutná Hora – HC Chotěboř
6  :  2  ( 3:1, 2:0, 1:1 )
  I přes poměrně houževnatý začátek ze strany soupeře, jsme na hřišti byly více vidět my. Dokázali jsme dobře kombinovat, v soubojích byly důrazní a dařila se nám také koncovka. Několika dobře sehranými akcemi jsme si zajistili vedení po první třetině 3:1.
  Druhou část jsme proto mohli hru uklidnit a hrát náš tradiční kombinační hokej. Vyrobili jsme také několik drobných chyb a díky tomu také dostali dva góly. Přesto byl zápas dobře sehraný, s poctivými výkony hráčů.
 
Sršni Kutná Hora – BK JTC Nová Paka
8  :  2  ( 4:0, 2:1, 2:1 )
  Abychom mohli přemýšlet o celkovém 1. místě, museli jsme Novou Paku porazit. I když po jejich prvním zápase bylo jasné, že to bude těžší soupeř, hráči dali jasně najevo, že z nich nemají žádný respekt a věřili si! A právě podle toho zápas probíhal.
  V první třetině jsme nastříleli 4 góly a navíc dokázali udržet čisté konto. To byl lepší výsledek, než jsme očekávali a jelikož sebevědomí našim hráčům nechybělo, dokázali vyhrát i další dvě třetiny a tedy celý zápas. Díky tomuto vítězství jsme si tak zajistili 1.místo v turnaji.
 
Celkové pořadí turnaje
1. Sršni Kutná Hora
2. BK JTC Nová Paka
3. HC Chotěboř
 
Sestava :
brankaři : Sirotek, Jelínek David
obránci : Marvan, Švejda Pavel, Ryšan, Sádlo
útočníci : Tomčík, Filip, Kořistka, Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík, Šváb, Švejda Petr, Lázňovský
 
branky : Jelínek Mates 3x, Marvan 2x, Tomčík 2x, Filip 2x, Jiráň 2x, Tvrdík, Švejda Pavel, Ryšan,
asistence : Jiráň 6x, Kořistka 5x, Jelínek Mates, Filip, Švejda Pavel
 
 
 

Sršni Kutná Hora – HC Rakovník

6  :  3  ( 2:0, 2:1, 2:2 )

  Po vlažném začátku, kdy jsme málo bruslili a byli spíše pasivní, jsme se prosadili až ve druhé polovině první třetiny.
  Ovšem vstup do druhé třetiny jsme vyšperkovali skvělou souhrou celé pětky, která nám přinesla již vedení 3:0. Tempo zápasu se potom zlepšilo a přineslo několik pěkných šancí na obou stranách. Z jedné se soupeři povedlo vstřelit gól a snížit stav zápasu, ale naši hoši poměrně rychle odpověděli podobně, a tak se šlo do šaten za stavu 4:1.
  V poslední třetině se pokračovalo v podobném duchu, ale naši hráči si již vedení pohlídali a nepřipustili v závěru žádné zvláštní drama.
 
Sestava :
brankaři : Jelínek David
obránci : Marvan, Švejda Pavel, Švejda Petr, Sádlo
útočníci : Tomčík, Filip, Kořistka, Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík, Šváb, Beran
 
branky : Marvan, Kořistka, Jiráň, Jelínek Mates, Tomčík, Filip
asistence : Jiráň 2x, Tvrdík, Švejda Pavel, Kořistka, Tomčík
 
 
 

SK Černošice – Sršni Kutná Hora

5  :  4  ( 2:0, 2:0, 1:4 )

