Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

2008/2009

               
                 

 

  !!! V LETOŠNÍ SEZÓNĚ JSTE SE STALI VÍCEMISTRY ŽÁKOVSKÉ LIGY STARŠÍCH ŽÁKŮ STŘEDOČESKÉHO KRAJE - GRATULUJI !!! 

 
 

VYKLIZENÍ KABINY A VRACENÍ VÝSTROJE

pondělí 6.4.2009 od 17.00 hod. < xml:namespace prefix = "o" />

  Dostavte se k vyklizení vašich věcí z kabiny, eventuelně vrácení výstroje, či dresů !!!

 
 
 

"VĚČNĚ DRUHÝ"

aneb hodnocení sezóny 2008/2009 

  Letos jsme hráli nově vzniklou soutěž „Žákovská liga starších žáků“, kde  část týmů přešla z bývalého krajského přeboru a většinu tvořila mužstva hrající do minulé sezóny ročníkovou ligovou soutěž. Jednoznačným pozitivem soutěže je navýšení počtu účastníků a tím zvětšení atraktivity a kvality. Za negativa považuji povolení startu týmů Chebu a Mariánských Lázní z Karlovarského kraje, protože cesty na hřiště těchto soupeřů byly opravdu dlouhé a strastiplné. No a samozřejmě již mnohokrát zmiňovaná úprava regulí soutěže po odehraném 4.kole, která připustila start hráčů třetího ročníku. Rozpětí tří let mezi hráči v mládežnické soutěži je skutečně mnoho a pro prvoročáky znamenalo ještě těžší možnost zahrát si hokej proti rovnocenným soupeřům a prosadit se. Opravdu jsem přesvědčen, že tento krok jinak dobrou soutěž poškodil a nepřispěl k rozvoji hokejové kvality a to vůbec nemluvím o způsobu jakým k této změně došlo.

  A teď k našim samotným výkonům. Nedělám rozdíl mezi mistrovskými zápasy a turnajovými, protože sportovec chce vyhrát a být nejlepší vždy a podle toho by měl ke každému zápasu přistupovat. Řečí čísel jsme odehráli 41 utkání z toho 27 vítězných a 14krát jsme odešli z ledu poražení s celkovým skóre 240:158. V mistrovské soutěži jsme se v základní části umístili na 2.místě a taktéž i ve finálové nadstavbě. Ze tří turnajů, kterých jsme se zúčastnili jsme byli vždy stříbrní.

  Co se týká mistrovské soutěže považuji druhé místo v konkurenci týmů Benátek, Benešova Loun, Mělníka, Jablonce a V.Popovic za nesporný a nezpochybnitelný úspěch. Před začátkem soutěže byl cíl jasný : umístění v první polovině tabulky a postup do nadstavby. Že by z toho nakonec mohl být titul vícemistra, bych považoval za nereálnou metu. Tohoto úspěchu si je třeba vážit a ocenit, protože cesta k němu nebyla opravdu lehká. Rád bych i přes všechna kritická slova, která též přijdou se tento úspěch nedostal do stínu toho nepovedeného a špatného.

  Jarní přípravu a letní soustředění považuji za zdařilé a až na některé vyjímky byla účast uspokojivá. Kluci, kteří se účastnili přistupovali k tréninku poctivě a s jejich výkony musím projevit spokojenost.

  Tréninků na ledě bylo přesně osmdesát, ale zde již přístup některých borců nesplňoval mé představy. I přes neustálé zdůrazňování plného nasazení ve cvičeních, kvalitní nahrávky do čepele a 100% soustředění v provedení koncovky, jsme často byli svědky pravého opaku. Nasazení ve vycházkovém tempu, přesná nahrávka, no spíš plácnutí do puku na zdař bůh, protože on tam ten spoluhráč někde bude, tak proč zvedat hlavu. A koncovka? Zkoušíte různé nesmysly a smysly místo přesné, umístěné a razantní střely, nebo dobře provedeného blafáku. No a výsledek?

  Všechny tyto zlozvyky si pak přenášíte do utkání. V zápasovém tempu a tlaku si pak nejste schopní nahrát na dva metry a na jeden gól potřebujete až šest vyložených šancí, protože v tréninku jste si nezažili potřebný dril. Ale to již jste během sezóny slyšeli tolikrát a skutek utek. Podívejme se na to trochu z jiné strany. Jsou mezi vámi velké rozdíly věkové, výkonnostní, mentální a fyzické. To je nepopiratelný fakt plynoucí z věkového rozpětí naší kategorie. Bohužel jsou mezi vámi i velké rozdíly v přístupu, nasazení a poctivosti a to již nemá s věkem nic společného. Někdy mám pocit, že se dělíte na dvě rozdílné skupiny. První „buldoci“ (sršni by možná bylo příjemnější) a druhá „ovečky“. Zde několik hlavních rozdílů: Sršeň znamená už při rozbruslení plnění pokynů kapitána, ovečka pošťuchování ostatních a dělání si co chci.. Sršni stačí obvykle jedno vysvětlení, ovečkám někdy ani deset nestačí. Sršeň je jízda za každým pukem, jako by šlo o život, ovečka ploužení a někdy dokonce i s roztomilým úsměvem. Sršeň je lítat do rohu po hlavě pro puk a v drtivé většině případů odtud s pukem vyjet, ovečka jezdit do rohu s pukem a odjíždět v drtivé většině bez něj. Sršeň znamená střelu, ovečka neidentifikovatelné odhození puku. Sršeň ustát většinu střetů se soupeřem, ovečka při každém setkání s protihráčem upadnout. Sršeň sledovat ze střídačky hru spoluhráčů, ovečka pozorovat tribuny a nevědět ani pořádně kolik je stav, nebo že hrajeme oslabení. Sršeň je nasazení, zarputilost, soustředění, ovečka vlažnost, lehkovážnost, nedisciplinovanost. Sršeň se hodí pro hokej, ovečka do junáka, na keramiku nebo šachy. Zamyslete se hoši, ne všechno je jen v talentu a dovednostech!

  Vím, že jste ve věku, kdy jste přesvědčeni o své nezměrné dokonalosti, kdy již není potřeba se dál co učit a poslouchat rady toho prošedivělého páprdy. Ale co pak jste slepý a nevidíte samy pak ty nešvary v zápase. Někdy je opravdu marnost nad marnost některým z vás něco říkat.

  Co se týká herního projevu našeho mužstva ani zde nemůžu jásat a bouchat se v prsa, jak jste dobří. Každý tým je limitován herními schopnostmi, myšlením a kolektivním cítěním jednotlivců. Co se týká vás, jsou mezi vámi rozhodně individuality převyšující svou kvalitou většinu soupeřů. Bohužel myšlením a kombinacemi patříte sotva do průměru. V našem týmu jsou jedinci, kteří bohužel vidí pouze svůj vlastní výkon, své osobní statistiky, ale že tým má táhnout za jeden provaz pro ně na ledě neplatí. Vím a většina z vás jste mě přesvědčili, že dokážete někdy hrát kolektivně, spolupracovat, nahrávat si, ale pak přijde těžší soupeř, krizová chvíle v zápase a nejednou to každý chce zlomit sám a je konec.

  Neustálý požadavek a zdůrazňování, aby útočící hráči využívali v soupeřově třetině i obránce a opačně, abychom při ztrátě puku měli na ledě okamžitě pět bránících hráčů je jen mým zbožným přáním. Realita však je jiná. Obránci zbytečně zpomalují rozehrávku, pak se dlouho hraje v naší třetině a končí to vymetením pavučin podél mantinelu, nebo hledáním dlouhou nahrávkou brejkového hráče. Pravdou však také je, že útočníci si nejezdí správně do hloubi pole při zakládání útoku. Pakliže se podaří první nahrávka, akce většinou pokračuje dál pouze individuelně bez jakékoliv kombinace ve snaze se prokličkovat přes dva obránce až do zakončení. O podpoře útočných aktivit spoluhráči nemůže být ani řeč. Všichni stojí a pozorují jestli z toho bude gól a nebo ne. Ale proč by se také hnali dopředu, vždyť by se nahrávky stejně nedočkali.

  O naší hře v útočném pásmu se dá říci – pomalá, statická, bez pohybu, bez rotace hráčů, bez nápadu a kreativity, bez spolupráce s obránci. Opět jsme svědky nekonečného držení puku a kličkování některých borců až do ztráty, nebo nahrávky z nouze.

  Z toho všeho plyne, že naše hra je málo kolektivní, kombinační a stojí na úspěchu jednotlivců v jejich samostatných akcích. A to se mi nelíbí, nechci to, neučím vás to, ale je mi to stejně prd platný. Nejste na dálkové ovládání a proto jak vstoupíte na led moje možnosti končí a je to jenom o vás. Někteří však máte na sobě opravdu kvalitní pláštěnku, protože všechny instrukce a rady z kabiny či střídačky po vás dokonale stečou a nezachytí se vůbec nic.

  Tohle mě ale opravdu nebaví a je zbytečné tím ztrácet čas. A proto navrhuji dohodu. Pojďme příští sezónu (již od prvního tréninku v tělocvičně) zapracovat a ještě víc se zaměřit na to špatné co jsem zde popsal. Vím, že mám v týmu velice kvalitní hráče, kteří dokáží rozhodovat zápasy, ale já chci vidět tým a týmovou hru. Nejen účelnou, ale i atraktivní a kolektivní. Zkrátka všichni jako jeden muž. A když to nepůjde, říkám na rovinu hledejte si nového trenéra.

 
 
 

JARNÍ PŘÍPRAVA

   Jako každý rok, tak i letos po krátkém odpočinku a regeneraci začneme s jarní přípravou. Budeme se opět setkávat dvakrát týdně:

 

pondělí 18.00 – 19.30

tělocvična „Teplotechna“ (sportovní oblečení a obutí do tělocvičny, florbalky a pití)

 

čtvrtek 17.00 – 18.30

umělka „Sokolák“ (sportovní oblečení a obuti, pití)

 

Začínáme ve čtvrtek 16.4.2009 v 17.00 na umělce a pak dále podle rozpisu.

Doufám, že přistoupíte k jarní přípravě zodpovědně a těším se na setkání s vámi.
 
 
 

SLAVNOSTNÍ ZAKOPÁNÍ HOKEJKY

Dne 2.4.2009 (čtvrtek) od 17.00 hod. proběhne na bowlingu

slavnostní rozlučka s právě ukončenou sezónou.

 

  Proběhne zhodnocení soutěže a našich výkonů, jak kolektivních tak individuelních. Ocenění nejlepších jednotlivců a předání památečních cen všem hráčům týmu. Dále budou poskytnuty informace ohledně jarní přípravy, letního soustředění a vůbec další činnosti. Na závěr si zahrajeme bowling.

 

Pozvání patří hráčům, jejich blízkým i známým, fandům a příznivcům, zkrátka všem.

 

Budu vybírat 200,-Kč na jednoho hráče, jako úhradu nákladů na bowling a společné ceny.
 
 
 

!!! HOKEJOVÝ PLES ZRUŠEN !!!

  Z důvodu malého zájmu veřejnosti se rozhodlo vedení HC Kutná Hora a.s. zrušit připravovaný Hokejový ples. "S větším předstihem a zhruba v půlce plesové sezóny předpokládáme jeho zorganozování v příštím roce. Pokud jste již zaplatili vstupenky, peníze samozřejmě dostanete zpět", uvedl manažer klubu Zdeněk Jelínek.
 
 
 

MEMORIÁL JOSEFA JÍRY         

  V poslední hokejový den v Kutné Hoře jsme pořádali domácí turnaj věnovaný památce Josefa Jíry, jeho přínosu kutnohorskému hokeji a zimnímu stadionu. Mojí snahou bylo pozvat co nejlepší mužstva z ostatních skupin žákovské ligy STŽ z důvodu porovnání jejich kvalit a uzavření letošní sezóny hezkými zápasy.

 

HC KUTNÁ HORA  -  HC SKUTEČ

5  :  1

   Kvalitní bruslení, kolektivní a odpovědný výkon, neprohrávání osobních soubojů, výborný výkon golmana a především proměňování vytvořených šancí vedlo k zaslouženému vítězství. Soupeř neměl navrch v žádné z výše uvedených činností a proto jsem mohl být po úvodním zápase spokojený. Vítězství bylo týmovou prací a všichni hráči podali velmi kvalitní výkony. Ale Martin Zíka, hattrick Oty Hynka a vychytané tři gólovky Adamem, to byla paráda. Zbývá jen dodat, že náš soupeř se umístil na 3.místě ŹL STŽ skupiny J – „Pardubická“ (na 2.místě HC Choceň, kterou jsme před týdnem porazili 6:1) a svými dalšími výkony v turnaji se prezentoval jako velmi dobrý a vyrovnaný tým.

 

HHK VELKÉ MEZIŘÍČÍ : HC LOMNICE NAD POPELKOU

2 : 0

  V tomto utkání proti sobě nastoupili dva vítězové svých skupin ŽL STŽ. Skupinu G – „Vysočina“ reprezentoval její jasný vítěz z Velkého Meziříčí a skupinu CH – „Hradecká“ hráči Lomnice nad Popelkou, kteří v letošním roce poznali pouze jednou hořkost porážky. Ovšem hned od začátku bylo zřejmé, že se na Moravě hrál lepší hokej než na východě Čech. Velké Meziříčí se prezentovalo kombinačním hokejem s dobrým celoplošným bruslením. Celé utkání mělo převahu a zaslouženě vyhrálo.

 

HC KUTNÁ HORA  -  HHK VELKÉ MEZIŘÍČÍ

2  :  5

   Přestože jsme upozorňovali na kvality soupeře a několikrát zdůrazňovali důležitost rozbruslení a dobrého vstupu do utkání, nejraději bych po úvodních minutách poslal většinu hráčů dospat domů. Stáli jsme, nebruslili, prostě pravý opak úvodního zápasu. Ke všemu jsme se ujali vedení šťastným gólem Němce, kdy brankař nezkrotil jeho nahození ze středního pásma, což naše borce utvrdilo v přesvědčení, že i chodecký hokej může stačit k vítězství. Ovšem, jak jsme lehce nakoupili, tak jsme lehce prodali. Pepa Draslar nešťastně srazil nahození od modré do protipohybu brankaře a byl z toho vyrovnávací vlastenec jak vymalovaný. Tím ale představení našich obránců v tomto zápase mělo teprve začít. Z ospalého úvodu jsme se postupně probrali, vyrovnali hru a začal se hrát, dobrý hokej. Bohužel v závěru první dvacetiminutovky, přišla lekce č.2 z učebnice „Jak nemá vypadat hra obránce“. Martin Zíka stojící těsně před golmanem nepochopitelně uhnul v poslední chvíli lehkému motýlku od modré, který mu mířil rovnou na prsa a ten skončil v bráně.  

  V druhé dvacetiminutovce se nám sice podařilo ještě vyrovnat Dominikem Ryšanem, ale jinak to z naší strany byla opět stará známá písnička. Lehce inkasované branky, neproměňování šancí, ústup od kolektivního a kombinačního hokeje a snaha otočit dějem zápasu pouze svými vlastními individuelními akcemi. Pokud se k tomu ještě přidá nedůraznost v osobních soubojích, pak je těžké uspět. 

  Kluci, proboha už nejste malí, tak se pokuste zamyslet nad svými výkony. Vím, že hokej hrát umíte a nejednou jste mne o tom přesvědčili, ale bez tvrdé dřiny, bojovnosti, agresivity v osobních soubojích a především herní disciplíny to prostě nepůjde.

  Pro úplnost, aby si hoši neměli co vyčítat doplněním lekci č.3 – David Marvan má puk za brankou, vyjíždí nikým neatakován, s dostatkem času rozvažuje komu by nahrál, aby ve finále hokejkou minul puk, upadnul a volný kotouč doklouzal k soupeři mezi kruhy a ten si již může dělat co chce. Lekce č.4 – přesilová hra, Martin s Ondrou dva metry od sebe zakládají útok, přesto přichází od Martina neuvěřitelná nahrávka do jediného prostoru, kde neni žádný náš hráč, ale pouze soupeř. Ať počítám, jak počítám, z pěti inkasovaných branek padají 100% čtyři na vrub našich obránců. Tak jen nevím, jestli si chtěli zlepšit bodové statistiky na vlastních brankařích, když to na soupeřových tolik nejde a nebo to byl pro ně prostě jen zápas „blbec“.

 

HC LOMNICE NAD POPELKOU  -  HC SKUTEČ

0  :  1

  Vyrovnaný zápas poražených týmů z úvodních utkání přinesl v první dvacetiminutovce pěkný hokej s mírnou převahou Skutče. V druhé části již byla na obou týmech patrná únava, tempo polevilo a kvalita utkání ztratila. Přestože bylo utkání opticky stále vyrovnané, na hráčích Skutče byla patrná větší snaha a úsilí strhnou vítězství na svojí stranu. To se jim podařilo po hezké akci, kdy útočník ukázkově zavezl puk do rohu třetiny, nahrál na obránce a ten střílenou nahrávkou po ledě na zadní týč připravil vítěznou branku pro tečujícího útočníka.

 

 

HC KUTNÁ HORA  -  HC LOMNICE NAD POPELKOU

8  :  3

   Občas to hokejem zavánělo, ale občas také ne. Jasně, chválím samozřejmě kluky za střeleckou produktivitu a přesvědčivé vítězství, ale neodpustím si ani tentokrát strohé oznámení, že tomu taky docela dost chybělo. Namátkou víc kombinací, jednodušší a rychlejší založení útoku, v útočné fázi pak kratší držení puku, rotace, pohyb hráčů bez puku a pak především herní kázeň a disciplína. Uznávám, že soupeř v závěru zápasu přitvrdil a začal dohrávat všechny souboje, přesto počet našich útočných faulů a zbytečného oplácení je alarmující. Ve chvílích, kdy máme vývoj utkání jasně pod kontrolou, můžeme si s odevzdaným soupeřem hrát bago a užít si poslední zápas sezóny, tak místo hokeje se někteří (a v podstatě stále ti samí) hráči soustředí pouze na oplácení slovních invektiv, které skončí až zbytečnou šarvátku.