  I když jsme odjeli do Černošic s velmi improvizovanou sestavou, naše hra v první třetině byla velmi špatná. Chybělo nasazení a bojovnost, z čehož plynulo, že nás soupeř přebrusloval a zaslouženě po prvních dvaceti minutách vedl 2:0.
  Bohužel ani ve druhé třetině se náš výkon nezlepšil. Stále jsme se nemohli dostat do tempa a mužstvo ani tentokrát moc nepodržel brankař Jelínek, který inkasoval laciné góly po lehkých střelách od modré.
  Po důrazné domluvě v kabině nastoupilo do poslední části jiné mužstvo. Najednou to byli ti Sršni, jak je známe – bojovní, aktivní, kteří zatlačili soupeře do jejich třetiny a na dlouhé minuty ho k ničemu nepustili. A postupně začali i proměňovat své šance, až pět minut před koncem utkání srovnali na 4:4. Dále jsme soupeře tlačili a zdálo se jen otázkou času, kdy vstřelíme vítězný gól. Bohužel pak až neskutečně zaúřadoval domácí rozhodčí (jak se později ukázalo, rodič jedno z hráčů domácích), kdy nám neuznal regulérní branku. Naopak minutu před koncem, kdy se černošičtí ojediněle dostali z našeho sevření a zaútočili, nechal hráče domácích tak dlouho dloubat do našeho gólmana, který měl puk evidentně sevřený a pod kontrolou až ho dotlačili i s ním až do branky.
  Samozřejmě, že jsme takovéto posuzování zápasu rozhodčími brali jako křivdu, ale nechci na ně svalovat naší první prohru v soutěži. Tu jsme si zasloužili svojí ospalou a nevýraznou hrou v prvních dvou třetinách a ani výborný výkon v poslední části nenapraví špatný dojem z našeho vystoupení.
 
Sestava :
brankaři : Jelínek David
obránci : Švejda Petr, Švejda Pavel, Šváb, Sádlo
útočníci : Tomčík, Filip, Kořistka, Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík, Šváb, Jackovič, Jestříbek
 
branky : Bureš 5x,Tvrdík 3x, Jelínek Mates 2x, Jiráň 3x, Marvan, Kořistka 2x, Tomčík 2x, Filip
asistence : Jiráň 4x, Tvrdík 3x, Švejda Pavel 2x, Kořistka 3x, Tomčík 2x, Marvan 2x, Sádlo, Filip
 
 
 

Tatran Sedlčany – Sršni Kutná Hora

1  :  13  ( 0:3, 0:7, 1:3 )

  Už při rozbruslení bylo zřejmé, že soupeři chybí gólman, který nás velmi potrápil při domácím zápase a další hráči působili nejistě. Přesto nebyla první třetina tak jednoznačná, jak se nám zdálo. Dokázali jsme sice dát tři góly, ale soupeř zahrozil několika úniky, které gólman Sirotek bezpečně zlikvidoval.
  Druhá třetina však již byla zcela v naší režii. Až na několik drobných chyb jsme hráli v naprosté pohodě, což potvrzuje nejen vysoké skóre 0:7 v náš prospěch, ale i fakt, že góly dávali i obránci a navíc z průniků do výhodnějších pozic a nejen z jejich tradičního místa od modré.
  Třetí třetina už nemohla na výsledku nic změnit, i když jsme poprvé v tomto zápase inkasovali. Zajímavostí pak nepochybně je fakt, že i přesto, že téměř všechny akce sedlčanských Sršňů byly z brejků, dali nám svůj jediný gól ve vlastním oslabení, po dobře sehrané kombinaci.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek
obránci : Švejda Petr, Švejda Pavel, Šváb, Sádlo
útočníci : Tomčík, Filip, Kořistka, Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík, Lázňovský
 
branky : Jiráň 2x, Jelínek Mates 2x, Kořistka 2x, Filip 2x, Sádlo 2x, Švejda Pavel, Švejda Petr, Tvrdík
asistence : Jiráň 3x, Tvrdík 2x, Švejda Pavel 2x, Kořistka 2x, Tomčík, Marvan, Sádlo, Filip
 
 
 

Slavoj Zbraslav – Sršni Kutná Hora

3  :  6  ( 1:2, 0:2, 2:2 )

  Tento soupeř je pro nás zatím tím nejlepším v letošní soutěži, proto jsme jeli do Prahy s mírnými obavami o výsledek. Už při rozbruslení nás překvapil počet a velikost hráčů, proto jsme hráče připravili na náročnou a důraznou hru.
  Začátek první třetiny probíhal vyrovnaně, přesto jsme v šesté minutě inkasovali a letos tak poprvé začali zápas gólem ve vlastní síti. Výkon našich hráčů ovšem musím ocenit. Vzali si k srdci slova z kabiny a opravdu hráli důrazně a bez respektu i k velkým hráčům. V některých případech stál na buly proti našemu hráči soupeř o 1 až 2 hlavy vyšší! A přesto i díky důrazu jsme vstřelili dva góly a otočili tak první třetinu ve svůj prospěch.
  Druhá část se hrála opět ve velkém tempu. Bohužel se nám lehce zranil jeden obránce a útočník, takže jsme míchali sestavou, abychom tento výpadek překlenuli. Nejen, že jsme neinkasovali, ale opět jsme dali dva góly.
  Do třetí části jsme vstupovali už klidnější, jelikož náskok 4:1 je přeci jen uklidňující. Jak to v takových situacích bývá, i nám se toto „ukolébání“ nevyplatilo a soupeř nám dal dva góly. Podařilo se nám ovšem vyrovnat hru a získat tak další vítězství na domácím ledě soupeře.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek, Jelínek David
obránci : Švejda Petr, Švejda Pavel, Ryšan, Sádlo
útočníci : Tomčík, Filip, Kořistka, Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík, Šváb, Jackovič, Lázňovský
 
branky : Tvrdík, Jelínek Mates, Jiráň, Filip, Ryšan, Tomčík
asistence : Kořistka 2x, Jiráň, Ryšan, Tomčík,
 
 
 

TURNAJ V KUTNÉ HOŘE

  Prvního soutěžního volna jsme využili k uspořádání miniturnaje s možností konfrontace s týmy z jiných skupin.
 
Sršni Kutná Hora – HC Chrudim
3  :  11  ( 0:2, 2:2, 1:7 )
  To byl tedy debakl. A přitom vůbec nemusel být. Ano určitě jsme narazili letos na nejtěžšího soupeře, který si v první části získal dvoubrankové vedení. Přesto jsme s ním dokázali hrát vyrovnaný hokej.
  Na začátku druhé části jsme dali kontaktní gól a z tlaku, který jsme si následně dokázali vytvořit dokonce i vyrovnali. V těchto chvílích jsme byli lepším mužstvem na ledě, ale bohužel neproměnili jsme šance a soupeř se z ojedinělého útoku opět ujal vedení. K završení vší smůly jsme zakrátko inkasovali další nešťastný gól, a ten nás úplně zlomil. Přestali jsme absolutně hrát a soupeř do konce zápasu opanoval ledovou plochu. Nechci snižovat hokejové kvality soupeře, protože Chrudim byla vždy výborným týmem, ale tentokrát jsme prohráli především srdcem a bojovností, které se vypařilo po čtvrté brance v naší síti. Jako by si naši hráči řekli: „Nemá smysl plýtvat silami, tohle je stejně prohrané a raději se pošetříme na další zápas“. Smutné uvažování.
 
Sršni Kutná Hora – HC Skuteč
10  :  1  ( 4:0, 3:1, 3:0 )
  Jednoznačný průběh, výrazná převaha, střelecké hody, ale hokej, který nám moc nedal. Skutečští tentokrát přijeli se slabým týmem, který nebyl pro naše hochy soupeřem. Možná si někdo spravil chuť po úvodním utkání, já svojí hořkost z našeho výkonu proti Chrudimi nikoliv.
 