 

HHK VELKÉ MEZIŘÍČÍ : HC SKUTEČ

6  :  4

  Poslední zápas turnaje byl pro nás nesmírně zajímavý, protože eventuelní vítězství Skutče by nás posunulo na 1.místo v turnaji. Popravdě řečeno, vzhledem k výkonům jakými se zde obě mužstva prezentovala a poté co Skuteč zaváhala v úvodu utkání a již brzy prohrávala 2:0 jsem tomu nevěřil. Ale Skutečští, ať pouze v deseti hráčích se zde prezentovali jako opravdu sympatický a bojovný tým, který se nevzdal a hru i skóre vyrovnal na 2:2. Velké Meziříčí, však v krátké době opět získalo dvoubrankový náskok a zdálo se být rozhodnuto. Musím ještě zmínit, že Skuteč měla jistotu 3.místa a pouze vítězství o 5 branek je posouvalo na 2.místo a vítězství o 10 branek na 1.místo, což z jejich pohledu bylo několik minut před koncem zcela nereálné. Přesto je jejich věrní fanoušci hnali do dalšího boje a odměnou jim bylo tři minuty před koncem vyrovnání na 4:4. Velké Meziříčí si však vzalo oddechový čas, po kterém okamžitě rozhodlo zápas ve svůj prospěch.

 

Celkové pořadí turnaje :

1. HHK Velké Meziříčí

2. HC Sršni Kutná Hora

3. HC Skuteč

4. HC Lomnice nad Popelkou

 

  Co se týká celkového hodnocení našeho mužstva jsem rozpačitý. Dokázali jsme předvést dobrý hokej, ale i neduhy které nás trápí celou sezónu, kdy v zápasech s vyrovnanými a kvalitními soupeři se vytratí kombinace a lámeme vše samostatnými a individuelními akcemi našich nadprůměrných jedinců. Dále zdlouhavé a komplikované zakládání útoků, kdy se zbytečně dlouho hraje v naší třetině a v neposlední řadě kázeň, zbytečná vyloučení a tím oslabování týmu. Stále nechápeme, že proti výborným soupeřům to takhle prostě nejde. Občas nám schází trochu víc pohybu, sem tam trochu lepší práce s holí, sem tam trochu rychlejší pohyb, sem tam víc kolektivní cítění. Zkrátka jedině hráči, kteří nejsou egoisty, mohou vytvořit prvotřídní mužstvo. Ale to já jen tak. Prostě pořád je co zlepšovat a v jádru to porovnání s nejlepšími celky ostatních skupin dopadlo poměrně dobře. Ještě jsem zapomněl poblahopřát Otovi Hynkovi, který ač evidentně nejvíce indisponován krátkou nocí se stal nejlepším střelcem turnaje.

 

Sestava :

brankaři : Sirotek, Rejna

obránci : Draslar, Zíka, Švejda, Kadlec, Marvan

útočníci : Vítek, Němec, Tomčík, Kořistka, Tvrdík, Hynek, Ryšan, Sádlo  

 

branky : Hynek 5x, Němec 4x, Tvrdík 2x, Tomčík, Kořistka, Vítek, Ryšan

asistence : Tvrdík 4x, Vítek 4x, Marvan 2x, Němec, Hynek, Tomčík, Ryšan, Sádlo
 
 
 

MEMORIÁL JOSEFA VERFLA

  Přestože v propozicích stálo „turnaj starších žáků“, po příjezdu do Nového Bydžova a spatření soupeřů z Jaroměře a Nymburka jsme měli pocit, jestli jsme nepřijeli na turnaj dorostenců. Pohled do soupisek týmů nás skutečně utvrdil, že zde máme věkově nejmladší mužstvo. Když vidím na soupisce dokonce hráče roč.narození 92 a slyším, že ten si přivezl posily z Hradce a ten zase z Pardubic, jenom nechápu proč se vůbec nějaké propozice dělají.

  No nic jdeme na to, můžeme pouze překvapit a nám se často proti kvalitnějším a starším soupeřům daří hrát lepší hokej.

  V prvním zápase jsme nastoupili proti domácímu Bydžovu a vstup se nám skutečně povedl, když jsme se hned v 1.min. Hynkem ujali vedení.  Do konce první patnáctiminutovky jsme předváděli svižný hokej a hra byla poměrně vyrovnaná. Na začátku druhé části jsme vstřelili uklidňující gól Tvrdíkem a zanedlouho přišla šestiminutovka, během které jsme soupeři naložili dalších pět gólů a definitivně ho zlomili. Dobrý zápas, ale já oproti některým našim divákům s našim výkonem nebyl tolik spokojený. Konečný výsledek 7 : 2.

  V druhém zápase jsme narazili na Choceň, která vždy reprezentovala jeden z nejlepších mládežnických hokejů ve východočeském kraji. Hra se od počátku zápasu přelévala od branky k brance a byla poměrně vyrovnaná. V 10.min. jsme se ujali vedení Vítkem, o které jsme zbytečným zmatkem v obranně po 32 vteřinách okamžitě přišli. Ovšem velká chvíle Dominika přišla ve druhé části, kdy během sedmi minut dal sám další čtyři branky a Jirka Tvrdík pak s již odevzdaným soupeřem uzavřel skóre na konečných 6 :1.

  Ve třetím zápase jsme nastoupili na nejkvalitnějšího a fyzicky i výškově nejvyspělejšího soupeře. Prvních patnáct minut jsme hráli velice dobře a byli lepším týmem na ledě. Jen je škoda, že se nám nepodařilo proměnit aspoň jednu z vypracovaných šancí. A že se puk kolikrát placatil těsně u brankové čáry, jen né a né ho těch pár centimetrů za ní ještě dostat. A přestože se soupeř ujal vedení z ojedinělé šance, zůstávali jsme lepším týmem a věřili si, že zápas otočíme. V druhé části jsme však špatně odehráli oslabení. Útočníci neudrželi správně čtverec a nechali se vylákat k jedné straně, což potrestal soupeř po přenesení hry do volného prostoru zvýšením na 2:0. Závěr zápasu si již Nymburk pohlídal a tak stojí za zmínku jen jejich hráč s číslem 2, který byl možná nejurostlejší hráč turnaje, ale rozhodně nejprimitivnější. Jeho chování po celé utkání, kdy neustále nesportovně a zákeřně provokoval prozrazuje, že mu jeho vypracovaná muskulatůra vlezla až do hlavy a místo mozku tam zanechala pouze biceps. Škoda že za své chování dostal trest do konce utkání až v úplném závěru zápasu.

  Turnajová matematika se tak zamotala, že v posledním zápase proti společnému týmu Jaroměře s Opočnem nám stačilo prohrát i o 5 branek k získání celkového druhého místa na turnaji, což jsme hráčům samozřejmě neřekli. V podstatě po celé utkání se hrál vyrovnaný hokej na obě strany, kdy jsme se dvakrát ujali vedení, ale soupeři se vždy podařilo vyrovnat. V závěru naše hra již nebyla dobrá, málo jsme bruslili a byla již patrná únava většiny hráčů. Pravdou je, že s našim malým počtem hráčů z nich většina odehrála v podstatě celý turnaj na dvě lajny, což jsme byli jediným týmem na celém turnaji. Přestože se soupeř tři minuty před konce utkání poprvé v zápase ujal vedení 3:2, nemělo smysl brát si oddechový čas a kluky dál šponovat, protože tento výsledek nám stačil.

  Na turnaji jsme tedy skončili druzí za Nymburkem a za námi skončili týmy v pořadí Jaroměř/Opočno, Choceň a Nový Bydžov. Nejlepšími hráči týmu byli vyhlášeni Jirka Tvrdík a Pepa Draslar, nejlepším střelcem turnaje s šesti branky byl vyhlášen náš Dominik Vítek. Pro nás kaňkou na tomto jinak pěkném a kvalitním turnaji je zranění našeho brankaře Adam v prvním zápase. Dík však patří Vaškovi a jeho dědečkovi, kteří okamžitě po příjezdu z hor přijeli za námi a pomohli nám dohrát turnaj.

               

Sestava :

brankaři : Sirotek, Rejna

obránci : Draslar, Zíka, Švejda, Kadlec, Marvan

útočníci : Vítek, Němec, Tomčík, Drahota, Tvrdík, Hynek , Ryšan      

 

branky : Vítek 6x, Tvrdík 5x, Hynek, Zíka, Němec, Drahota

asistence : Tvrdík 3x, Vítek, Němec 2x, Drahota, Švejda
 
 
 

HC Benešov – HC Kutná Hora

7   :  4   ( 1:4, 3:0, 3:0 )

   V posledním nadstavbovém zápase jsme museli zajet do Benešova ve čtvrtek odpoledne, takže se chlapci museli uvolnit ze školy. Byl to pro nás další těžký zápas ve dvou dnech a předem říkám, kdo neviděl neuvěří.
  Hned zpočátku jsme vlétli do zápasu jako uragán, kdy nám špatně bruslící soupeř umožnil provádět individuální akce, kterými jsme pronikali přes střední pásmo až téměř k brankáři a hned v 16. vteřině Tvrdík po nahrávce Hynka otevřel skóre – 0:1. Poté v 5. min. jsme akci zopakovali a Hynek po ukázkové spolupráci s Tvrdíkem zvýšil na 0:2. To samé předvedl po dalších 46 vteřinách Tomčík po střílené nahrávce Vítka – 0:3. Další gól jsme přidali v přesilovce, v níž pronikl za modrou Vítek a střelou přes clonícího obránce v 8. min. zajistil pro nás vedení 0:4. V této chvíli by na vítězství soupeře nevsadil nikdo a jak řekl po zápase trenér Benešova měl jsem chuť hodit ručník na led. Ale není radno soudit dne před večerem a od 10. min. jako kdyby byly naše hokejky začarované. Přestože jsme pokračovali v aktivní hře a soupeře jasně přehrávali, již žádnou další šanci (a že jich bylo) jsme nedokázali proměnit v gól. A tak v 19. min. přišlo první varování. Nedůsledně jsme rozehrávali puk z naší třetiny tak dlouho, až Benešov poměrně lacino snížil na 1:4.
  A přestože byla jen minutová přestávka mezi I. a II. třetinou dokázal se soupeř nabudit a najednou zde bylo úplně jiné mužstvo, které bruslilo a hrálo i bez puku s chutí. Najížděli do volných prostor a ve 23. min. střelou z úhlu snížili na 2:4, ve 24. min. po objetí brány jsme si špatně předali útočícího hráče a bylo to 3:4. Soupeř stále dokázal zvyšovat tempo hry a přestože poněkud odkrýval zadní vrátka, dokázal si tvořit tlak v naší třetině. Jelikož ani Tvrdík, ani Němec, ani Hynek nedokázali využít postupně nabídnuté  samostatné brejky na soupeřova brankáře, přišel trest. Benešov z nevinné akce srovnal na 4-4 a začínalo se znovu.
  Do III. třetiny jsme nastupovali se snahou zvrátit vývoj zápasu na svojí stranu. Bohužel naše nemohoucnost v koncovce byla z přemíry chtění, nervozity a díky vynikajícímu golmanovi neskutečná. Prostě když moc chceš, tak to nejde vůbec. Najednou se naše hra měnila v křeč, kdy se každý snažil rozhodnout zápas individuelně a to byla cesta do pekel.  Ve 44. min. jsme si srazili nastřelovaný puk přímo na soupeřovu hokejku před prázdnou bránu – 5:4. Ve 46. min. jsme ztratili puk při zakládání protiútoku a soupeř naší chybu trestal – 6:4. Benešov začal zápas kontrolovat a několik našich dalších šancí zlikvidoval opět brankář. V posledních minutách se naše hra úplně rozpadla a abychom si vypili kalich hořkosti do dna soupeř v poslední minutě uzavřel na 7:4.
  Tohle byl opravdu smolný zápas. Tentokrát nemůžu klukům vytknout, že by po vynikající první třetině vypustili zápas a polevili, jen prostě přestali proměňovat šance a soupeř naše chyby trestal 100%. Poslední třetina ta již byla špatná, kluci neustáli psychický tlak z vývoje zápasu, začali sólovat a každý sám chtěl zvrátit nepříznivý stav. A to nejde!
  Protože však náš rival v boji o druhé místo Benátky nad Jizerou také nedokázali vyhrát ve Velkých Popovicích, uhájili jsme druhé místo ze základní skupiny i ve finálové nadstavbě. Přestože není po tomto zápase mnoho důvodů k radosti je to nepopiratelný úspěch.
               
Sestava :
brankaři : Sirotek
obránci : Draslar, Zíka, Švejda, Kadlec, Marvan
útočníci : Vítek, Němec, Tomčík, Drahota, Tvrdík, Hynek        
 
branky : Tvrdík, Tomčík, Hynek, Vítek
asistence : Hynek, Tvrdík, Vítek
 
 
 

HC Kutná Hora – Benátky nad Jizerou

6   :  5   ( 3:0, 0:3, 3:2 )

  K předposlednímu zápasu nadstavby, který byl přímým soubojem o druhé místo  přijeli silné Benátky s celou pětkou devadesáttrojek a již na rozbruslení budili respekt v našich hráčích.
  Přesto jsme famózně absolvovali I. třetinu, kdy soupeř špatně bruslil a málo si najížděl, takže jsme hned od počátku měli mírnou převahu a vytvářeli si šance. V 10. min. vysunul z obranného pásma Marvan dlouhou nahrávkou Tvrdíka a ten nájezd proměnil – 1:0. Poté se hráč soupeře nechal vyloučit na 2 + 10 min. a v přesilovce proměnil Drahota nahrávku Tvrdíka, takže jsme po dalších 52 vteřinách vedli již 2:0. Ve 13. min. zužitkovala nájezd 2 na 1 dvojice, nahrávající Hynek a skórující Tvrdík – 3:0. V I. třetině se již stav neměnil a tak jsme odcházeli do kabin za příznivého stavu a spokojeni s výkonem našich hráčů.
  Přestože jsme hráče v kabině důrazně upozorňovali, že je potřeba dále pokračovat v aktivní hře a nepodcenit soupeře, opak se stal pravdou. Po úpravě ledu do II. třetiny  nastoupilo zcela „jiné“ mužstvo Benátek, které překypovalo rychlým bruslením, měněním míst, nabízením se pro nahrávku a již ve 21. min. snížili v nájezdu 3 na 1 stav na - 1:3. Poté neproměnil sólový nájezd Vítek a ve 25. min. soupeř v přesilovce snížil již na 2:3, ve 27. min. nevyužil ještě krásnou rychlou kombinaci provedenou při střídání ve hře, ale ve 34. min. již vyvezl soupeř z našeho rohu puk a vyrovnal na 3:3. Benátky zcela po právu potrestaly naší pasivitu a podařilo se jim vrátit se do zápasu.
  Ve III. třetině se nám podařilo hru vyrovnat a soupeř již neudržel předchozí tempo, což nám umožnilo se dostat znovu do vedení ve 45. min. nahrávkou Hynka na Němce, jenž dal na  – 4:3. Ovšem ve 49. min. jsme příliš zaútočili obránci, které nikdo nezastoupil na útočné modré a soupeř z přečíslení znovu vyrovnal. Kritický moment nastal v následujících minutách, kdy kapitánu Zíkovi praskl nůž na brusli a nemohl pokračovat ve hře, což byla pro naší obranu citelná ztráta. Ovšem po svém návratu z kabiny a hned při svém prvním střídání v nových bruslích se dopustil chyby a soupeř šel do vedení 4:5. Naštěstí po chvilce v 52. min. zapadla Vítkem tečovaná střela Švejdy do brány soupeře – 5:5. V 59.min. jsme si vzali oddechový čas poslali na led naše nejlepší hráče a po urputném boji se Tvrdíkovi podařilo vyhrát puk, objet branku a pod brankářem ho propasírovat do brány – 6:5. Power play soupeře jsme  již ubránili a tak hoši získali po dobrém začátku, špatném prostředku a bojovném a napínavém závěru cenné vítězství, které je posunulo na druhé místo ve finálové nadstavbě.
  Hoši gratuluji, tohle vítězství stálo hodně sil a dřiny, ale i díky výbornému soupeři jsme dnes byli svědky nádherného utkání.
               