Celkové pořadí turnaje
1. HC Chrudim
2. Sršni Kutná Hora
3. HC Skuteč
 
Sestava :
brankaři : Sirotek
obránci : Švejda Petr, Švejda Pavel, Ryšan, Sádlo
útočníci : Tomčík, Filip, Kořistka, Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík, Jackovič,
 
branky : Tvrdík 3x, Kořistka 2x, Jelínek Mates 2x, Jiráň 2x, Filip 2x, Tomčík 2x
asistence : Jiráň 3x, Tvrdík 2x, Švejda Pavel, Kořistka 2x, Tomčík 2x, Sádlo, Jelínek Mates
 
 
 

HC Rakovník – Sršni Kutná Hora

2  :  7  ( 0:1, 0:3, 2:3 )

  V letošní sezóně je právě mužstvo Rakovníka týmem, se kterým máme bohaté zkušenosti z mnoha minulých zápasů. A přesto, že jsme většinou vyhráli, vždycky to byl nevyzpytatelný soupeř, schopný v průběhu zápasu otočit jeho vývoj ve svůj prospěch.
  První třetina byla i tentokrát velmi vyrovnaná s šancemi na obou stranách. Nám se však jednu podařilo proměnit, a tak jsme po dvaceti minutách vedli nejmenším možným rozdílem.
  Druhá část utkání se odehrála spíše v obranné třetině domácího mužstva a z tohoto tlaku jsme dokázali zvýšit již na 4:0.
  Do třetí části jsme šli ve velké pohodě, kterou nám umožňoval značný náskok. Domácí však překvapili nasazením a tempem, které se zlepšilo a díky němuž dokázali proměnit některé svoje šance. Třetina skončila 3:2 v náš prospěch a jen potvrdila naše celkové vítězství. Po čtvrtém mistrovském utkání jsme tak stále bez ztráty jediného bodu a navíc s velmi vysokým skóre 27:4.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek
obránci : Švejda Petr, Švejda Pavel, Ryšan, Sádlo
útočníci : Tomčík, Filip, Kořistka, Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík, Šváb, Jackovič, Jestříbek
 
branky : Ryšan 2x, Jiráň 2x, Kořistka, Filip, Jestříbek
asistence : Jiráň, Jackovič, Jelínek Mates, Filip, Ryšan, Tomčík, Jestříbek
 
 
 

Sršni Kutná Hora – SK Černošice

10  :  2  ( 2:0, 5:1, 3:1 )

  V tomto zápase nás čekal další, dosud neznámý soupeř, o kterém jsme zatím věděli jen to, že vysoko porazil Rakovník. Počítali jsme proto s velmi těžkým soupeřem, odhodlaným k dalšímu vítězství. Překvapením proto byl fakt, že přijeli a nastoupili pouze dvě pětky hráčů.
  Kvůli zlomenému prstu jsme na několik zápasů „přišli“ o kapitána Marvana, a tím o kvalitního obránce. Sestavu jsme proto museli upravit vzniklé situaci.
  Začátek zápasu probíhal v běžném tempu, bez překvapení na obou stranách. První třetinu jsme přesto vyhráli 2:0.
  O druhé a třetí třetině mohu napsat snad jedině tolik, že to byl zatím nejhorší hokej, jaký jsme letos předvedli. Počet vstřelených branek rozhodně nevypovídá o kvalitě utkání.
  Z celého zápasu však musím vyzdvihnout alespoň dva pěkné momenty. Prvním byl gól Ládi Švába, který dal díky svému maximálnímu nasazení až do úplného konce akce. Nejprve zavezl puk za branku soupeře, odtud poslal nahrávku, kterou však tečoval gólman. Láďa však okamžitě vyrazil za pukem a vleže dokázal dopravit hokejkou puk do brány. Druhým pak byl průnik Janka Kořistky z vlastního obranného pásma až před soupeřovu branku, kde mazáckým blafákem do bekhendu a střelou pod víko, předvedl pohodu, s jakou hraje v úvodu letošní sezóny. Věřím, že další zápas, který nás čeká s Rakovníkem, budeme hrát opět náš kombinační a důrazný hokej.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek
obránci : Švejda Petr, Švejda Pavel, Ryšan, Sádlo
útočníci : Tomčík, Filip, Kořistka, Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík, Šváb, Jackovič
 
branky : Kořistka 4x, Jiráň 2x, Tomčík, Jelínek Mates, Filip, Šváb
asistence : Tomčík 2x, Jiráň, Jelínek Mates, Kořistka, Švejda Petr
 
 
 

Sršni Kutná Hora – Tatran Sedlčany

5  :  0  ( 2:0, 2:0, 1:0 )

  Na soupeři bylo patrné, že je velký rozdíl mezi jejich jednotlivými pětkami. I proto jsme většinu času kontrolovali hru a vytvářeli si dostatek šancí.
  Na začátku druhé části nás rozhodčí poslali dvakrát do oslabení při na pět. V obou případech však jsme dokázali obstát a neinkasovat. Navíc jsme své vedení do konce třetiny zvýšili na 4:0.
  Soupeři v posledním dějství více ubývaly síly a my jsme bez větších potíží dovedli zápas do vítězného konce.
  Závěrečný výsledek mohl být pro soupeře mnohem horší, nebýt perfektního výkonu jejich gólmana, který předváděl opravdu fantastické zákroky jako z učebnice
  A ještě jedna perlička na konec – logem Sedlčan je také Sršeň, takže jsme sehráli první mistrovské utkání Sršni proti Sršňům.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek
obránci : Marvan, Švejda Pavel, Ryšan, Sádlo
útočníci : Tomčík, Filip, Kořistka, Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík, Švejda Petr, Šváb, Jackovič
 
branky : Kořistka, Jelínek Mates, Marvan, Tomčík, Tvrdík
asistence : Jiráň 2x, Tvrdík, Kořistka, Filip
 
 
 

Sršni Kutná Hora – Slavoj Zbraslav

5  :  0  ( 1:0, 1:0, 3:0 )

  První mistrovský zápas letošní sezóny jsme všichni očekávali s nadšením. Hráči byli nabuzeni a připraveni na známého soupeře.
  První třetina probíhala ve svižném tempu, hra se přesouvala ze strany na stranu, výkony obou mužstev byly vyrovnané, přesto jsme ale dokázali vstřelit gól a první část tak vyhrát 1:0.
  Druhá třetina pokračovala ve stejném tempu, více ze hry jsme však měli my. Přinutili jsme tím soupeře k velkému „míchání“ sestavou, díky kterému se občas dopouštěl chyb a nám tím poskytl více prostoru ke kombinacím a častějším útokům. I díky tomu jsme zvýšili na 2:0.
  Do třetí třetiny jsme vstupovali připraveni na nápor soupeře, který bude chtít zápas otočit ve svůj prospěch, jeho nasazení však nebylo vyšší, než v předchozích dvou částech. Sršni tempo nejen udrželi, ale fyzicky jsme soupeře jednoznačně přehráli a navíc dokázali vstřelit další 3 góly. Za zmínku určitě stojí 4.gól, ve kterém předvedla 2.pětka nádhernou kombinaci se sedmi nahrávkami na jeden dotek, při které odsunuli soupeře pouze do role diváků. Fyzická převaha ve třetí části a tím jasné „uzemnění“ soupeře, je rozhodně dobrou vizitkou letní přípravy, která nese první ovoce.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek, Jelínek David
obránci : Marvan, Švejda Pavel, Ryšan, Sádlo
útočníci : Tomčík, Filip, Kořistka, Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík, Švejda Petr, Šváb, Jackovič
 
branky : Tvrdík 2x, Jelínek Mates, Jiráň, Marvan
asistence : Jiráň 3x, Tvrdík, Švejda Pavel
 
 
 

Sršni Kutná Hora – Stadion Nový Bydžov

19  :  1  (7:0, 6:1, 6:0 )