Sestava :
brankaři : Sirotek
obránci : Draslar, Zíka, Švejda, Kadlec, Marvan
útočníci : Vítek, Němec, Ryšan, Tomčík, Drahota, Tvrdík, Hynek        
 
branky : Tvrdík 3x, Drahota, Němec, Vítek
asistence : Marvan, Tvrdík, Hynek 2x, Švejda
 
 
 

HC Kutná Hora - Spartak Vlašim

5   :  7   ( 2:3, 1:1, 2:3 )

  Zápas s Vlašimí začal vyrovnanou hrou a šancemi na obou stranách. Bohužel s tím rozdílem, že my jsme svoje příležitosti trestuhodně zahazovali a soupeř proměňoval. Velkým trumfem soupeře byli hráči s číslem 11 a 21, které jsme nedokázali od středního pásma sjíždět a důsledně pokrýt. V soubojích 1-1, ale i v jednoduchých a rychlých kombinacích se pak lehce prosazovali a trestali chyby naší obrany. Tato dvojice v podstatě zařídila první tři branky Vlašimi, ale nutno dodat, že za pomoci zmatku a nedůrazu našich hráčů před vlastní brankou. Náš první útok Tvrdík, Vítek, Drahota odpovídal aktivní hrou v útoku a musím uznat, že byla patrná snaha o kombinace, kterými si vytvářeli množství příležitostí, ale koncovka byla v tomto zápase jednou z našich slabin. Přesto v závěru 1.třetiny se konečně podařilo právě zmiňovanému útoku dvakrát gólově prosadit. V posledních vteřinách mohl ze samostatného nájezdu ještě srovnat stav Němec, ale nedal.
  II. třetina začala našim zvýšeným tlakem a snahou o srovnání, které přišlo po nahrávce Tomčíka a Tvrdíkově úspěšně zakončené samostatné akci. V těchto chvílích jsme se tlačili za vedoucím gólem a můžeme jen opět litovat množství nevyužitých šancí. Bohužel pravidlo nedáš, dostaneš platí i v Kutné Hoře a tak soupeř v oslabení využil brejk 2 na 1 a šel opět do vedení. Do konce třetiny se hra přelévala mezi brankami. My jsme většinou jednou přihrávkou vysílali hráče do individuální akce, soupeř více kombinoval, ale skóre se již neměnilo. 
 Ve III. třetině pokračovala naše snaha o vyrovnání, ale místo toho jsme inkasovali v oslabení pátý gól. Přesto jsme ještě dokázali zvednout hlavu a v 50. min. po tlaku před brankou soupeře dal bekhendem Draslar kontaktní gól a o minutu později tentýž hráč vysunul do brejku Němce a bylo srovnáno na 5:5. V této pasáži přišla sérii vyloučených, kdy jsme hráli několik přesilovek. Přesunuli jsme Němce do první útočné řady se snahou jí ještě více posílit a stavět na jejich druhou lajnu. Tento krok se bohužel ukázal kontraproduktivní. Přestože hráli několik přesilových minut proti fyzicky a hokejově slabším hráčům nevytvořili vůbec nic. Hra této řady opět sklouzla pouze do individuelních akcí bez rychlé nahrávky, kombinace a nakonec po chybě na útočné modré hráč s číslem 11 v oslabení ujel a trestal. Z této rány jsme se již nevzpamatovali a dvě minuty před konce jsme inkasovali poslední hřebíček.                                                
  Upřímně musím uznat, že proti středečnímu zápasu došlo ke zlepšení, ale i přes některé dobré pasáže zápasu to na vítězství nestačilo. První útok odehrál dobře polovinu utkání, ale v závěru se vrátil ke hře, která byla nehezká a neúčelná. Obránci vyrobili tradičně několik hrubých chyb, jak při zakládání útoků, tak i při bránění prostoru před brankou, kde nechávali neobsazené hráče. No a ani golman nemůže mít čisté svědomí za ty branky v poslední třetině. Zkrátka s těžkými a vyrovnanými soupeři si nemůžeme dovolit luxus neproměňovat tolik vytvořených šancí, kdy na druhé straně soupeř trestá každé naše zaváhání. 
               
Sestava :
brankaři : Sirotek
obránci : Draslar, Zíka, Švejda, Kadlec, Marvan
útočníci : Vítek, Němec, Ryšan, Kořistka, Tomčík, Drahota, Jackovič, Tvrdík        
 
branky : Tvrdík 2x, Vítek, Němec, Draslar
asistence : Tvrdík 2x, Vítek, Drahota, Tomčík, Draslar
 
 
 

PŘED ZÁPASEM S VLAŠIMÍ

 V neděli nás čeká další těžký zápas, a to rozjetá Vlašim, která zatím poráží jednoho silného soupeře za druhým. Rád bych se těšil na hezký zápas, ale bojím se opakování středečního výkonu. Někteří borci mají opravdu nejvyšší čas něco se sebou udělat, jinak je čeká v budoucnosti závratná kariéra v pralesní lize... Pokud však porovnám trénink a zápas, mohu u každého hráče bez výjimky mezi tyto dva hokejové prvky vložit rovnítko. Takže tolik malá nápověda, kde začít. Pakliže budete cvičení v tréninku dělat ledabyle a na půl plynu vaše výkonnost se nezlepší a tento zlozvyk si akorát přenášíte do zápasu. Někteří chlapci zkrátka kašlou na tréninky a pak se zápasů spíš zúčastňují, než hrají, a když hrají tak jen sami na sebe a to je špatně, nelíbí se mi to, a do kolektivního sportu to nepatří!! Zkrátka se mi prostě hra a hlavně přístup některých borců HOOOOODNĚ nelíbí!                                        
  Dále nejsem spokojený s tím, že někteří kluci nedokáží plnit pokyny ze střídačky, takže pak hrají, jak hrají. Mizerně. Sólují, nenahrávají a zbylé spoluhráče na ledě považují za luxus, který by mohl kombinací s nimi zastínit jejich vlastní gloriolu. Připadám si pak jak hlupák, když mám pocit, že jediný komu záleží na tom, aby jste se něco naučili, něco předvedli jsem já. Což je špatně. Zvýšený hlas si již ponechám na silvestrovské veselí. Motivaci, chuť a vůli bojovat musíte chlapci hledat v sobě a ne v troubovi na střídačce, bez jehož hlučnějšího kázání někteří prostě nezapnete, či se ani nesnažíte dělat to, o co jste doslova žádáni.                                              
  Když mě v neděli přesvědčíte, že se pletu a nemám pravdu, rád se Vám zde hluboce omluvím.              
  P.S. V neděli budu také potřebovat Vaše vyjádření k účasti na posezónních turnajích, viz.článek o něco níže.
 
 
 

 HC Kutná Hora - Slavoj V.Popovice "A"

4   :  7   ( 1:2, 0:4, 3:1 )

    K zápasu finálové skupiny přijelo „áčko“ Velkých Popovic, které již při započítávání bodů ze základní části nemohou být bodově dostiženy, takže jejich sestava postrádala některé jejich nejlepší hráče. Přesto dokázali vyučovat jak, by se měl hokej hrát.                                              
  Úvod zápasu byl vyrovnaný, kdy jsme šli ve 2. min. do vedení 1:0. Vítek získal ve středním pásmu puk a jeho individuální akci obránci i brankař soupeře stačili pouze přihlížet. V těchto fázích zápasu jsme začali být lepším týmem, ale bohužel jsme neproměnili několik šancí. Postupem času začal soupeř vyrovnávat hru a do zápasu ho dostala 10. a 14. min., kdy po dvou hrubých chybách Draslara skóroval. Svou kombinační hrou převzal otěže zápasu do svých rukou a nám se přestalo dařit.          
  Druhá třetina byla z naší strany úplná katastrofa. Přestali jsme bruslit, bojovat, dělali jsme chyby v rozehrávce a naše nasazení se podobalo spíš velkému nezájmu. Někdy opravdu pochybuji o smyslu toho, vysvětlovat některým hráčům v kabině a na střídačce jak mají hrát. Jejich individuelní ego je nezlomné a po tolika letech nepochopili, že hokej je kolektivní hra.                                                                        
  V poslední třetině tempo hry pokleslo i od soupeře. A tak se nám podařilo vývoj zápasu, který hrozil debaklem korigovat na příznivější výsledek. Přesto se obraz hry nezměnil. Naši hráči ve snaze proniknout pouze individuelně končili na obráncích soupeře metr za modrou a soupeř nás poměrně lehce přehrával jednoduchými kombinacemi.                                                                                                          
  Soupeř nám předvedl, jak umí odvést tvrdou hokejovou práci a neustálou snahou o zakládání útoku ze zajištěné obrany, kombinaci, najíždění, hledání si volných prostorů a úporným bruslením se z několika povedených akcí dokázal prosadit. Prohra samozřejmě mrzí, obzvláště proto, že soupeř byl dnes opravdu hratelný a k poražení. To by jsme ale museli hrát jiný hokej. Svůj nejslabší výkon v letošní sezóně podal Pepa, když daroval soupeři první dva góly a potom hrál velmi nejistě a se spoustou chyb v rozehrávce. Přesto oceňuji, že si odpustil nešvar jiných našich hráčů, jako je bouchání hokejkou vzteky o led a snahu odvézt pozornost od vlastních chyb poukazováním na chyby svých spoluhráčů. Dnes opravdu nemohu jmenovat jediného hráče, který by podal nadprůměrný výkon. Jirka nebruslil a jen se utápěl ve svých kličkách, to samé Marek. Ota a Dominik byli chvílemi úplně neviditelní, zkrátka takhle bych mohl jmenovat všechny.
 
Sestava :                                                                                                                      
brankaři : Sirotek, Rejna                                                                                            
obránci : Draslar, Zíka, Švejda, Kadlec,                                                                        
útočníci : Vítek, Němec, Ryšan, Tvrdík, Hynek,  Tomčík, Drahota, Jackovič
 
branky : Vítek, Tomčík, Tvrdík, Hynek                                                                            
asistence : Němec, Kadlec
 
Fotky z utkání
 
 
 

TURNAJE NA ZÁVĚR SEZÓNY

Jako každý rok, tak i letos uzavřeme sezónu turnaji.                                                    
 
První bude 21.3.2009 v Novém Bydžově za účasti :   
Stadion Nový Bydžov
HC Sršni Kutná Hora
TJ Stadion Nymburk
HC Choceň
HC Opočno
                                                                                       
Druhý v Kutné Hoře, tradiční „Memoriál Josefa Jíry“o víkendu 28/29.3.2009 (přesný termín bude určen podle zápasu „A“ mužstva). Soupeři jsou zatím v jednání a doufám, že se nám podaří pozvat i někoho atraktivního.
 
Třetí je třídenní „Jarní turnaj“ v Mariánských Lázních v termínu 10.-12.4.2009. Stravování a ubytování zajišťuje pořadatel, cena vychází 1.000,- Kč na osobu u hráčů a realizačního týmů (u rodičů nedokáží předem garantovat cenu ubytování).
Účastníci turnaje jsou :      
HC Mariánské Lázně
HC Sršni Kutná Hora Buldoci
HC Dvůr Králové - Náchod SK Kadaň
TJ Stadion NYmburk
Kobra Praha    
 
V tuto chvíli je to zatím všechno, protože hodně turnajů koliduje s termíny naší nadstavby a pozvánky z Trebišova a Prešova jsem odmítl. Kdyby přišla ještě nějaká zajímavá nabídka budu Vás okamžitě informovat.  
 
Do 15.3.2009 potřebuji závazně potvrdit (SMS, nebo osobně v kabině) od hráčů účast na jednotlivých turnajích. V případě malého zájmu bude naše účast samozřejmě zrušena!!!
 
 
 

LÉTO NA LEDĚ

HC Kutná Hora pořádá pravidelné letní soustředění mládežnických kategorií (přípravka – dorost)
 
termín :                  
23.8. – 30.8.2009                                                                                                            
 
místo konání :                  
ZS Benešov a přilehlé sportovní areály                                                              
 
ubytování :      
Domov mládeže Střední integrované školy technické (250 m od ZS)                            
 
stravování :            
Školní jídelna v areálu školy                                                                                          
 
denní program :    
2x denně 80 min. trénink na ledě                                                                                  
2x denně trénink na suchu                                                                                        
výkonnostní testy                                                                                                            
sportovní hry a soutěže v rámci „Olympiády“                                                              
kompenzační a regenerační program                                                                          
celodenní péče trenérů                                                          
 
náplň tréninků :      
NA LEDĚ :
tréninky po jednotlivých kategoriích se svými trenéry a asistenty                                  
rozvoj bruslařské techniky a individuálních herních činností jednotlivce                    
kombinační cvičení, speciální dovednosti obránců a útočníků                                      
hra na malém prostoru i celoplošně                                                                            
NA SUCHU :
komplexní rozvoj obratnosti, rychlosti, síly, vytrvalosti a koordinace pohybu                
všestranná příprava
sportovní hry, soutěže                                
 
cena :   3.500,- Kč
zahrnuje : 
ubytování                                                                                      
stravování (4x denně + celodenní pitný režim)                                                  
využití sportovišť (ZS, hřiště, posilovna, bazén)doprava                                                
společné vstupy                                                                                                 
zdravotnické zabezpečení                                                                                        
sportovní ceny, diplomy, tričko a dárky
                               
zálohu (min. 50%) zaplatit do 30.4.2009                                                                    
doplatek do 30.6.2009
 
bližší informace u vedoucího soustředění p.Sirotka tel. 607 790 982
Naší hlavní prioritou je zajistit všem našim členům vynikající podmínky po celou dobu soustředění, za finančně dostupných podmínek.
 
!!! Očekávám 100% účast všech hráčů mé kategorie !!!
 
 
 

FINÁLOVÁ NADSTAVBA ??? NEROZUMÍM, NECHÁPU...  

  Tak zase trávím zbytečně svůj čas tím, abych nějak kultivovaně popsal, co se podařilo svazu udělat s letošní nadstavbou. Když jsem si včera přečetl rozpis finálové nadstavby, měl jsem rozpálené obě hemisféry svého mozku (pakliže vůbec nějaké mám), ale člověk by měl jednat s chladnou hlavou a proto jsem si dal čas na zmírnění.  
  Za prvé vůbec nechápu postoj týmu Slavoj Velké Popovice „B“, který svojí účast v nadstavbě odmítl, i když jeho zástupci byli jedni z těch, kteří pokračování soutěže touto formou na aktivu v Benátkách prosazovali. V druhé části soutěže jeho starší žáci (deklarovaní jako 8.třída) nastupovali s hráči roč.nar.1993, kteří již hrají za dorost. Všichni to chápali, jako snahu získat potřebné body k postupu, což se jim nakonec podařilo. Co ale nechápu? S jakou shovívavostí  KSLH  toto přijal. Jsme přeci všichni účastníci soutěže, která se řídí pravidly a řády, jež by měli platit pro všechny stejně. Je zde nějaký platný rozpis soutěže a řády stanovují pokutu za neodehrané utkání, tak proč zde tomu tak není? Jen by mělo zajímalo, kdyby příště náš oddíl řekl, že nechce jet třeba 4 hod. do Chebu s jakou benevolecí mu to bude odpuštěno.   
   A za druhé vůbec nechápu proč se započítávají body ze základní části do nadstavby. Zažil jsem již několik forem nadstaveb, ale tohle ještě ne. Vím, že soutěže formou postupů a nadstaveb jsou pro kluky zajímavé a motivační zvláště ke konci ročníku. I my jsme se moc těšili, ale tahle forma jí trochu degraduje. Vždyť třeba Vlašim, ztrácí na tým před sebou 15 bodů a i kdyby vyhrála všechna utkání stejně zůstane v nadstavbě poslední. To samé platí pro Velké Popovice“A“, které s náskokem 14 bodů jsou již nyní vítězem.   
  Přesto věřím, že si zahrajeme čtyři pěkná utkání s kvalitními soupeři a proto vzhůru do boje, protože my máme naštěstí o co hrát.  
 
 
 

ROZPIS FINÁLOVÉ NADSTAVBY

SPOLEČNÉ BODY SŽ a MŽ pro nadstavbu o „Pohár o Středočeského přeborníka“
 
1.     Stadion Kutná Hora     133     bodů                                                                        
2.     Slavoj Velké Popovice A     121     bodů                                                                
3.     HC Spartak Vlašim     119     bodů                                                                        
4.     HC Benátky     114     bodů                                                                                    
5.     HC Benešov     91     bodů  
 
Body z nadstavbové části se započítávají do tabulky dlouhodobé části soutěže mladších i starších žáků  
 
Starší žáci :
 
1.kolo – 7.3.2009                                                                                                   
6240   Stadion Kutná Hora      -            volno                                                                
6241   Slavoj Velké Popovice  -      HC Benešov                                                            
6242   HC Spartak Vlašim       -             HC Benátky                          
 
32. kolo – středa 11.3.2009                                                                                          
6243   volno                            -        HC Benátky                                                            
6244   HC Benešov               -               HC Vlašim                                                      
6245   Stadion Kutná Hora     -        Slavoj Velké Popovice                                                      
začátek zápasu 14.00 hod.
 
33. kolo – 14.3.2009                                                                                                   
6246   Slavoj Velké Popovice -      volno                                                                      
6247   HC Vlašim                   -         Stadion Kutná Hora                                          
změna pořadatelství, zápas se odehraje v Kutné Hoře 15.3.2009 začátek 11.30 hod.
6248   HC Benátky                -       HC Benešov                          
 
34. kolo – středa 18.3.2009                                                                                         
6249    volno                          -       HC Benešov                                                            
6250   Stadion Kutná Hora     -   HC Benátky                                                                
začátek zápasu 14.00 hod.                                                                                          
6251   Slavoj Velké Popovice -    HC Vlašim                            
 
35.kolo – 21.3.2009                                                                                                        
6252   HC Spartak Vlašim       -            volno                                                                
6253   HC Benátky                 -               Slavoj Velké Popovice                                    
6254   HC Benešov                -            Stadion Kutná Hora      
 
 
 

TAK UŽ NÁM TO SCHVÁLILI !!!      