  Po návratu z letního soustředění jsme měli jediný volný víkend před prvním mistrovským zápasem, a proto jsme sehráli přátelské utkání s tradičním soupeřem z Nového Bydžova. Bohužel jak napovídá výsledek, jednalo se o jednoznačný zápas a tak nezasvěcený divák mohl nabýt z naší zřetelné převahy pocit, jako  bychom byli v neustálé převaze jednoho hráče na ledě. Nemá cenu se více rozepisovat, pro nás dobrý trénink a možnost vyzkoušet různé varianty.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek, Jelínek David
obránci : Marvan, Švejda Pavel, Ryšan, Sádlo
útočníci : Tomčík, Bureš, Kořistka, Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík, Švejda Petr, Šváb, Jackovič, Filip
 
branky : Bureš 5x,Tvrdík 3x, Jelínek Mates 2x, Jiráň 3x, Marvan, Kořistka 2x, Tomčík 2x, Filip
asistence : Jiráň 4x, Tvrdík 3x, Švejda Pavel 2x, Kořistka 3x, Tomčík 2x, Marvan 2x, Sádlo, Filip
 
 
 

Stadion Nymburk – Sršni Kutná Hora

3  :  6  ( 2:1, 1:2, 0:3 )

  Na závěr jarní přípravy, která částečně probíhala na ledě v Nymburce, jsme si dohodli přátelák s domácím týmem. Díky špatné dopravní situaci v Kolíně jsme k zápasu dorazili opožděně a na led chodili z kabiny až v době jeho začátku.
  Nehráli jsme vůbec špatně, hlavně náš druhý útok si vytvořil několik pěkných šancí, přesto jsme po první části prohrávali o gól. V druhé pak pokračovala vyrovnaná hra, ale nám se konečně začalo dařit vypracované šance proměňovat. No a v závěrečné části jsme již sebevědomého soupeře dokonale přehráli a zcela zaslouženě se radovali z vítězství.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek, Jelínek David
obránci : Marvan, Švejda Pavel, Ryšan, Sádlo
útočníci : Tomčík, Bureš, Kořistka, Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík, Švejda Petr, Šváb, Jackovič
 
branky : Tvrdík 2x, Jelínek Mates, Jiráň, Kořistka, Tomčík
asistence : Jiráň 2x, Tvrdík, Tomčík, Jelínek Mates 2x
 
 
 

TURNAJ V LOVOSICÍCH

  Nádherné sluneční počasí, květen přede dveřmi a my jedeme na hokejový turnaj do Lovosic. To jsou paradoxy, ale proč ne.
 
Sršni Kutná Hora – Slavoj Zbraslav
4  :  7  ( 4:1, 0:6 )
  Kdo neviděl na vlastní oči tento zápas, tak mi neuvěří. Vynikající začátek, kdy jsme soupeře téměř k ničemu nepustili a zcela zaslouženě získali vedení o tři branky. Ovšem v poslední třetině jsme splaskli, jako kdyby z nás vypustili vzduch a darovali tak soupeři naší nekoncentrovaností možnost srovnat a vrátit se do zápasu. Snaha opět strhnout vedení na naší stranu, byla spíše křečí a v přemíře chtění jsme se tak dopustili dalších chyb a umožnili soupeři dovršit neskutečný obrat v zápase.
 
Sršni Kutná Hora – Junior Mělník
8  :  1  ( 4:0, 4:1 )
  Hlavní úkol sundat z kluků deku po nešťastném úvodním utkání se podařil. Byli jsme jednoznačně lepším týmem od první do poslední minuty. Tentokrát jsme již nezaváhali a soupeři nedarovali vůbec nic. V utkání se v dobrém světle ukázali všechny tři útoky a naše vítězství bylo přesvědčivé a zasloužené.
 