  Prohlášení, které jsem níže zveřejnil jsem před měsícem rozeslal všem oddílům, vedení KSLH, ČSLH a všem kompetentním osobám majících v pravomoci rozhodování o hokejové mládeži s prosbou o zvážení dané problematiky a odpověď.    Vedení oddílů v drtivé většině souhlasilo, podpořilo a připojilo se ke zmíněnému prohlášení, které následně bylo i otištěno v celostátním periodiku v článku „Vyslyší svaz protesty trenérů ? “, zabývající se danou problematikou.    
  A nyní již známe odpověď : NE !!! Výkonný výbor návrh schválil a jako projev demokracie svolal na 6.3.2009 aktiv všech managerů a vedoucích mládeže do Pardubic. Jak řekl p.Míšek (svazový trenér mládeže – také dostal naše prohlášení) v jednom rozhovoru : „očekávám bouřlivou diskusi, ale my máme pádné argumenty“. Ano, zažil jsme již několik takových aktivů a vím, že nejpádnější argument je „již jsme o tom rozhodli a konec“. Opravdu silně pochybuji o smysluplnosti mé účasti na této akci, ale přesto pojedu. Jen se bojím, jak moc budu opět znechucen.    
  Závěrem jen zmíním, že odpovědí od kompetentních pracovníků svazu jsem se nedočkal, krom jedné. Předseda KSLH p.Vosyka : „Dobrý den, obdobné stanovisko celé řady oddílů bylo vyjádřeno odpovědným orgánům ČSLH v průběhu tohoto období, ve stejném smyslu bylo i stanovisko našeho VV, prezentované v zápise z jeho zasedání. Obávám se však, že je to asi všechno málo až doby, kdy mohou začít padat žaloby na řídící orgány za zavinění těžkých úrazů dětí. Přestože náš VV řídí určitou část mládežnických soutěží, nemůže svévolně změnit podmínky, stanovené orgány ČSLH“.    
  A pak se divte, že někdy ztrácím chuť u tohoto být dál.        
 
 
     

HC Kutná Hora   -   HC Cheb

5   :   2   ( 2:1, 2:1, 1:0 ) 

  K poslednímu mistrovskému zápasu základní části přijelo mužstvo Chebu. Z velké vzdálenosti nedorazili zrovna s malými hráči a nás tedy čekala těžká odveta za porážku u nich.
  Zpočátku jsme museli po vyloučení Draslara čelit oslabení hned ve 2. min. zápasu. Po návratu jsme sice měli územní převahu, ale soupeř dobře bránil naše střelecké pozice a vyrážel k rychlým brejkům, tj. předváděl stejnou hru s kterou uspěl v prvním zápase doma. V 11.min. jsme nevyužili přesilovku my, načež ve 14.min. zatáhl Tvrdík puk až za branku soupeře, odkud pěkně předložil Hynkovi, jenž otevřel skóre – 1:0. Hned po 4vt. při středovém buly přehnal agresivitu Němec a soupeř následnou přesilovku využil hned po 30ti vteřinách a vyrovnal. 46 vteřin před koncem I. třetiny rozehrál z obrané třetiny Zíka na Tvrdíka a ten nám proměněným sólem přes polovinu hřiště zajistil vedení do II. třetiny.
  Ta začala naší chybou v útočném pásmu, kdy se hráči příliš zapojili do útočení a po ztrátě puku soupeř proměnil ve 22.min. nájezd 2 na 1 znovu ve vyrovnávací gól. Ve 25.min. přihrál Švejda Hynkovi, který se dokázal nacpat do střelecké pozice a opět jsme šli do vedení. Hned ve 26. min. byl vyloučen Ryšan, ale ještě před koncem oslabení zachytil rozehrávku soupeře Vítek, zatáhl kotouč do útočné třetiny a po jeho nahrávce mohl znovu skórovat Hynek – 4:2. Do konce druhé třetiny jsme měli převahu, ale soupeř opět hrozil po našich chybách z protiútoků.
  Po úpravě ledu se tlak ještě vystupňoval a dlouhé minuty jsme nepouštěli soupeře ze třetiny, přesto všechny naše střely pochytal vynikající brankář. Do třetí třetiny vystřídavší náš druhý brankář si sáhl na puk až v polovině třetiny, kdy likvidoval vyhození soupeře. My jsme ale dokázali vsítit další gól až v 59. min., kdy po dlouhém zámku soupeře v jeho vlastní třetině dokázal Němec zúročit nahrávku Vítka a uzavřít tak skóre zápasu na 5-2.
  Tento zápas byl pro nás velice důležitý. Chtěli jsme soupeři odvést porážku z Chebu a  rozhodovalo se o tom, kdo bude po závěrečném účtování na bedně, protože špička tabulky byla velmi vyrovnaná. Přestože jsme byli lepším týmem, do poloviny zápasu, pokud stačili soupeři síly, hrál s námi vyrovnaný, rychlý hokej nahoru a dolu. V závěru druhé a celou třetí třetinu, však fyzicky odpadl a hrozil pouze z brejkových situací. Ikdyž jsme měli v těchto fázích utkání pod kontrolou a hrálo se pouze na jednu branku, díky výborně chytajícímu brankaři a někdy zbytečně individuelnímu pojetí hry našimi borci, nevstřelili jsme již více gólů.    
  Tímto utkáním pro nás skončila základní část žákovské ligy starších žáků, kde jsme se nakonec umístili na vynikajícím druhém místě. Ze čtrnácti týmů, kdy dvě třetiny z nich ještě vloni hrála ročníkovou žákovskou ligu je to úspěch o kterém jsme před začátkem soutěže ani nesnili. Nechat ve stínu za sebou týmy Benátek, Jablonce, Mělníka, Benešova, kteří mají s ligovou mládežnickou soutěží letitou zkušenost a jejichž mužstva dospělých hrají I. a II. ligu je pro kluky opravdu příjemný pocit za jejich dřinu. Protože jsme s mladšími žáky ve společné tabulce skončili přesvědčivě první, postupujeme do finálové nadstavby, kde přeji oběma našim družstvům mnoho úspěchů.    
 
Sestava :                                                                                                                        
brankaři : Sirotek, Rejna                                                                                        
obránci : Draslar, Zíka, Kadlec, Marvan                                                                    
útočníci : Vítek, Němec, Ryšan, Kořistka, Tomčík, Tvrdík, Hynek, Švejda                  
 
branky : Hynek 3x, Tvrdík, Němec                                                                                
asistence : Vítek 2x, Tvrdík, Zíka, Švejda    
 
 
 

Sl.Velké Popovice B  -  HC Kutná Hora

3  :  10   ( 2:2, 1:3, 0:5 ) 

  K odvetě s „Béčkem“ Velkých Popovic jsme vyrazili na dohrávku v mimořádném termínu v páteční odpoledne s očekáváním, jak budou posíleni klukama z „Áčka“. Ze soupisky bylo patrné, že pouze dvěmi či třemi dopsanými 93kami, takže se naši měli zaměřit na jejich bránění již ve středním pásmu.  
  I. třetina začala z obou stran dost rozháraně, takže jsme nevyužili přesilovku ve 3.min. absolvovali hru 4 na 4 a ubránili oslabení v 7.min. Góly začaly padat až od 10té min. ve hře 5 na 5, kdy jsme nejprve nepřesně rozehráli z našeho obranného pásma a následný útok soupeře 3 na 2 jsme špatně postavili obranu a bylo -1:0. Ve 13.min. přihrál Hynek před branku Drahotovi a ten srovnal na 1:1, aby byl vzápětí vyloučen. V oslabení jsme soupeře do šancí nepustili, naopak 20vt. před návratem na led vysunul Hynek Tvrdíka, jenž sólo zakončil pod horní víko – 1:2. Následující přesilovku jsme nevyužili a v čase 19:30 sehrál divadelní etidu Kadlec, jenž chtěl v nájezdu soupeře jednoho na naše dva beky zdvojit Zíku, ale upadl mu přímo pod nohy, takže se soupeři otevřela dálnice na naši branku a ten srovnal na 2:2.    
  II. třetina začala ještě více zmateně a hra se individuálními akcemi přelévala z jedné strany na druhou, kladem bylo, že se nám dařilo zastavovat nejlepší hráče soupeře tělem již ve středním pásmu či je vytlačovat do rohů. Ovšem v oslabení jsme inkasovali ve 29.min. na 3:2 a soupeř byl chvíli lepší. Ve 32. min. jsme po vystřídání soupeřova brankáře, ale skóre otočili góly Kořistky a Drahoty po příhrách Vítka a Hynka. Ve 37.min. jsme ubránili půl minutové oslabení a v následné hře 4 na 4 ujel Tvrdík a překonal již znovu vystřídavšího brankáře soupeře na 3:5 a zajistil nám dvougólový náskok.  
  III. třetinu jsme zahájili ubráněným oslabením a ve 46.min. skóroval Tvrdík po nahrávce Hynka, ve 48. vyjel ze skrumáže Vítek a proměnil, ve 49. nahrál po pěkném zavezení zpoza branky Tvrdík Hynkovi a ten zvýšil na 3:8. V 53. dorazil Kořistka střelu Němce a v poslední minutě uzavřel skóre stejným způsobem Hynek po střele Tvrdíka.   K nervoznímu stylu hokeje v tomto zápase, kdy se nedařilo zakládat plynulé akce, přispěl stejnou měrou i soupeř svým stylem hry. Plusem z naší strany byla pečlivá obranná hra do těla, pokrytí nejlepších soupeřových hráčů, na kterých chtěl postavit útok a produktivita v poslední třetině, kdy jsme soupeře předčili fyzickými silami, jimiž jsme se prodírali do zakončování z bezprostřední blízkosti.  
 
Sestava :                                                                                                                   
brankaři : Sirotek, Rejna                                                                                                
obránci : Draslar, Zíka, Kadlec, Marvan                                                                        
útočníci : Vítek, Němec, Ryšan, Tvrdík, Hynek Kořistka, Tomčík, Drahota, Švejda Jackovič,                                                                                                                                         
branky : Tvrdík 3x, Kořistka 2x, Drahota 2x, Hynek 2x, Vítek                                        
asistence : Hynek 4x, Tvrdík 2x, Vítek, Němec      
 
 
 

HC Kutná Hora   -   HC Louny 

8   :   6   ( 4:1, 2:1, 2:4 )

  Ve 28.kole přijelo k odvetě silné družstvo z Loun, jež v průběžné tabulce drželo se stejným bodovým ziskem, jako naše mužstvo druhé místo, takže se čekal vyrovnaný zápas.      
  Ovšem naši chlapci vlétli do zápasu, jako praví sršni a zpočátku ovládli utkání jak rychlostí bruslení, tak i hokejovou dovedností, silou a důrazem. Hned ve 4.min. se to projevilo i na skóre, kdy Kořistka zopakoval střelu Němce a puk již zapadl za soupeřova brankaře. V 8.min. se podobně prosadil Hynek, který dorazil střelu Tvrdíka a za minutu znovu Hynek, zblízka dorazil nahrávku Kadlece zpoza branky – 3:0. Nápor pokračoval a v 11. min. se samostatně prosadil Němec. Ovšem po 10ti vteřinách jsme dali příliš prostoru soupeřovu obránci a ten krásným golfovým úderem z vrcholu kruhu trefil šibenici – 4:1. Louny postupně hru vyrovnávali a když rozhodčí vyloučil v 16.min. postupně Němce a Vítka, museli jsme se otáčet ve hře 3 proti 5. Do kabin se ale šlo za stavu 4:1.      
  II. třetina ještě začala naším stejně dobrým výkonem a ve 26.min. zvýšil Marvan po nahrávce Jackoviče na 5:1. Po vystřídání brankaře v polovině utkání se nám ale začala lepit smůla na hokejky a výkon začal ochabovat. Toho hned využil soupeř, poté co nikdo nenahradil vysunuvšího se obránce Zíku a z protiútoku 2 na 1 jsme inkasovali na 5:2 a hned jsme šli i do čtyřech. Naštěstí šel na trestnou po chvíli i soupeř a hru 4 na 4 jsme využili ke vstřelení našeho šestého gólu Drahotou po nahrávce Vítka. Soupeř se ale postupně začínal dostávat blíže k našemu brankovišti a jak se ukázalo v poslední části, zápas ještě nebyl rozhodnut.      
  Ve III. třetině jsme pokračovali v rozmělněném výkonu a když neměl potřebné štístko ani vystřídavší brankař Rejna po chybě hned v 41.min. inkasoval na 6:3. Poté byl po druhé vyloučen Němec a znovu jsme inkasovali, tentokrát střelou z úhlu mezi nohy brankaře. V 44.min. byl opět vyloučen Němec a znovu jsme inkasovali po nešťastném zákroku brankaře, jenž puk vyrazil pouze k nikým nehlídanému hráči soupeře – 6:5. V této chvíli nezbývalo, než si vzít oddechový čas a promluvit důrazně k hráčům, že je potřeba znovu začít hrát aktivněji. Po stažení sestavy a vrácení golmana Sirotka do branky se nám podařilo zase převzít iniciativu a po několika šancích v 46.min. vybojoval puk na soupeři Vítek a sám pěkně zakončil nahoru k tyči – 7:5. Pak jsme nevyužili přesilovku a když při hře 4 na 4 ujel soupeř a v situaci 1-1 se mu podařilo krásně obejít bránícího Draslara bylo skóre znovu o jednu branku – 7:6. Pak jsme se ale prosadili my, kdy po nahrávce Zíky zvýšil Drahota na 8:6. Nato jsme ubránili oslabení v 56.min. a zápas jsme dotáhli do vítězného konce.      
  Pochvalu hráči zaslouží především za první polovinu utkání, kdy soupeře jasně přehrávali a získaný náskok již i po smolné části a zhoršení koncentrace dokázali udržet. Opět se potvrdila stará hokejová pravda, že nejošidnější je vedení o 3-4 góly, kdy dochází k uspokojení, ztrátě nasazení, ale zápas zdaleka není rozhodnut. Pozor hoši na to, né pokaždé se vám znovu podaří vrátit se do zápasu.    
 
Sestava :                                                                                                                       
brankaři : Sirotek, Rejna                                                                                                
obránci : Draslar, Zíka, Kadlec, Marvan                                                                      
útočníci : Vítek, Němec, Tvrdík, Hynek, Kořistka, Tomčík, Drahota, Jackovič, Švejda                                                                                                                                        
branky : Drahota 2x, Hynek 2x, Němec, Vítek, Marvan, Kořistka                                
asistence : Němec, Tvrdík, Kadlec, Vítek, Jackovič, Zíka      
 
 
 

HC Rakovník   -   HC Kutná Hora

2   :   5   ( 0:0, 2:2, 0:3 ) 

  Do Rakovníka jsme přijeli již s Otou, který doléčil zranění nohy, ale soupeř byl ještě starší s devíti devadesáttrojkami  
  Proto jsme začali ze zabezpečené obrany, ale hned od začátku jsme si i dokázali vytvářet šance, které vyvrcholily v 6.min neuznaným gólem vstřeleným prý po odpískání. V 9.min jsme přestáli nájezd 3 na 1 po naší chybě a pak soupeř hru ještě více vyrovnal. I. třetina skončila tedy bez gólu - 0:0.  
  Hned z kraje II. třetiny si vypracoval šanci Tvrdík, kdy projel mezi dvěma obránci, ale nedal. Ve 24.min nešťastně hokejkou fauloval Jackovič v útočné třetině a soupeř přesilovku po 20ti vteřinách využil, hned za 48 vt. ale Vítek obkroužil střední pásmo a po jeho střele vyrovnal Ryšan. Vzápětí ale rozhodčí viděl faul Tvrdíka a soupeř šel znovu v přesilovce do vedení 2:1. v 9min nám naštěstí pomohl soupeř, kdy Vítek zachytil jeho rozehrávku mezi kruhy a zblízka prostřelil výborně chytajícího soupeřova brankáře - 2:2. v polovině utkání jsme vyměnili jinak výborně chytajícího Sirotka a Rejna se hned uvedl také výbornými zákroky. Ve 36.min ještě nastřelil tyč Němec, ale gól již v této části hry nepadl.  
  V poslední třetině jsme i nadále hráli ze zabezpečené obrany a přestože tempo utkání donutilo naše chlapce hrábnout si na dno, soupeř na tom byl se silami ještě o poznání hůře a tak jsme poslední dějství zahájili dvěma šancemi a ve 48. min. zatáhl Němec puk až za branku a přes dotírajícího obránce nahrál Vítkovi a šli jsme poprvé do vedení. Za 94 vteřin nahrál od mantinelu mezi kruhy Ryšan a dnes se nemýlící Vítek krásnou ranou z první trefil k tyči 2:4. V 52 minutě šel na trestnou Draslar i se soupeřem a při hře 4 na 4 dokázal Němec v útočné třetině posunout znovu na Vítka a ten nám zajistil klidný konec zápasu pátým gólem, tentokrát mezi nohy brankáře.
  V tomto zápase jsme pěknou hrou od zadu dokázali křídly pokrýt střední pásmo a do přečíslení jsme soupeře téměř nepouštěli. To byl základ úspěchu, kdy naše obě vyrovnané lajny sehráli pěkný zápas a tentokrát naše druhá dokázala dát i pět branek. Výborný výkon podali oba brankáři a celý tým bojoval jako jeden muž, někdo silově, někdo takticky, někdo rychlostí, jiný šikovností. Takže jsme museli být spokojeni.  
 