Sršni Kutná Hora – HC Teplice
2  :  2  ( 0:2, 2:0 )
  Vítězství nad nejlepším týmem turnaje by znamenalo naše první místo, každý jiný výsledek nás posouval na stříbrnou pozici.
  Bohužel vlažný nástup a chyba Ryšana hned při prvním střídání, znamenala, že jsme od začátku prohrávali. A než jsme se dostali trochu do tempa, už to bylo dokonce o dvě branky. Naštěstí jsme se vzchopili, vyrovnali hru a od této chvíle se hrál nejhezčí hokej dnešního dne. Útok střídal útok, bruslilo se, kombinovalo a zásluhou obou týmů se jednalo o skutečné finále celého turnaje. Nám se podařilo díky zvýšené aktivitě srovnat stav zápasu a o dramatické chvíle nebyla nouze. Strhnou vítězství na naší stranu, se však již nepodařilo, i když jsme dvakrát rozezvučeli brankovou konstrukci. Přesto se jednalo o krásný zápas.
 
Celkové pořadí turnaje
1. HC Teplice
2. Sršni Kutná Hora
3. Slavoj Zbraslav
4. Junior Mělník
 
Sestava :
brankaři : Sirotek
obránci : Marvan, Švejda Pavel, Ryšan, Sádlo
útočníci : Tomčík, Bureš, Kořistka, Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík, Švejda Petr, Jackovič, Filip
 
branky : Bureš 4x, Tvrdík 2x, Kořistka, Jelínek Mates, Jiráň 2x, Marvan, Filip 2x, Tomčík
asistence : Jiráň 3x, Tvrdík 2x, Švejda Pavel, Kořistka 2x, Tomčík 2x, Marvan 2x, Sádlo, Jelínek Mates
 
 
 

Sršni Kutná Hora – Anglie

1  :  5  ( 0:2, 1:1, 0:2 )

  Po čtyřech dnech jsme se opět vydali do Nymburka sehrát přátelák tentokrát s výběrem Anglie. Přestože se jednalo o tým se staršími hráči, to že by tento zápas měl být pro nás větší problém, se při rozbruslení opravdu nezdálo. Soupeř neprokazoval žádné zvláštní dovednosti a potvrzoval, že v Anglii není hokej tradičním sportem.
  Ovšem nesuď dne před večerem, či neříkej hop, dokud nepřeskočíš. Hoši přistoupili k zápasu stylem - volnoběh. Tréninkové tempo bez nasazení, bojovnosti, rychlejšího pohybu. Zkrátka ono to s nimi půjde nějak samo, ale ono to nešlo.
  Tak jsme si uřízli pěknou ostudu, zahráli proti černochovi, trochu si zabruslil, ale na turnaji co nás čeká, se už opravdu nemůžeme vymlouvat na tréninkový hendikep.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek, Rejna
obránci : Marvan, Švejda Pavel, Ryšan, Sádlo, Zíka, Draslar
útočníci : Tomčík, Filip, Kořistka, Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík, Švejda Petr, Vítek, Němec
 
branky : Vítek
asistence : Bureš
 
 
 

Sršni Kutná Hora – Impel Moskva

0  :  12  ( 0:3, 0:5, 0:4)

  Po měsíční pauze jsme oblékli brusle, abychom si zahráli přátelský zápas s týmem z Moskvy, který je v Nymburce na soustředění. Jasný výkonnostní rozdíl, který se i promítl do závěrečného skóre, zcela napovídá o rozložení sil na ledě. Po celý zápas jsme tahali za kratší konec a taková je prostě realita. Měsíční pauza v bruslení proti týmu, který byl v plném tréninkovém programu, byla opravdu zřetelná na každém našem pohybu. Přesto dobrá konfrontace a hlavně pro nás trénink před turnajem v Lovosicích.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek, Jelínek David
obránci : Marvan, Švejda Pavel, Ryšan, Sádlo
útočníci : Tomčík, Bureš, Kořistka, Jelínek Mates, Jiráň, Tvrdík, Švejda Petr, Šváb, Filip
 
branky :
asistence :

 

TOPlist