Sestava :
brankáři : Sirotek, Rejna                                                                                                
obránci : Marvan, Draslar, Zika, Kadlec, Švejda,                                                          
útočníci :Tvrdík, Hynek, Drahota, Vítek, Němec, Ryšan, Jackovič,  
 
branky : Vítek 4x, Ryšan
asistence : Němec 2x, Vítek, Ryšan      
 
 
 

HC Kutná Hora   -   Tatran Sedlčany

7   :   5   ( 3:2, 1:0, 3:3 ) 

  V předehrávaném 26. kole přijely k odvetě Sedlčany.  
  Zápas byl zpočátku vyrovnaný. V 9. min. rozehrál z obrany Draslar na Tvrdíka, ten obešel dva hráče a backhandem vsítil první gól – 1:0. Za minutu a 4 vteřiny jsme opět předvedli, že si stále neumíme s chladnou hlavou rozebrat hráče soupeře v našem pásmu a bylo vyrovnáno. Za 30 vteřin šel na trestnou Kadlec a soupeř za 9 vteřin přesilovku využil. V 11. min. si zopakovali naši akci Draslar, který vyhodil puk z obrané třetiny do středního pásma, kde ho převzal Tvrdík a vyrovnal. Poté nastala série vyloučených hlavně u soupeře, ale my jsme více jak 2,5 minuty přesilovky 5 na 3 nedokázali využít. Až ve 20. min. Vítek zachytil puk u mantinelu v útočné třetině, vyjel z rohu a přes nohy obránců skóroval - 3:2.  
  Ve II. třetině jsme z počátku opět nevyužili 1 minutu 50 přesilovky 5 na 3, ale pak opět Vítek chytře vybojoval puk u mantinelu, vymíchal obránce a dal na druhou tyč Tvrdíkovi, pro něhož již nebyl problém dát čtvrtý gól.  
  Ve 44. min. zatáhl Kadlec puk podle mantinelu až za branku, odsud nahrál Ryšanovi – 5:2 a za 48 vteřin po nahrávce Tomčíka skóroval Vítek, ovšem za minutu jsme si opět špatně rozebrali soupeře u nás ve třetině a bylo to 6:3. V 54. min. dvojce Tvrdík-Vítek ještě jednou rozebrali soupeře a posledně jmenovaný dal náš 7 gól. Pak i naše hra ochabla a ještě jsme v 55. a 58. min. inkasovali znovu při špatně postavené a nedůrazné obraně.   V tomto zápase jsme měli více sil i bruslařské dovednosti my a individuální schopnosti Vítka, Tvrdíka a brankáře Sirotka rozhodli v náš prospěch.  
 
Sestava :
brankáři : Sirotek, Rejna
obránci : Marvan, Draslar, Zika, Kadlec, Švejda,
útočníci :Tvrdík, Drahota, Vítek, Němec, Ryšan, Jackovič, Tomčík, Kořistka  
 
branky : Tvrdík 3x, Vítek 3x, Ryšan
asistence : Draslar 2x, Vítek, Kadlec, Tvrdík, Tomčík   
 
 
 

HC Benátky n/J - HC Kutná Hora

11   :   9   ( 3:3, 3:3, 5:3 ) 

  V sobotu jsme absolvovali zápas v Benátkách nad Jizerou. Soupeř opět dokázal předvádět kombinační rychlý hokej s výborným, rychlým bruslením.  
  Naše štěstí, že příliš útočně laděná hra nám umožňovala individuální rychlé brejky, a tak jsme hned ve 2. min. šli do vedení 0:1 po zachycení rozehrávky Tvrdíkem. Vzápětí jsme se dostali do oslabení a po vhazování ve 4. min. soupeřův hráč nepovedeně vystřelil z kruhu, ale střela prošla za záda našeho Rejny a přestřelka pokračovala únikem naší dvojice, kdy za 28 vteřin po vyrovnání dal po nahrávce Vítka Tvrdík na 1:2 a hned za 39 vt. projel soupeřův nejlepší a největší hráč s číslem 14 okolo mantinelu i za bránou a vyrovnal na 2:2. Pak jsme dokázali dobře bruslícího soupeře bránit a když jsme se po 10ti minutách usadili v útočném pásmu, propadl našim bekům puk přes modrou tak daleko, že na něj vystartoval pouze soupeřův hráč a náš gólman, ale rychleji ho dojel soupeř a po kličce dal do prázdné brány na 3:2. Půjčkou za oplátku bychom mohli nazvat náš vyrovnávací gól, kdy Vítek vystrčil puk z obranného pásma stejným způsobem tak, že na něj vystartoval i brankář, ale Tvrdík ho dojel rychleji, vyhnul se brankáři a do prázdné brány dal svůj třetí gól – 3:3.  
  II. třetina začala opatrněji a soupeř již nestačil tolik bruslit, takže hra byla vyrovnanější a série dvou branek přišla až ve 28. min., kdy jsme soupeři chybným rozestavením v obranném pásmu dali příliš prostoru na gól – 4:3, aby po 22 vt. povodil v rohu útočného pásma puk Němec a po jeho přihrávce vyrovnal najetý bek Marvan. Ve 36. min. jsme šli do vedení my po pěkné akci nahrávajícího Němce a skórujícího Tvrdíka 4:5, za 43 vt. jsme opět v obraně třemi hráči vyrazili na jednoho soupeře, který dokázal nahrát – 5:5 a za dalších 14 vt. soupeřova 14 projela stř. pásmo, objela obránce Marvana a získala soupeři vedení 6:5. Ve 40. min. zachytil Němec na naší obranné modré rozehrávku soupeře a jištěn Tvrdíkem si rozhýbal brankáře – 6:6.  
  Ve III. třetině se hrálo vyrovnaně. Ve 47.min. vysunul o mantinel Zíka Tvrdíka , jenž proměnil na 6:7, pak se podobnou šanci nepodařilo využít Němcovi a z toho vznikl protiútok 2 na 1 a bylo znovu vyrovnáno. Po boxerské vložce v rohu, šla hra 4 na 4 lépe soupeři, který šel v 51.min. do vedení 8:7. V 52. branková smršť pokračovala, kdy Draslarem vyhozený puk sebral Němec a vyrovnal. Za 9 vt. hned po vhazování projel Tvrdík a k němu nohou zpět přikopl Vítek a Tvrdík dal svůj 6tý gól na 9:8. Za 48 vt. jsme si opět špatně rozebrali v obraně soupeře a bylo znovu vyrovnáno. Pak jsme ještě přežili oslabení a trenér na poslední 2 min. poslal na led to nejlepší a nestarší co jsme měli. Bohužel přesto jsme udělali chyby, které nás stáli zápas. Draslar se chybně rozhodl při zakládání útoku soupeře a najíždění třech jeho hráčů na střed držet modrou a po propadnutí a nájezdu 2 na 1 se nechal Zíka vylákat k souboji u mantinelu nahrávajícím hráčem a jelikož i vracející se Draslar se snažil dojet stejného hráče u mantinelu osamocený hráč soupeře dal po nahrávce na 10:9. V 10ti vteřinovém powerplay v soupeřově pásmu nám ještě předvedli Benátky pro tuto variantu určitě nacvičený signál, kdy hráč na buly nejprve zablokuje hokejku, levé křídlo najede osamocené na střed a po přesné nahrávce od buly dává opuštěné branky až po přejetí útočné modré na jistotu.  
  Zápas měl vysoké tempo i útočný potenciál, kdy jsme na kombinační rychlou hru soupeře odpovídali brejky a individuálními schopnostmi Jirky a Marka v útočném pásmu.                                                        
 
Sestava :
brankáři : Sirotek, Rejna
obránci : Zíka, Švejda, Draslar, Marvan
útočníci : Tvrdík, Vítek, Drahota, Tomčík, Němec, Jackovič, Ryšan, Filip, Sádlo  
 
branky  : Tvrdík 6x, Němec 2x, Marvana                                                                        
asistence : Vítek 3x, Němec 2x, Zíka, Draslar    
 
 
 

HC Vlci Jablonec - HC Kutná Hora  

7   :   3   ( 3:1, 3:1, 1:1 )

  Další vzdálený zápas s posíleným soupeřem jsme odehráli v Jablonci.  
  Hned v úvodu jsme se dostali pod tlak a vysoká první pětice soupeře se proti naší první prosadila již ve 3. min. tečovanou střelou od modré čáry. Ovšem po vystřídání se nám podařilo vyrovnat, kdy Tomčík přistrčil Kořistkovi na naší modré a ten projel celé kluziště a zavěsil – 1:1. V 7. min. se znovu první pětce soupeře podařilo rozebrat naši první v niž se střídali na beku Kadlec a Švejda a po kombinaci z rohu šli do vední 2:1. V I. třetině jsme ještě přestáli oslabení i přesilovku, aby se v 19.min. znovu proti naší 1. lajně v signalizované výhodě prosadil soupeř na 3:1.  
  Do II. třetiny prohodil trenér křídla 1. a 2. útoku, ale s 1. pěticí soupeře jsme se stále dostávali pod tlak, a když rozhodčí vyloučil ve 29.min. Němce za naražení, inkasovali jsme v oslabení čtvrtou branku a po 43 vteřinách 2. lajna i pátou. Ve 38. min. se po nahrávce Tomčíka prosadil Němec a korigoval na 5:2, aby po 58 vteřinách soupeř střelou švihem od modré znovu získal čtyřgólové vedení.  
  Ve III. třetině tempo soupeře ochablo. My jsme Němcem snížili ve 48.min na 6:3, kdy projel sám celé kluziště. Za minutu ale inkasoval vyloučení 2+10min a za další minutu v přemíře obranné snahy fauloval Zíka. Oslabení 3 na 5 jsme přestáli i proto , že ze soupeřovi strany je odehrála 2. lajna, ale v 57. min. upravil soupeř gólem svou
výhru na 7:3.  
  Je vidět, že hrou produkovanou na podzim jsme si vybudovali tak velký respekt u soupeřů, jenž nám téměř bezpečně vždy zajistí, že před i po zápase hlavně u vzdálených soupeřů se neotvírají jen dveře do kabiny starších žáků či 8. a 9. tříd, ale netrhnou se i dveře u dorostu. A když někteří naši kluci ročníku 94 nastupují i za náš dorost, což jejich vývoji určitě přidá víc než obrácený postup, myslím že do budoucích let budeme mít o dobrý hokej v Kutné Hoře postaráno. Jen vydržet a stále na sobě pracovat v trénincích.
 
Sestava :
brankáři : Sirotek, Rejna
obránci : Zíka, Kadlec, Švejda, Draslar, Marvan
útočníci : Vítek, Drahota, Tomčík, Němec, Kořistka, Jackovič, Ryšan
 
branky : Němec 2x, Kořistka
asistence : Tomčík 2x      
 
 
 

HC Kutná Hora – HC Junior Mělník

9   :   4   ( 2:3, 4:1, 3:0 )

  První zápas v novém roce jsme nezačali dobře a rychle bruslící soupeř se kombinacemi i okamžitým napadáním po ztrátě puku tlačil k naší brance.    
  Hned ve 3.min. využil zmatku, jež vytvořila naše první obraná dvojice špatným rozehráváním, což se opakovalo během celého zápasu – 0:1. Za minutu a 20 vteřin při jednom z našich výpadů 1. lajnou po nahrávce Tvrdíka skóroval Vítek a vyrovnal, aby hned po minutě a 18ti vteřinách soupeř zopakoval nátlak v naší třetině a opět první pětku rozebral a dal na 1:2. V 8. minutě v přesilové hře, ale 1. lajna odčinila i svůj druhý nedůraz a Němec po své vyražené střele nahrál zpoza branky opět Vítkovi a ten znovu vyrovnal na 2:2. V 11. min. využil přesilovku i soupeř a přes čtveřici 1. lajny šel znovu do vedení 2:3 a třetina se při několika výborných zákrocích našeho gólmana dohrála bez dalšího gólu.  
  Do II. třetiny jsme vlétli jako tajfun, hlavně díky Tvrdíkovi, jenž ve 21. min. vyrovnal po příhře Vítka a hned za minutu a 39 vteřin sám projel kluziště a poprvé nás dostal do vedení – 4:3. Ovšem za 33 vteřin tentokrát soupeř dokázal vyrovnat poprvé přes druhou lajnu. V dalších minutách se paradoxně při několika vyloučeních na obou stranách hra uklidnila a téměř 10 minut se hrálo bez gólu. Pak svůj mini souboj, i díky slabším zákrokům soupeřova brankáře, definitivně ve svůj prospěch obrátila naše první pětka, kdy ve 33. min. po samostatné akci vstřelil z úhlu po ledě mezi nohy branku Vítek a ještě ve 36. v našem oslabení přetavil Vítek v gól nahrávku
Tvrdíka – 6:4.  
  Z kraje III. třetiny jsme již těžce bruslícího soupeře dorazili nejprve šťastnou střelou Drahoty z 2. lajny ve 43.min. a po 18ti vteřinách projel kluziště Tvrdík a v čase 42.31 zavěsil na 8:4, aby hned po středovém vhazování znovu projel mezi udiveně přihlížejícími obránci a v čase 42.37 uzavřel skóre zápasu na 9:4, neboť „zápas slepených gólů“ s již zklamaným soupeřem sklouzl do množství potyček a vyloučeních za nejasného a nepřesného rozhodování rozhodčích se drobně
vyřizovali účty a zápas se již dohrál bez branek.  
  Opět jsme museli po vlažném začátku se soupeřem z dolní poloviny tabulky v průběhu zápasu přidat na bruslení, a v rozehrávce obránců, ale i najíždění útočníků na rozehrávku při napadání soupeře jsme vyrobili příliš chyb, ať již zbrklým odpálením puku před zaujetím pozice najíždějícími útočníky, nebo naopak zdržením při rozehrávce a vystavením se napadajícímu útočníkovi. Při napadání soupeře je nutné pro rozehrávajícího hráče udržet rychlost pohybu při vedení puku i třeba vzad, jež znesnadní soupeři dostižení a sražení rozehrávky a najetí útočníků.
 
Sestava :
brankáři : Sirotek, Rejna                                                                                          
obránci : Zika, Marvan, Draslar, Švejda                                                                
útočníci :Tvrdík, Vítek, Němec, Kořistka, Drahota, Tomčík, Sádlo, Ryšan, Kadlec
 
branky : Tvrdík 4x, Vítek 4x, Drahota                                                                            
asistence : Tvrdík 2x, Němec, Vítek    
 
 
 

Vánoční turnaj v Jaroměři  -  2.místo 

  26. prosince jsme navštívili zimní stadion v Jaroměři, kde jsme za Kutnou Horu chtěli uspět na Vánočním turnaji s mužstvy z Hlinska, domácí Jaroměře a spojených klubů Náchod/ Dvůr Králové. Zápasy se hráli na 3x12 min. 
  V prvním zápase s Hlinskem jsme začali pěkně, kdy jsme pohybem a tvrdostí převyšovali soupeře, což se projevilo v 5. min. naším první gólem jenž dal Vítek po příhře Němce. V následujících minutách, ale postupně vyloučil rozhodčí Zíku a Vítka, a naše tempo začalo upadat, zatímco soupeř přidal na tvrdosti. V 10. min. začal chyby beků v našem již chodícím hokeji Draslar, jenž zařídil nahrávkou soupeři na naší modrou vyrovnávací gól a soupeř se dostal na koně. II. dvanáctiminutovku nás držel nad vodou gólman jenž vychytával nájezdy soupeře, až jsme chybovali ve 24. min. na útočné modré a nájezd 2 hráčů na našeho gólmana zajistil Hlinsku vedení 1:2. V poslední části jsme sice stále produkovali hokej bez pohybu a nabízení se, ale silou na puku a důrazem jsme dokázali znovu Vítkem vyrovnat ve 32.min. a ve 35. min. jsme šli do vedení gólem Němce po nahrávce Kadlece. Vzápětí se nechal Němec vyloučit a soupeř odvolal brankáře a tím zahájil hru 5 na 3, kdy se nám ale podařilo opět Vítkem skórovat do prázdné branky – 4:2 – první vítězství.
  Ve druhém zápase jsme narazili na Dvůr Králové/ Náchod, který produkoval pěkný rychlý hokej s parádním bruslením, měněním míst, využíváním celé šíře kluziště i přesnými nahrávkami. Přesto, než se takto rozehrál jsme šli ve 30. vteřině do vedení 1:0 po dorážce Němcem střely Kadlece. Pak jsme ovšem s naším sice silným, ale chodícím hokejem nemohli tempu soupeře stačit, a jelikož hned ve 3. min. chyboval Švejda jenž nahrál před bránu soupeři bylo srovnáno na 1:1. V 9. min. předvedl ve středním pásmu podobnou chybu Draslar a soupeř vedl 1:2. Střední část by se dalo říci, že jsme odolali nájezdům a kombinaci soupeře a v poslední části se nám podařilo Vítkem, jenž získal ve 28. min. puk a sólem vyrovnal na 2:2. Ve 32. min., ale soupeř využil jednu ze svých mnoha šancí způsobenou zmatenou a nedůraznou hrou naší obrany, produkovanou po celý turnaj, vyplývající z pomalé reakce a přenechávání činností na spoluhráče a soupeř získal výhru 2:3.  
  Poslední zápas se zatím nebodující domácí Jaroměří jsme začali vyloučením Draslara v 5.min., chvíli potom Vítka a nakonec v 11. min. následovala přesilovka v jejímž konci ve 12. min. zatáhl Němec puk do rohu, dal nahrávku Zíkovi a ten posunul na Vítka, který skóroval - 1:0. Protože soupeř hrál stejně bez rychlého pohybu jako my, vcelku bezpečně jsme ho přehráli silou i individuálními schopnostmi hráčů. V polovině zápasu šel na trestnou znovu Vítek, aby po návratu projel celé kluziště a dal na 2:0. Za 2 min. šel na trestnou Drahota, aby chvíli po návratu přihrál Němcovi na třetí gól. V posledním dějství nejprve ve 26. min. pokračoval v námazech obránců Švejda a soupeř snížil na 3:1, ale protože několik dalších námazů od ostatních obránců již soupeř nevyužil, mohl ve 30. min. Draslar, po příhře Drahoty zpoza soupeřovy branky na modrou, ukázkově švihem vymést růžek branky - 4:1, a vzápětí za minutu Drahota sám zvýšil na konečných 5:1, čímž jsme
bezpečně získali 2. místo na turnaji.
  Přestože trojice trenérů a činovníků nemohla být s předvedenou hrou spokojena, je zisk poháru za druhé místo na turnaji, kde se střetli zástupci východu a severu Čech určitě úspěchem. Trochu náš sráží pocit, že kdybychom předvedli hru, již jsme hráli zpočátku sezóny museli jsme získat turnajové vítězství. Takto všichni doufáme, že se hráčům navrátí přes vánoční a novoroční volno znovu chuť k hokejové práci a opustí je náznaky hvězdných manýrů s přenecháváním práce na spoluhráče. 
  Na v novém roce pokračující spolupráci se těší realizační tým starších žáků, který všem hráčům i rodičům přeje hodně úspěchů na ledě a děkuje za dosavadní reprezentaci hokejového klubu a města Kutná Hora
 
Sestava :
brankaři : Rejna
obránci : Kadlec, Zíka, Marvan, Draslar, Švejda
útočníci : Němec, Vítek, Tomčík, Drahota, Kořistka, Filip, Sádlo

branky : Vítek 6x, Němec 3x, Draslar, Drahota
asistence : Němec 2x, Kadlec 2x, Drahota 2x, Zíka 
 
 


HC Vlašim - HC Kutná Hora

4   :   5   ( 3:2, 0:0, 1:3 )

  Hned po včerejším debaklu doma jsme následující den zavítali k odvetě do Vlašimi, která také začala ve zcela jiném tempu a složení než u nás.  
  Od začátku jsme začali ospale a byli pod tlakem soupeře, takže po pomalém přístupu musel zastavovat protihráče faulem Draslar hned ve 2. min., přesto jsme tlak přestáli až do 10.min, kdy začali padat góly do naší sítě. Ve 12. byl ještě odpískán na nás nájezd a stav byl již 2:0. Naštěstí se z ojedinělé akce podařilo po Zíkově vysunutí proměnit střelu v kontaktní gól Vítkovi, ovšem po objetí již v leže bránícího Zíky skóroval hned za 50 vteřin znovu soupeř. Přestože soupeř vcelku na hřišti dominoval, podařilo se nám ještě před koncem třetiny ve 20. min. po příhře Tvrdíka snížit Němcem na 3:2  
  II třetinu jsme začali o něco lépe a zpočátku se nám dařilo soupeře držet od naší branky ve větší vzdálenosti, přesto jsme v některých situacích zaostávali. Především v pomalém přístupu k dobře bruslícímu soupeři ve středním pásmu a poměrně zmateným bráněním před naším brankářem, kdy soupeř hru pěkně roztahoval do šíře a měnil si posty, což naši bránící hráči nedokázali zvládnou a mnohokráte se pohyboval před naším brankářem nepokrytý soupeřův hráč. Jak se později ukázalo zkázou pro soupeře bylo neproměnění množství šancí, na čemž se také nemalou měrou podílel v naší bráně famózně chytající Rejna. A jelikož jsme ani my neproměnili několik svých vyložených šancí zůstal stav před třetí třetinou 3:2.
  Ve III třetině nás hned ve 42.min. poslal rozhodčí do čtyřech a přestože jsme se ubránili ve 47.min šel soupeř do dvougólového vedení na 4:2. Což ovšem jak se zdá nakoplo našeho Tvrdíka, jenž vyhrál středové buly, projel mezi oběma obránci a pod víko zavěsil na 4:3 a držel nás v kontaktu. V této třetině již začali domácí poněkud ochabovat a my jsme mohli převzít hlavně střeleckou iniciativu, kdy 37 vteřin po kontaktním gólu znovu sám Tvrdík vyrovnal na 4:4. Po přeházení útočných formací měli sice mladší hráči mnoho starostí s ubráněním soupeřových útoků, ale první trojice si naopak mohla vytvářet tlak jenž korunovala v 52. min. kdy nahrál Vítek zpoza branky Tvrdíkovi před ní a ten nás chladnokrevně poprvé poslal do vedení 4:5. Přes velké šance také na straně soupeře, kdy nastřelil i jednou ranou obě tyčky, jsme již vedení udrželi a poslední minuty dohráli i poprvé v zápase v přesilové hře.
  Jak se ukázalo vánoční přestávka nám zřejmě již přijde k duhu, neboť při posledních výkonech nám již tolik nelepilo a dnes jsme uhráli výsledek pouze bojovností a přízní osudu, kdy dobrou hru předváděli pouze Venca v bráně a od druhé třetiny také Jirka v útoku a Pepa v obraně. Mladší ročník zaostával v rychlosti, urputnosti, síle, startu i taktice, Domino někdy jezdil jako pomalá čugála, Mára většinou čekal co k němu dojede, Káďa vyrobil opět několik menších chyb při zpracování i rozehrávce a Ziki zpočátku příliš polehával na ledě.
 
Sestava :
brankaři: Sirotek, Rejna
obránci: Kadlec, Zíka, Marvan, Draslar
útočníci: Němec, Vítek, Ryšan, Tomčík, Švejda, Kořistka, Tvrdík, Sádlo
 
branky : Tvrdík 3x, Vítek, Němec
asistence : Tvrdík, Zíka HC Kutná Hora - Velké Popovice "A"

2   :   9   ( 1:4,  0:4, 1:1 ) 

  K odvetnému zápasu přijelo „áčko“ Velkých Popovic řádně našlapáno 93kami a hned od začátku se hrálo na jednu bránu a to naši. V 6.min ztratil Kadlec na modré puk, což znamenalo vedení soupeře 0:1, v 9.min. nás protihráči zamkli před brankou a po nahrávce na modrou zvýšili na 0:2 a hned po několika vteřinách již ve svém oslabení získali na obrané modré puk a dojeli si pro další trefu - 0:3. V 16.min. jsme skórovali my, kdy si pěkně rozehráli Vítek s Němcem a zakončil Tvrdík, aby hned vzápětí v 18.min nepřipustil soupeř komplikaci a zvýšil na 1:4.  
  II třetina začala sérií vyloučeních, což korunoval Kadlec jež ve 31.min inkasoval 2+10 a po následném vyloučení soupeře se při hře 4 na4 znovu prosadil soupeř – 1:5. Další góly přidali Popovice mezi 38. a 40. min. a to hned třikrát takže stav po druhé třetině byl pro nás nelichotivý - 1:8.
  V poslední třetině tempo hry rapidně pokleslo i od soupeře. My jsme ve 42.min korigovali po nahrávkách Vítka a Ryšana dal Tvrdík na 2:8 a zápas se dohrával za jasného stavu pro soupeře, který ještě v 58.min. ukončil skóre na 2:9.
  Nejlepším hráčem našeho mužstva byl i přes obdržených 5 branek Adam v bráně, jinak jsme nestačili tempu soupeře jak v bruslení tak v reakci při startu.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek, Rejna
obránci : Kadlec, Zíka, Marvan, Draslar
útočníci : Němec, Vítek, Tomčík, Švejda, Filip, Kořistka, Tvrdík, Ryšan, Drahota

branky : Tvrdík 2x,
asistence : Vítek 2x, Němec, Ryšan    
 
 
 

HC Mariánské Lázně - HC Kutná Hora

4   :   11   ( 0:6, 2:4, 2:1 )

  Po další dlouhé cestě jsme navštívili zimní stadion v Mariánských Lázních a po minulém souboji u nás očekávali vyrovnaný zápas.  
  Ovšem po několika týdenních instrukcích na trénincích i před a v průběhu zápasů o nutnosti začít hrát ze zajištěné obrany jsme začali předvádět hned od začátku zápasu tento hokejový způsob hry doplněný rychlým přechodem do protiútoku a hned ve 3.min. vysunul obránce Zíka Tvrdíka jenž na velkém kluzišti s přehledem objel všechny zúčastněné a zahájil náš gólový účet – 0:1. Poté po souboji u hrazení získal soupeř přesilovku, ale naši hoši ho k ničemu nepustili a od 11. min, kdy opět Tvrdík vybojoval puk a projel celé kluziště, aby zvýšil na 0:2, jsme dokázali předváděnou hrou zápas zcela ovládnout. V 15.min. zopakoval projetí soupeřovi obrany Vítek – 0:3 a parádní třetinu jsme dovršili v rozmezí 18. a 19. min kdy jsme vstřelili tři branky. Nejprve Tvrdík po nahrávce před branku od Ryšana, za 60 vteřin skóroval Němec po vysunutí od Filipa a za dalších 45 vt. znovu přihrál zpoza branky Ryšan Němcovi a účet první třetiny zněl jasně pro nás 0:6.  
  Do II třetiny jsme nastoupili ve stejném tempu a skóre utěšeně narůstalo. Ve 24. min opět nahrál Ryšan Tvrdíkovi – 0:7, ve 28. Vítek opět projel velkou část kluziště a samostatně zvýšil na 0:8 a za 51vt. nahrál Filip Němcovi a ten zavěsil náš devátý gól. Pak se samozřejmě naše nasazení snížilo, ve 43.min jsme dovolili soupeřovi nejen získat další přesilovku, ale i méně důraznou obranou ji i proměnit – 1:9. Ale aby nepomýšlel na nějaké zkomplikování zápasu hned ve 45.min jsme odpověděli 10tou brankou, již vypracoval i vsítil Němec samostatně, přesto soupeř uspěl v této třetině ještě jednou a po dvou třetinách byl stav jasně pro nás – 2:10.
  V poslední třetině již samozřejmě o nic nešlo a to se promítlo i do hry, kdy jsme vyrobili oslabení za špatné střídání, nevyužili přesilovku a nakonec ji prohráli 2:1, kdy i trenér nabádal hráče aby ušetřili síly, neboť jich několik nastupovalo po nemocích a někteří i asi s nemocí začínající. A tak v 52.min soupeř snížil na 3:10, v 54. Vítek po nahrávce od Němce dal na 3:11 a v 56. min uzavřel vývoj skóre soupeř na 4:11.  
  Pochvalu zaslouží celé mužstvo za hru do poloviny utkání, velké zlepšení potvrdil Žvejk na beku, dařilo se i Dominiku Ryšanovi v útočné třetině, své si odehrál i obětavě napadající Inzagi, snažil se Aleš, obrana stabilně bez chyb (pouze jeden námaz viď Ziky) a získané kanadské body tria Mára, Domino, Jirka hovoří za vše. (všichni 4body)
 
Sestava :
brankáři : Rejna, Sirotek                                                                                    
obránci : Zika, Švejda, Draslar, Marvan
útočníci : Tvrdík, Vítek, Ryšan, Sádlo, Němec, Filip

branky : Tvrdík 4x, Vítek 4x, Němec 3x
asistence : Ryšan 3x, Filip 2x, Němec, Zíka    
 
 
 

HC Kutná Hora - HC Benešov

6  :  4   ( 1:4, 5:0, 0:0 )

  K dalšímu odvetnému zápasu k nám přijeli hoši z Benešova a začali velmi produktivně, přestože jsme se hned od začátku snažili o nátlakovou hru, soupeř trestal z protiútoků. Hned první jeho střela ve 2. min. prošla za záda našeho gólmana, kdy bez problému projel přes našeho zastupujícího beka Švejdu a nad rameno našeho brankáře skóroval. V dalším průběhu jsme se opět tlačili dopředu, ale ve 13. min. otřel soupeřův hráč střelu o clonícího hráče před naší brankou – 0:2, a za 37 vteřin znovu střelou do chumlu tentokrát odrazil střelu od bekovy brusle – 0:3. V 15. min. jsme šli do oslabení, které jsme nejen ubránili, ale ještě k tomu se podařilo Tvrdíkovi vypíchnout puk a nájezd proměnit v náš první gól- 1:3, a opět jsme získali územní převahu. V 16. min. jsme ale šli znovu do oslabení a přestože jsme ho znovu ubránili a tlačili se v útočné třetině za gólem, prošel na modré puk jako již několikrát přes Drahotovu hokejku a soupeř 3 vteřiny před koncem I. třetiny zvýšil na 1:4.  
  Do druhé třetiny trenér přehodil Němce a posílil I. útok. Snažili jsme se hráče ještě motivovat, a upravit jejich hru abychom dokázali zápas otočit. Přesto začala třetina podle stejných not a ve 22. min. jsme šli do oslabení a za 33 vteřin do oslabení 3 na 5. Ovšem poté co jsme ho ubránili začali jsme produkovat výbornou hru ze zabezpečené obrany a hned ve 26 minutě jsme slavili úspěch a po příhře Němce proměnil znovu Tvrdík, za 3 minuty snížil Vítek po pasu od Tvrdíka na rozdíl jediného gólu, na 3:4. A protože jsme dokázali hrát stále tuto hru, ve 32. min. po pěkné rozehrávce od Němce na Tvrdíka a ten až na Vítka jenž vyrovnal na 4:4. Ve 36. si spolupráci zopakovali v přeházeném pořadí, kdy po nahrávce Tvrdíka a Vítka skóroval Němec a ujali jsme se vedení 5:4. Parádní představení ve II. třetině naši chlapci dokonali ve 39. min. využitou přesilovkou kdy nahrával Tvrdík a svůj dnes třetí gól dal Vítek.  
  III. třetinu jsme již odehráli bez ztráty kytičky a přestože jsme my i soupeř nějaké šance měli v celku bezpečně jsme i po přestátí 60ti vteřinového oslabení 3 na 5 ve 44. min. dovedli zápas do vítězného konce beze změny skóre.   Přestože od druhé třetiny zaslouží pochvalu celý tým, vypíchl bych velké zlepšení Petra Švejdy v obraně po prvním inkasovaném gólu, pěkný výkon ml.žáka Jendy, jistotu Zikiho a Pepy v obraně a produktivitu v gólech a nahrávkách Jirky
 
Sestava :
brankáři : Sirotek                                                                                                    
obránci : Zika, Drahota, Draslar, Švejda
útočníci :Tvrdík Jiří, Vítek, Tvrdík Jan, Němec, Filip, Kořistka
 
branky : Tvrdík Jiří. 2x, Vítek 3x, Němec
asistence : Tvrdík Jiří 4x, Němec 2x, Vítek  
 
 
 

Slavoj Zbraslav – HC Kutná Hora

1  :  10   ( 1:4, 0:4, 0:2 )

  Na první zápas odvet jsme jeli do Prahy k utkání s poslední Zbraslaví. Od začátku jsme se vrhli do útočení a vytvořili si tlak, ale jako každý z posledních zápasů jsme nechávali ujíždět soupeře do přečíslení 2 či 3 na1 a jelikož jsme hned z úvodního náporu neskórovali, měli jsme štěstí, že soupeř vytěžil ze třech až čtyřech možností pouze jeden gól ve 3. min. V osmé minutě načal náš gólový účet Vítek po nahrávce Tvrdíka. Postupně jsme začali hrát zodpovědněji dozadu a čekali, kdy se urodí nějaká další branka, až přišla gólová smršť, kdy nejprve v 17. min. Tvrdík dorazil střelu Vítka, poté za 19. vteřin nahrál opakovaně Němec od zadního mantinelu Drahotovi – 1:3, a za 27 vteřin srazil Tomčík střílenou nahrávku ke Tvrdíkovi a ten dorazil – 1:4.  
  Druhá třetina začala naším oslabením, po chybě první obrany šel na trestnou Zíka, ale žádná branka až do 30. min. nepadla. Pak ovšem přišla další naše branková smršť, nejprve nahrál Zíka Tvrdíkovi a ten skóroval, za 30 vt. rozehrál Marvan z obrany na rozjetého Němce, který zvýšil na 1:6, za dalších 44 vt. vybídl po vyšachování obrany i brankáře ke skórování Vítek Tvrdíka. Za další 2 min. 30 v našem oslabení dorazil Drahota střelu Draslara na 1:8 a zápas naši hráči zcela ovládli.
  Ve III. třetině náš tým samozřejmě zvolnil, takže se hra poněkud více vyrovnala, přesto jsme měli více ze hry a z našeho tlaku jsme vyrobili i branky. Nebýt několika námazů soupeři zápas by poklidně dospěl ke konci. Ještě v 55. min. rozehrál Draslar z obrané třetiny na Tvrdíka, jenž dokázal zvýšit na 1:9 a jednu vteřinu před koncem Vítek dorazil nahrávku Tvrdíka na kulaté vítězství 1:10.  
  Nejlepší hru v tomto zápase předváděl vzadu jistí obránci Káďa a Pepa Draslar, v útoku předváděl svoje umění Jirka Tvrdík bojoval Míra Drahota a Dominik Vítek.
 
Sestava :
brankáři : Rejna, Sirotek                                                                                            
obránci : Zika, Kadlec, Draslar, Marvan                                                                        
útočníci : Tomčík, Tvrdík, Vítek, Sádlo, Němec, Drahota, Jackovič, Švejda, Filip, Švejda
 
branky : Tvrdík 5x, Vítek 2x, Drahota 2x, Němec
asistence : Vítek 2x, Tvrdík 2x, Draslar 2x, Němec, Zíka, Marvan, Tomčík  
 
 
 

HC Cheb - HC Kutná Hora

 5  :  2   ( 3:1, 2:1, 0:0 )  

  Zápas s neznámým Chebem po dlouhé čtyřhodinové cestě začal v opatrnějším tempu. Ze začátku jsme soupeře přestříleli a většinou se hrálo u nich ve třetině, kdy na širokém kluzišti jejich hráči najížděli mezi naše beky do brejků. Jedním z nich v 5.min. šel soupeř do vedení – 1:0, postupně se hra vyrovnávala a v 17. minutě dal opět Cheb tečováním střely druhý gól. Poté jsme získali přesilovku a po nahrávce Zíky z obraného pásma projel Němec zbytek kluziště a snížil, ale hned po vystřídání II. pětka za 47 vteřin inkasovala na 3:1, což byl impuls pro trenéra na vystřídání brankáře.
  Ve II třetině prvních 10min. tahal za delší konec soupeř, ale my jsme lépe bránili a ve 32. min. jsme snížili po nahrávce Kořistky Tomčíkovi na 3:2. Pak ovšem přišel rozhodující okamžik zápasu, kdy Zíka po zlomení hokejky ze střídačky vhodil rukavici do hřiště za což mu rozhodčí udělil 2min. a soupeř nabídnutou šanci během několika vteřin využil a šel do vedení 4:2. Za 30 vteřin ještě přidal, a to opět druhé lajně, pátý gól a hrál to co mu stačilo na vítězství. Soupeř hrál zase důrazný, silový hokej, kdy jsme většinou tvořili hru my, ale on nás dokázal trestat z výpadů.  
  Ve III. třetině jsme se ještě snažili se zápasem něco udělat, při našem tlaku v útočné třetině jsme měli několikrát možnost skórovat, kdy jsme několikrát nastřelili tyč a soupeř třeba po vyšachování brankáře musel chytat opakované střely několika obránci v bráně, ale gól již nepadl.  
  Přestože jsme po většinu zápasu tvořili hru my, soupeř proměnil prakticky všechny svoje šance. V zápase, dle mého s posíleným soupeřem staršími hráči, zaslouží pochvalu hlavně vystřídavší Venca v bráně za několik jistě provedených zásahů hlavně ve skrumáži, Pepa za obětavý výkon na beku i s naraženým svalem z první třetiny, Janek za bojovný výkon při hře dopředu (k dokonalosti chybí i poctivost dozadu) a Mára za snahu burcovat mužstvo, bojovnost, tvrdost, disciplínu a tah vpřed (opět k dokonalosti chybí větší kreativita v kličkách i v zakončení mnoha vypracovaných šancí). Jinak lze hodnocení uzavřít, že se silným soupeřem (hlavně starším) lze hrát pěkný hokej na rozdíl od všemi prostředky bránícího slabšího soupeře.                                                      
 
Sestava :
brankáři : Sirotek, Rejna
obránci : Zika, Drahota, Draslar, Marvan                                                                  
útočníci : Němec, Vítek, Kadlec, Ryšan, Kořistka, Tomčík, Švejda, Filip, Jackovič, Sádlo

branky : Tomčík, Němec,
asistence : Zíka, Kořistka

 

HC Slovan Louny - HC Kutná Hora

7  :  6   ( 2:1, 4:2, 1:3 )  

  Následující zápas o místo v průběžné tabulce začali někteří naši hráči ustrašeně a hned ve druhé minutě Kadlec zpoza naší branky bezdůvodně odpálil puk podle mantinelu, kde ho zachytil soupeřův bek po jehož střele brankář vyrazil kotouč před osamoceného soupeřova útočníka, jenž ho do prázdné brány bez problémů dorazil – 1:0. Soupeř hrál důrazný, silový hokej, kdy po ztrátě puku bezhlavě nevyklízel pásmo a dobře obsazoval naše najíždějící hráče. Při našem tlaku v útočné třetině, kdy jsme nastřelili tyč i získali přesilovku byli soupeřovi hráči na modré neustále připraveni a najížděli za naše beky na červenou, což se jim vyplatilo v min. 13., kdy takto ujel hráč a blafákem pod horní tyč skóroval na 2:0. V 19.min. se nám po mnoha neproměněných šancích šťastně podařilo skórovat, neboť si nepřesnou střelu Kadlece odraženou od zadního mantinelu srazil soupeřův brankář bruslí do vlastní brány – 2:1.  
  II. třetina měla začít naším náporem, ale přestože jsme se cpali dopředu, skóroval soupeř, jelikož byli jeho hráči při výpadech špatně obsazováni a nejprve ve 24.min. v přesilovce si několikrát vyměnili puk a prostřelili našeho gólmana. Ve 28. si v klidu odstavili v rohu naše hráče a zcela volný hráč před naší brankou dal na 4:1. poté si opět téměř bez vyrušení nahrávali ze středního až do našeho obraného pásma a z kruhu golfem dali na 5:1. V 36. min. jsme konečně předvedli takovou akci i my, po nahrávce Hynka snížil Tvrdík na 5:2, a v 39. hned po buly v útočném pásmu dal Tvrdík Hynkovi a ten upravil na 5:3, což vypadalo na náš nápor v poslední třetině, kdybychom ovšem ještě ve 40. min nenechali projet celým hřištěm soupeřova hráče, jenž dal na 6:3 pro domácí.   Ve III. třetině stále naši hráči neházeli flintu do žita a zmobilizovali svoje síly a hned ve 41. min. opakovanou střelou po opakované nahrávce Hynka snížil Tomčík na 6:4. Ve 46. po nahrávce Zíky upravil na 6:5 Vítek a všichni jsme čekali na vyrovnávací gól. Bohužel jsme ale žádnou šanci neproměnili, a to se podařilo soupeři po naší chybě v 56. min. dal na 7:5 a v pohodě dotáhl zápas do vítězného konce, neboť se nám podařilo snížit na konečných 7:6 až 10 vteřin před koncem.  
  Bohužel se opět potvrdilo, že na nás platí celoplošná, defenzivní, tvrdá, silová hra, doplněná rychlým protiútokem, kdy někteří naši ještě neostřílení hráči nestačí starším hráčům soupeře a nepřistupují včas k soupeři začínajícímu kombinovat v počínajícím protiútoku, a pak nestačí rychlostí reakce při startu, ani hrou těsně k tělu, či při zakládání akce správně časovaným najetím a přehledem v soupeřem
napadané naší rozehrávce.
 
Sestava :
brankáři : Sirotek                                                                                                          
obránci : Zika, Kadlec, Draslar, Marvan                                                                        
útočníci : Kořistka, Tvrdík, Hynek, Ryšan, Němec, Vítek, Tomčík, Švejda,

branky : Tvrdík, Tomčík, Němec, Kadlec, Hynek, Vítek
asistence : Hynek, Tvrdík, Zíka  
 
 
 

HC Kutná Hora - Slavoj Velké Popovice "B"  

5  :  1   ( 1:0, 2:0, 2:1 )  

  Ve 12. kole přijeli poměřit síly mladší ročníky ze Slavoje Popovice jako „B“ ale také my jsme neměli k dispozici nejstarší deváťáky. Úvod vyšel dobře pro nás, neboť ve 3. min. nahrávku Draslara z obrané třetiny do středního pásma na pokrytého Němce bojující dvojice bruslemi srazila na najíždějícího Vítka a ten sólo proměnil – 1:0. Poté ovšem soupeř začal více bruslit a obsazoval naše hráče už při zakládání útoku a těm se nedařilo, či spíše nechtělo odpovědět větším pohybem bez puku na nasazení protivníka. Z toho vyplývala jeho převaha hlavně ve středním pásmu. S přehledem ubránili oslabení v 8. min, ve 13. jejich osamocený hráč před naší brankou nastřelil našeho gólmana pouze do břicha a v 17. měli přesilovou hru. Přesto zůstal stav po I
třetině 1:0 pro nás.  
  Ve II. třetině ve stejném duchu šel nejprve na trestnou Drahota, ale ještě v oslabení ve 23. min. jsme získali puk a útok zakončili gólem, kdy nahrál Kadlec před branku Němcovi a stav byl 2:0. Poté byla vidět spíše naše silová převaha. Soupeř hezky zakládal útoky, ale my jsme ho před našeho brankáře již tolik nepouštěli a hrozili z protiútoků. Ubránili jsme vyloučení Kadlece a v přesilovce ve 33. min. jsme po nahrávce Zíky Vítkem vstřelili gól na 3:0. Ve 37. min. zaútočil obránce Zíka a projel až za soupeřovu branku, ale na modré nebyl zastoupen a po ztrátě puku z toho byl protiútok 3 na 1, který jsme přežili jen díky nepřesnému zakončení soupeře.  
  Ve 44. minutě vyslal do brejku Kadlec Němce a ten po projetí celého kluziště proměnil sólo na 4:0, v min 54. znovu Němec vybojoval puk ve středním pásmu sám a sám také svoji akci zakončil na 5:0. v 56min vyvrcholila naše neschopnost najetí si do volného prostoru pro založení útoku a poté co se obránce Draslar snad 20vteřin za naší brankovou čárou zbavoval postupně tří napadajících soupeřů a čekal na možnost rozehrávky na najíždějícího spoluhráče, kteří ovšem postávali vesměs za modrou, byla jeho následná nahrávka zachycena a napadající trojice soupeře si již poradila se zbylým obráncem před brankou a vsítila gól na konečných 5:1, našemu dnes druhému gólmanovi vystřídavšímu již ve 35.min. V 57. min. neunesl vyloučení, po nepřesném rozhodnutí rozhodčího o viníku faulu, Zíka a odmítl jít za Kadlece na trest, za což ihned vyfasoval trest do konce zápasu, takže se ani nemohl zúčastnit oslavy vítězství přímo na ledě. 
 
Sestava :
brankaři : Sirotek, Rejna
obránci : Drahota, Zíka, Draslar, Marvan
útočníci : Vítek, Němec, Kadlec, Tomčík, Švejda, Kořistka, Ryšan, Jackovič, 
                                                                                                                               
branky : Němec 3x, Vítek 2x,
asistence : Kadlec 2x, Draslar, Němec, Zíka  
 
 
 

Tatran Sedlčany - HC Kutná Hora 

1  :  8   ( 0:3, 1:1, 0:4 )  

  Do dalšího zápasu jsme šli opět oslabeni o Dominika, ale soupeř ze spodních pater tabulky nevzbuzoval velký respekt. Ovšem zpočátku buď posílen, nebo řádně motivován, hrál tvrdě, až na hranici faulů, a udržoval vyrovnanou hru. V 10. min. ale Švejda nahrál za branku Ryšanovi a ten před branku Němcovi – 0:1. A opět se hrál vyrovnaný hokej plný osobních soubojů, kdy se často zapojovaly i ruce a hokejky. Ke konci třetiny v 18. min. nahrál ve středním pásmu Kořistka Tvrdíkovi a ten přešel přes tři hráče a vstřelil náš druhý gól, aby v 19.min. znovu Kořistka, tentokrát v útočné třetině, nahrál Kadlecovi na modrou a ten přes clonícího Němce prostřelil gólmana soupeře 0:3.  
  Ve II. třetině to vypadalo na rychlý rozjezd, neboť Tomčík přetavil v gól ve 21. min. biliárovou akci Kořistky a Němce, ale soupeř hned ve 22. min. dostal příliš prostoru před naší brankou a snížil na 1:4, a znovu se hra přelévala ze strany na stranu.
  Ve III. Třetině nám opět vyšel nástup. Ve 41. min. Tvrdík využil nahrávku od Jackoviče – 1:5. Pak se hra ještě zostřila až přesáhla nervovou výdrž naších hochů a při oplácení a protestech se nechali vylučovat – Tvrdík až na 2+10 min. os. trestu. Tudíž jsme museli ubránit i oslabení 3 na 5 a další branky mohli vstřelit až v 53. min., kdy nahrál Němec Marvanovi najíždějícímu od modré a po jeho střele dorazil Tomčík, v 55. po přistrčení Jackoviče opět skóroval Marvan a v 56. min. uzavřel skóre na 1:8 Kořistka po příhře Němce.  
  Oproti minulému rychlému zápasu tento více bolel, a vítězství se nerodilo lehce, po mnoha tvrdých až záludných soubojích jsme dokázali, že se umíme vyrovnat i s bojovným soupeřem.
 
Sestava :
brankaři : Rejna, Sirotek                                                                                              
obránci : Zika, Kadlec, Draslar, Marvan                                                                        
útočníci: Kořistka, Tvrdík, Ryšan, Němec, Tomčík, Švejda, Jackovič
 
branky : Tvrdík 2x, Tomčík 2x, Němec, Kadlec, Marvan, Kořistka
asistence : Kořistka 3x, Němec 3x, Jackovič 2x, Ryšan, Švejda, Marvan    
 
 
 

HC Kutná Hora - HC Rakovník

8  :  3   ( 2:0, 4:2, 2:1 )  

  Od začátku se hrál rychlý hokej nahoru a dolů, ale všechny střely pochytali brankáři. Totéž platilo i v 10.min. u nájezdu Němce i u jeho objetí obránců a střele v min. 13. V 15.min ale Marvan ze vzduchu zachytil rozehrávku soupeře ještě v jeho třetině a Němec jeho střelu dorazil podél klečícího brankáře na 1:0. Poté v 17.min. Tvrdík vyhrál buly, dostal se až před branku a nezaváhal – 2:0. Celou I. Třetinu se hrál rychlý, ale čistý hokej, takže trestná lavice neměla žádnou práci.  
  Po přestávce se nám nejprve nedařilo žádné šance, vypracované především v přesilovce, proměnit v gól, aby ve 23.min. soupeř při úniku 2 na 1 obehrál našeho beka a snížil na 2:1. Poté jsme si znovu vynutili tlak a po několika neproměněných šancích v 31.min. Tvrdík vyjel z rohu kluziště a do vinglu bezpečně zavěsil. Již za 12 vteřin po nahrávce Švejdy Kadlec ne zcela povedenou střelou zmátl brankáře a zvýšil na 4:1. Ve 37. a 39.min. dal svůj dnešní druhý a třetí gól Němec, nejprve po vysunutí na červené Draslarem proměněním nájezdu, poté po nahrávce v útočné třetině od Tomčíka. Ve 40.min. ještě soupeř snížil na 6:2.  
  Útočný hokej v rychlém tempu se hrál i ve III. Třetině, kdy zpočátku zase soupeřův gólman likvidoval naše šance a k tomu v našem oslabení ve 48.min. vstřelil Rakovník svou třetí branku. Našemu Švejdovi se ovšem v 57.min. po nahrávkách Kadlece a Tvrdíka podařilo dorazit puk z blízka do branky a v 59. Kadlec golfovou ranou z první po nahrávce z rohu od Němce uzavřel skóre dnešního zápasu na 8:3
  Dnes se tedy hrál dobrý, rychlý hokej i zásluhou soupeře, jenž se po celý zápas snažil produkovat útočný hokej, přičemž se nám dařilo jeho útoky odvracet a naopak i přes výborný výkon jejich brankáře je trestat za nedůslednosti v obraně.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek, Rejna
obránci : Draslar, Zíka, Marvan, Drahota
útočníci : Vítek, Němec, Tvrdík, Kadlec, Tomčík, Švejda, Jackovič, Kořistka,
 
branky : Němec 3x, Tvrdík 2x, Kadlec 2x, Švejda
asistence : Marvan, Švejda, Draslar, Tomčík, Kadlec, Tvrdík, Němec  
 
 
 

HC Kutná Hora - HC Benátky nad Jizerou

6  :  1   ( 2:0, 1:0, 3:1 )    

  Zápas začal z naší strany náporem, který nám přerušilo hned ve 2. minutě naše dvojnásobné vyloučení. Hned po 22 vteřinách oslabení 3 na 5 vypíchl na naší modré soupeři puk Němec a střelou do vinglu zahájil skóre v náš prospěch – 1:0. Po ubránění oslabení nápor pokračoval, čehož využil v 8. min. Tvrdík, neboť jeho křižnou nahrávku před soupeřovou brankou si hostující hráč srazil sám do branky a stav byl 2:0. Od této chvíle zápas pokračoval v poklidném, místy až ospalém tempu z obou stran, zapříčiněným naší dobrou obranou hrou poctivě se vracejících útočníků ve středním pásmu, s níž si soupeř nevěděl rady. Což v I. třetině téměř dokonale předváděl především na levém křídle hrající Tomčík, který soupeři znemožňoval klidnou rozehrávku ve středním pásmu a umožnil odebírání puku obráncům. Škoda, že neudržel perfektní výkon i po úpravě ledové plochy v první
přestávce. Třetina skončila naší nevyužitou přesilovkou.  
  Ve II. třetině poklidný vývoj zápasu pokračoval. Ve 24. min. jsme zvýšili na 3:0, kdy Tvrdík nahrál před branku Vítkovi. A protože množství dalších nájezdů ani Tvrdík ani Němec neproměnili a vyloučení Zíky soupeř nevyužil, zůstal stav do přestávky již nezměněn.
  III. třetina se začala stále podle stejného scénáře. Neproměnili jsme plno nájezdů a střely pochytal brankář, nevyužili jsme přesilovku a ubránili oslabení. Až ve 49. min. zvýšil Kadlec na 4:0, v 54. dal branku i soupeř – 4:1 a v 57. jsme přehledem ubránili oslabení při třetím vyloučení Zíky. V poslední minutě se nám podařilo vsítit další dva góly Němcem ze skrumáže před brankou a Tvrdíkem, jenž si najel mezi obránce a prostřelil jejich brankáře na konečný stav 6:1.  
  V poklidně odehraném zápase jsme získali jasné vítězství nad neškodným soupeřem, kdy museli hráči ušetřit mnoho sil na další zápasy prodlouženého víkendu. 
                                                                                                                         
Hodnocení trenéra :                                                                                                     
  Začátek zápasu přinesl vyrovnanou hru a šance na obě strany. Do konce třetiny se hrál svižný hokej se spoustou šancí, ale skórovali dále pouze domácí. I druhá třetina přinesla hokej, který se musel líbit. Kluci byli aktivní, bruslili, dařila se jim rozehrávka a přechod středního pásma. Pouze v útočné třetině jsme byli trochu statičtí, bez pohybu a rotace hráčů. Závěrečná třetina se nesla ve stejném duchu, kdy náš tým byl lepší, aktivnější a konečně se mu podařilo i proměnit některé z mnoha vypracovaných šancí. S úrovní zápasu a naším výkonem jsem byl velmi spokojen. Kluci si tentokrát plnili vzorně své úkoly, které jsme jim zdůrazňovali v kabině a hlavně útočníci se včas vraceli. Proto jsme soupeři nedovolili zdaleka tolik přečíslení, jako v minulém zápase. Jsem rád, že jsme tentokrát hráli až do konce, i když byl již zápas rozhodnut. Vítězství si naši kluci zcela po právu zasloužili.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek, Rejna
obránci : Draslar, Zíka, Ryšan, Marvan
útočníci : Vítek, Němec, Tvrdík, Kadlec, Tomčík, Švejda, Jackovič, Kořistka,

branky : Tvrdík 2x, Němec 2x, Vítek, Kadlec
asistence : Vítek 2x, Zíka, Tvrdík,  
 
 
 

HC Kutná Hora - HC Vlci Jablonec

9  :  5   ( 3:2, 1:0, 5:3 )  

  Další soupeř měl zatím stejný bodový zisk jako my, takže důležitost zápasu byla nasnadě. Začátek byl vyrovnaný a opatrný, kdy soupeř nepotrestal Němcovu chybu, jíž ho vyslal do přečíslení a v zápětí ten samý hráč neproměnil nájezd od mantinelu na branku. V 11. min. již ale ve středním pásmu od mantinelu nahrál Vítek do brejku na červenou čáru a Tvrdík sólo proměnil, aby ve 13. min. po nahrávce od Draslara znovu ujel Tvrdík a stav byl 2:0. Poté naši hráči začali hrát nedůrazně a hned po vhazování po 9 vteřinách špatně rozehráli a soupeř z přečíslení snížil na 2:1. Přečíslování se několikrát opakovalo, kdy ještě ve 13. min. soupeř nevyužil nájezdu 3 na 1 obránce, ovšem když jsme v 15. min. nedostatečným počtem hráčů pokryli soupeře před naší brankou vyrovnal na 2:2. Vedení do kabiny nám v přesilovce zajistili Tvrdík, Draslar a Vítek, jenž parádně tečoval střelu Draslara od modré, po nahrávce Tvrdíka zpoza branky – 3:2.  
  Ve druhé třetině byla hra neurovnaná, většinou s naší převahou, kdy Němec opět po vysunutí do brejku Draslarem neproměnil, ale poté jsme předvedli několik postavení mimo hru i propadnutí 2 či 3 hráčů za puk rozehrávaný soupeřem. Ve 36. min. proměnil znovu nájezd Tvrdík, a třetina skončila dvěmi vyloučeními. Ani soupeř, ani my jsme výhodu nevyužili.  
  Což se nám ovšem povedlo na začátku třetí třetiny, kdy v pokračující přesilovce po nahrávce Tvrdíka ve 41. min. skóroval Vítek, a hned ve 42. min. ujel po nahrávce Vítka Němec a zvýšil na 6:2. Ve 45. pasem z obranné třetiny vysunul Draslar Němce, ten proměnil na 7:2 a ve 47. po nahrávce Kadlece Tvrdík objel všechny obránce – 8:2. Zápas vypadal zcela rozhodnut a takto k tomu začali přistupovat i naši hráči a dovolili soupeři korigovat v přesilovce i v oslabení na 8:4. Poté se po skrumáži v našem brankovišti strhla rvačka, což znamenalo pro dva naše i soupeřovi hráče předčasný odchod do sprch. V 50. min. ještě Tvrdík po sólovém nájezdu dal náš devátý gól a v 51. min. soupeř z nájezdu 2 na 1 uzavřel skóre na 9:5.
  Přestože zápas skončil sérií vyloučených na obou stranách, bojovností, silou a individuálními schopnostmi některých hráčů jsme dnes převyšovali soupeře a proto jsme mohli slavit vítězství.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek, Rejna
obránci : Zíka, Drahota, Marvan, Draslar
útočníci : Vítek, Tvrdík, Kadlec, Tomčík, Němec, Kořistka, Švejda, Jackovič
 
branky : Tvrdík 5x, Vítek 2x, Němec 2x,
asistence : Draslar 3x, Vítek 2x, Kadlec, Tvrdík    
 
 
 

HC Junior Mělník - HC Kutná Hora

4  :  5   ( 0:2, 2:1, 2:2 )      

  Do zápasu jsme tentokrát vstoupili aktivně a vytvořenou herní převahu proměnil ve vedoucí gól krásnou střelou beckhendem Vítek. Náš nápor dále pokračoval v 10.min. po nahrávce Němce zpoza branky prostřelil obránce Zika jinak výborně chytajícího brankaře podruhé.  
  S nástupem do druhé třetiny naši hráči trochu polevili v koncentrovanosti na zápas a po zbytečné ztrátě puku při rozehrávce zapomněli pokrýt úplně volného hráče mezi kruhy a ten nabídnutou šanci proměnil v kontaktní gól. Za několik minut se nám však opět podařilo vstřelit další branku, kdy se po nahrávce Němce tentokrát prosadil Draslar. O vyrovnanosti zápasu v těchto fázích svědčí, že soupeř ještě do konce třetiny opět vstřelil kontaktní gól.   Na začátku poslední třetiny jsme se opět prosadili my, když po samostatné akci Němce se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Kořistka. Soupeř v těchto chvílích vystupňoval své úsilí a odměnou mu bylo vyrovnání na 4:4. V 57. min. kdy už zápas pomalu směřoval za nerozhodného stavu k samostatným nájezdům se v soupeřově třetině šikovně uvolnil Vítek a ve střelecké pozici nekompromisně vymetl růžek mělnické branky. O dramatický závěr zápasu se ještě postarala dvě naše vyloučení, kdy soupeř dohrával poslední minutu přesilovkou 5:3, ze které ale již nic nevytěžil. Naši hráči tak mohli oslavovat vítězství po dobrém výkonu v pěkném a napínavém zápase.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek,Rejna
obránci : Ryšan, Zíka, Marvan, Draslar
útočníc : Němec, Vítek, Tomčík, Švejda, Filip, Kořistka, Jackovič, Sádlo, Kadlec
 
branky : Vítek 2x, Draslar, Kořistka, Zíka
asistence : Němec 3x  
 


Slavoj V.Popovice "A" - HC Kutná Hora

4  :  2   ( 3:1, 0:0, 1:1 )  

  K dalšímu mistrovskému utkání jeli st. žáci do Velkých Popovic, kde jsme nastoupili proti jejich mužstvu přihlášenému jako „Áčko“. A jelikož jejich předchozí výsledky byly výborné a nás ještě oslabila nepřítomnost dvou starších hráčů, chtěli jsme hlavně předvést dobrou hru, což ovšem při pohledu na led při rozbruslení, nevypadalo nijak jednoduše, neboť vzrůst některých hráčů soupeře zcela jistě překonával i naše hráče v dorostu a náš mladší ročník si musel připadat, že hraje proti dospělým.  
  Podle tohoto scénáře také zápas začal, kdy největší hráč soupeře hned v 1. min. přebruslil levou stranu naší obrany a po nahrávce před branku byl stav 1:0 pro soupeře. A jelikož naše mužstvo stále nevěřilo že s tímto soupeřem lze hrát, zápas pokračoval ve stejném duchu volné obrany i nadále a opět stejný hráč soupeře ve svém oslabení ve 3. min. krásným golfem přes obránce prostřelil našeho brankáře z vrcholu kruhu, abychom vlažný a nebojovný začátek dovršili chybnou rozehrávkou v naší přesilovce a soupeř vstřelil v 5. min. třetí gól. Stav 3:0 v 5. min. vypadal dost hrozivě, ale poté co trenér udělal drobné změny v sestavě a co se nám podařilo vyburcovat mužstvo k těsnější a tvrdší obraně, se naším hráčům podařilo brankostroj zastavit a ke konci třetiny v naší přesilovce dokázal Vítek krásným vyjetím od mantinelu a parádní střelou pod víko snížit na 3:1. Za tohoto stavu se šlo po I. třetině do kabin.  
  II. třetinu se hrál opravdu kvalitní hokej s dokonalými obrannými zákroky na obou stranách a přestože soupeř někdy hrál proti naší druhé pětce s hráči i o dvě hlavy vyššími, nedokázal on ale ani my vstřelit žádný gól, a tak skončila II. třetina 0:0 i přes přesilovku soupeře započatou v polovině 39. min.  
  Po ubránění zbylé přesilovky ve III. třetině se v 42. min. podařilo Draslarovi pasem o mantinel vyslat do brejku Němce, který opět pod víko proměnil a zápas byl najednou zcela otevřen za stavu 3:2 pro domácí. V této fázi byli naši hráči lepší a hnali se za vyrovnáním. Soupeř hrozil především z protiútoků jež se ale do 50. min. dařilo naší obraně bravurně likvidovat. Pak ale po dlouhém pobytu našich hráčů na ledě odešli střídat při rozvíjejícím se útoku soupeře a ten v 50. min. zbylé obránce před naší brankou přetlačil a dorážkou z před branky si zajistil rozhodující náskok na 4:2. Nakonec tedy vládla u trenérů i našich příznivců spokojenost s čestným výsledkem i předvedenou hrou (od 5. min.) proti hlavně rozměrově vyspělejšímu soupeři.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek
obránci : Ryšan, Zíka, Marvan, Draslar
útočníci : Němec, Vítek, Tomčík, Švejda, Filip, Kořistka, Jackovič, Sádlo
 
branky : Vítek, Němec
asistence : DraslarHC Kutná Hora - HC Mariánské Lázně

10  :  4   ( 3:1, 3:2, 4:1 )  

  Ve třetím zápase jsme se utkali s neznámým soupeřem ze západních Čech, a tak panovala obava s jakou hrou k nám Mariánské Lázně přijedou.  
  Hned v úvodu bylo jasné, že jde o dobrého soupeře a přestože nám vyšel úvod a v 5.min. Vítek po nahrávkách Němce a Kadlece dal úvodní gól na 1:0, byl zápas naprosto vyrovnaný. Soupeř po naší nevyužité přesilovce dokázal ve své druhé přesilové hře ve 14.min. vyrovnat, ale naši kluci dokázali ihned reagovat a za 10 vteřin po příhře Zíky Němec ujel soupeřově obraně a trefil odkrytý růžek jejich branky – 2:1. Když potom v 19.min. dorazil Vítek střelu Němce, šli jsme do kabin za příznivého stavu 3:1  
  Druhou třetinu jsme začali nedisciplinovaně, a ve 22. a 25.min. jsme hráli oslabení o jednoho hráče, což se nám ale podařilo ubránit i za přispění brankáře Sirotka a ještě v oslabení ve 26.min. dorazil Kadlec střelu Němce na 4:1. poté jsme ubránili 20 vteřin 3na5, aby po vyloučení soupeře při hře 4na4 soupeř po naší špatné rozehrávce za brankou ve 30.min. snížil na 4:2. Následovala nevyužitá přesilovka 4na3/5na4, ale ve 33.min. dokázal proměnit nájezd Vítek po nahrávkách Němce a Kadlece a také Ryšan po nahrávkách Tomčíka a Švejdy – 6:2. Na konci druhé třetiny ve 39.min. soupeř ve své přesilovce snížil na 6:3 a držel se ještě v kontaktu.
  Třetí třetina – opět naše vyloučení a po ubráněném drtivém tlaku v našem brankovišti a po nahrávce Zíky, Němec opět trefil horní růžek – 7:3. Ve 46.min. znovu naše první pětka neubránila první pětku soupeře a inkasovala na 7:4, ale poté soupeř psychicky neunesl vývoj zápasu a nechal se až do konce zápasu vylučovat a my jsme v 56.min. v přesilovce mohli zvýšit Němcem po příhře Kadlece na 8:4 a v 58. při hře 5na3 Kadlecem po nahrávce Vítka na 9:4. V 59.min stihl Švejda po doražení nahrávky Vítka zakulatit skóre na 10:4  
  A přestože na konci zápasu hrozila i možnost pěstního souboje, musíme naše mužstvo pochválit za předvedenou hru, bojovnost i za vybojování vysokého vítězství, které se nerodilo lehce a výsledek určitě neodpovídá předvedeným kvalitám soupeře.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek, Rejna
obránci : Drahota, Zíka, Marvan, Draslar
útočníci : Němec, Vítek, Kadlec, Filip, Ryšan, Tomčík, Švejda, Jackovič, Sádlo
 
branky : Němec 3x, Vítek 3x, Kadlec 2x, Ryšan, Švejda
asistence : Kadlec 3x, Němec 3x, Vítek 2x, Zíka 2x, Tomčík, ŠvejdaHC Benešov - HC Kutná Hora

6  :  2   ( 1:0, 3:2, 2:0 )  

  Ke druhému zápasu letošní sezóny, jeli naši starší žáci do Benešova, vítězi skupiny žákovské ligy minulého roku, takže se očekával těžký zápas.  
  V začátku, než jsme se rozkoukali, soupeř opravdu využil naši chybu při rozehrávce obránce a po zachycení přihrávky šel hned ve 3. minutě do vedení 1:0. Pak jsme ovšem hru vyrovnali a I.pětka si většinou i dokázala vytvořit tlak a II. úspěšně bránila. Až ve 13. min. soupeř získal nejprve přesilovku 5 na 4 a poté i 50 vteřin 5 na 3, které jsme ovšem ubránili, také za pomoci výborného výkonu brankáře Sirotka.
  Ten ve výborném výkonu pokračoval také ve II.třetině, i přes druhý gól inkasovaný ve 27. min. po špatném rozebrání hráčů před brankou I.pětkou a po příhře zpoza branky. Pak se začal projevovat tlak naší I.pětky, kdy ještě ve 28. min. neproměnil šanci Vítek, aby ve 30. min. Němec po nahrávce Kadlece snížil na 2:1 a hned v 32. opět Němec po pasu od Vítka vyrovnal na 2:2. Následně jsme nevyužili přesilovku 5 na 4 a po ní propadl Marvan na útočné modré a v rychlosti zpět i Drahota, který zachraňoval situaci faulem. Soupeř z trestného střílení opět získal vedení 3:2 a poté co měla druhá obrana znovu problémy s rychlostí, inkasovali jsme ve 39. min. na 4:2.
  Do třetí třetiny jsme vyměnili brankáře, ale 2. pětka inkasovala ve 45. a 57. minutě ještě dva góly na konečných 6:2. Z mladších členů našeho družstva podal výborný výkon Kořistka na pravém křídle a v bráně Sirotek. Starší část podala celkově dobrý výkon, škoda že se jim zpočátku nedařilo proměňovat více šancí.
 
Sestava :                                                                                                             
brankaři : Sirotek, Rejna                                                                                                
obránci : Draslar, Zíka, Marvan, Drahota                                                                       
útočníci : Vítek, Němec, Kadlec, Tomčík, Filip, Kořistka, Jackovič, Sádlo,  
 
branky : Němec 3x, Vítek 3x, Kadlec 2x, Ryšan, Švejda                                                
asistence : Kadlec 3x, Němec 3x, Vítek 2x, Zíka 2x, Tomčík, Švejda    
 
 
 

HC Kutná Hora - Slavoj Zbraslav

6  :  3   ( 1:1, 2:1, 3:1 )  

  Do prvního zápasu v nové soutěží a nové sezóně jsme nastupovali pouze po dvou trénincích na ledě, což byla proti soupeři, který je na bruslích od srpna značná nevýhoda.
  Přesto byl zápas od začátku vyrovnaný a ve slušném tempu, které kolem 7.min. narušila série vyloučeních. I když jsme ubránili i dlouhé oslabení 5-3, získal v těchto chvílích soupeř převahu, kterou korunoval vedoucím gólem. Naštěstí se v poslední minutě 1.třetiny podařilo Němcovi zúročit svůj důraz před brankou ve vyrovnávací gól.  
  Do druhé třetiny jsme vstoupili podstatně aktivněji než soupeř, i když jsme hráli opět oslabení. Bohužel nás přibrzdil další inkasovaný gól po hrubě chybě obrany, na kterou jsme krátce předtím poukazovali v kabině. Netrvalo však dlouho, kdy se Tomčíkovi podařilo vyrovnat a do konce druhé třetiny jsme byli jasně lepším týmem, kdy jsme získali převahu a vytvořili si mnoho brankových příležitostí, které skončili třemi nastřelenými tyčkami a pouze jedním vedoucím gólem.  
  Na začátku poslední třetiny se podařilo naše vedení zvýšit na dvě branky, ale soupeř hrál stále velmi aktivně a dokázal nás dostávat pod tlak. V těchto chvílích podržel tým náš brankař, který zlikvidoval dvě vyložené šance a trestné střílení, čímž znemožnil soupeři vstřelit kontaktní gól. V závěru zápasu se nám podařilo ještě zvýšit na konečných 6:3 a zápas v klidu dohrát.  
  Přestože dobrý výsledek je výkonem celého týmu, dnes si zaslouží zvláštní pochvalu Martin Zíka za důslednou hru v obranně a aktivní podporu naší ofenzivní snahy, Marek Němec za vstřelení 4 branek a kolektivního pojetí hry. Nejlepším hráčem, byl však jednoznačně Dominik Vítek, který jako správný kapitán odvedl mnoho práce pro tým, dokázal se prosazovat a svým jistým vedením kotouče na sebe natáhnul i dva protihráče a pak rozdával přesné gólové nahrávky.
 
Sestava :
brankaři : Sirotek, Rejna
obránci : Draslar, Zíka, Marvan, Ryšan
útočníci : Němec, Vítek, Kadlec, Filip, Kořistka, Tomčík, Švejda, Jackovič, Sádlo
 
branky : Němec 4x, Vítek, Tomčík
asistence : Draslar, Vítek  

 

TOPlist